Asociace malého fotbalu české republiky

Bravo! Češi na úvod mistrovství světa v malém fotbale rozdrtili Francii

08. 10. | 17

Nabeul – Takhle by to vážně šlo! Česká reprezentace vstoupila parádně do druhého mistrovství světa v malém fotbale, které od pátku do příští neděle hostí Tunisko. V prvním zápase základní skupiny A český národní tým v Nabeulu rozdrtil Francii 7:0.

Svěřencům Stanislava Bejdy vyšel začátek duelu, skóre otevřel v desáté minutě po ráně z rohového kopu František Hakl. Francouzi sice měli příležitosti, ale česká obrana v čele s gólmanem Ondřejem Bírem si s nimi poradila.

V závěru první půle uškodil vlastnímu týmu francouzský kapitán Romain Leibac, který se špatně zorientoval v pokutovém území a poslal si míč do vlastní sítě. „Kluci vstřelili úvodní gól, který nás uklidnil, pak jsme přidali druhý. Francouzi potom otevřeli hru a měli jsme dost sil, abychom je trestali, nakonec z toho bylo tak vysoké vítězství,“ pochvaloval si manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Po přestávce už Češi dominovali, v rozmezí dvou minut se trefili pražští snajpři Tomáš Kounovský s Michalem Salákem, dvakrát skóroval blanenský rychlík Jan Koudelka a jednu trefu přidal jeho spoluhráč z jihomoravského superligového výběru Ondřej Paděra. „Vstup do turnaje je parádni, soupeř byl hodně kvalitní, ale dali jsme góly téměř ze všech šancí. Dvě branky mě těší, důležitá je však výhra, která nám pomůže do dalších zápasů,“ pronesl Koudelka.

Na střely český výběr suverénně dominoval, vyslal jich sedmnáct oproti osmi francouzským pokusům. „Je to skvělý vstup, samozřejmě naši hráči šli do zápasu s velkou pokorou, protože jsme měli z Francie respekt, který se ukázal oprávněný, Francouzi jsou skvělí na míči,“ upozornil Zelenka.

V pondělí od tři čtvrtě na jedenáct večer středoevropského času se český tým utká o první místo ve skupině s Austrálií, která v úvodní bitvě nečekaně porazila Argentinu 5:1.

Česká republika – Francie 7:0 (2:0)

Branky: 35. a 49. Koudelka, 10. Hakl, 24. Leibac vlastní, 31. Kounovský, 32. Salák, 46. Paděra.