Asociace malého fotbalu české republiky

Blanensko vyhecovala vidina bronzu, duel obrátilo po přestávce

30. 05. | 16

Milovice - Po třech jarních prohrách za sebou se jim vzdálil medailový sen. Jenže následovala výměna kouče, tři vítězství v řadě a hráči Blanenska se vrátili zpět na třetí pozici DRFG Superligy malého fotbalu. V nedělním duelu třináctého kola soutěže zvítězili svěřenci Antonína Mazala 6:5 v Milovicích.

Milovice - Po třech jarních prohrách za sebou se jim vzdálil medailový sen. Jenže následovala výměna kouče, tři vítězství v řadě a hráči Blanenska se vrátili zpět na třetí pozici DRFG Superligy malého fotbalu. V nedělním duelu třináctého kola soutěže zvítězili svěřenci Antonína Mazala 6:5 v Milovicích.

Hosté utkání obrátili krátce po přestávce, první poločas prohráli 3:4. „Viděli jsme, že hřiště je malé a při časté střelbě se dá zápas nějak otočit. Něco jsme si o přestávce ujasnili a řekli si, že když jedeme takovou štreku, zkusíme zabojovat. Budeme víc střílet, trošku zvětšíme důraz, protože jsme byli v první půlce méně agresivní. Ve druhé jsme hodně zlepšili hru dozadu. Věděli jsme, že nějaký gól dáme a bylo důležité, že když jsme jej vstřelili, hned jsme ho taky nedostali jako v první půlce,“ viděl příčiny úspěchy blanenský útočník Ondřej Paděra.

Milovicím poločasová pauza očividně uškodila. „Hosté se stačili trošku srovnat, nějak se na nás vyhecovali. Hrálo roli i to, že se mohli posunout na třetí místo. Trošku jsme zaspali, dostali jsme dva góly a pak jsme dotahovali. Měli jsme hned ze začátku druhé půle dát branku na 5:3 a byl klid. Máme dost dobré mužstvo, abychom takové zápasy dotáhli, ale spousta lidí nastoupila poprvé. Nejsme sehraní tolik, jak potřebujeme, je to škoda,“ mrzelo milovického hráče Marka Kropelnického.

Hosty poslal do vedení už v první minutě Alois Zeman, o čtyři minuty později srovnal Martin Sabol. Vzápětí tentýž hráč zvýšil z pokutového kopu na 2:1 pro Milovice. O vyrovnání se postaral nejlepší střelec soutěže Paděra. Na gól domácího Kropelnického potom zase zareagoval David Bednář, ale minutu před přestávkou zařídil milovický náskok druhou trefou v utkání Kropelnický.

Ve 41. minutě srovnal svou dvacátou trefou v sezoně český reprezentant Paděra a o pět minut později poslal Blanensko do trháku Pavel Jonáš. „V první půli jsme měli dost navrch, tlačili jsme, do ničeho jsme je skoro nepouštěli, ale dostali jsme hloupé góly po standardkách. Ve druhé půli jsme měli dát na 5:3, abychom jim odskočili, dostali jsme však hned na 4:4 a pak hosté utkání otočili. Dotahovali jsme, ale v závěru už jsme to nestihli, zahráli ho docela dobře, k ničemu nás nepustili,“ přiznal Kropelnický.

Domácí sice srovnali Milanem Karáskem, ale pět minut před koncem vystřelil Blanensku vítězství Lukáš Martínek. „Domácí měli nějaké nákopy, dlouhé balony dopředu, které už jsme uskákali, do nějakých větších šancí jsme je nepouštěli,“ pochvaloval si Paděra.

Jeho tým poskočil na třetí příčku dva body před Jihlavu, svou pozici bude hájit v posledním duelu sezony v derby na brněnském hřišti. „Je to super, jsme nadšení. Po podzimu jsme byli na třetím fleku, pak jsme zadrbali tři kola a už nikdo z nás ani nepočítal, že se ještě zapojíme do boje o třetí flek, mysleli jsme, že čtvrté místo bude malý zázrak. Teď jsme vyhráli tři zápasy v řadě a do Brna pojedeme pro vítězství a s cílem skončit třetí,“ vyhlížel Paděra.

Milovice mají poslední pokus odpoutat se z poslední osmé pozice, na předposlední Pardubice ztrácejí bod. Jenže ročník uzavírají na hřišti čtvrté Jihlavy. „Když se sejdeme v takovém složení jako v neděli, máme možnost Jihlavu porazit. Ještě jsem ji sice neviděl hrát, ale myslím, že na všechny soupeře máme. Stačí jenom najít varianty, které nám budou sedět. Proti Blanensku jsem hrál v pětce s klukama, které jsem viděl poprvé. Jde o sehranost, sednout si s klukama, dát si nějaký trénink, abychom věděli, co, jak, proč, kdy, kdo a kde má být. Myslím, že to bude v pohodě a Jihlavu můžeme zvládnout,“ věřil Kropelnický.

 

Milovice - Blanensko 5:6 (4:3)

Branky: 5. a 7. (PK) Sabol, 22. a 29. Kropelnický, 50. Karásek - 17. a 41. Paděra, 1. Zeman, 28. Bednář, 46. Jonáš, 56. Martínek

ŽK: Horák, Čadek - Zeman, Jonáš

Rozhodčí: Šťástka - Kubečka

 

Milovice: Libor Novák (Jan Müller) - Filip Kořínek, Martin Sabol, Martin Šťastný, Jiří Horák, Milan Karásek, Roman Čadek, Marek Kropelnický, Michal Dosoudil, Jan Krátký, Jan Bobek

Blanensko: Marek Trávníček - Martin Fagulec, Zdeněk Traxl, Alois Zeman, Pavel Jonáš, Ondřej Paděra, David Bednář, Zdeněk Širůček, Lukáš Martínek

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700