Asociace malého fotbalu české republiky

Brno dokonalo parádní obrat na hřišti lídra v pokutových kopech

05. 11. | 18

Boskovice – Přes čtyři stovky diváků zhlédly v boskovickém areálu Červená zahrada souboj mužstev, která patří mezi hlavní aspiranty na titul v aktuálním ročníku Superligy malého fotbalu. Fanoušci viděli atraktivní podívanou, osm branek, velkolepý obrat a na závěr penaltové rozuzlení. Z vítězství 5:4 na hřišti Blanenska se v sedmém kole radovalo Brno.

V normální hrací době skončil duel 4:4, pokutové kopy vyzněly 2:1 pro brněnský tým. Rozhodující penaltu si připsal David Presl, domácí David Krška po něm trefil pouze tyčku. „Penalty už nepočítám, jsou buď, anebo. David trefil tyčku, to se prostě stane. Měli jsme si výhru uhrát v zápase, dobře jsme ho rozehráli, je to naše chyba. Vést s Brnem o tři góly je komfortní výsledek, i když zbývá čtyřicet minut do konce, penalty už jsou jedno,“ popsal blanenský univerzál Jan Koudelka.

Brno skvěle začalo, když se hned v první minutě prosadil Tomáš Pospiš, ovšem za třináct minut nasázeli domácí čtyři góly. Dvakrát se trefil Koudelka, jednou Roman Krystl a také nejlepší kanonýr soutěže Ondřej Paděra. „Úplně jsme nedodrželi, co jsme si řekli hned na začátku, nebyli jsme vůbec schopní pohlídat Kršku a Koudyho. Přitom po rychlém gólu nám všechno hrálo do karet, jak jsme potřebovali, jenže jsme si nechali dát čtyři branky. Naštěstí jsme trochu snížili do půlky,“ uvedl brněnský kapitán Pospiš.

O snížení do přestávky se postaral Bohumír Doubravský. „Potom jsme si řekli, že místo abychom čekali a nechávali jim prostor, musíme domácí dostupovat hned potom, co dostali balon. A zápas jsme převrátili na naši stranu, napadalo nám to,“ radoval se brněnský hráč.

Ve 36. minutě se po standardní situaci opět prosadil Pospiš a o osm minut později brněnský kapitán vyrovnal. „Těžko se vyhrává, když dostaneme tři góly ze standardek. Kdybychom takové góly nedostali, asi utkání zvládneme, jenže tohle rozhodlo. Víme, že Brno je kvalitní, ale potom, co jsme dostali asi ve třicáté vteřině snad počtvrté za sebou gól, jsme utkání rychle obrátili a dali na 4:1. Jenže dva góly ve druhém poločase ze standardek jsme neměli dostat,“ litoval evropský i světový šampion Koudelka.

Pospiš zaznamenal hattrick a největší měrou se zasloužil o brněnský triumf právě přímými kopy. „My jsme standardky blbě bránili a on je dobře kopal, z jedné nám prostřelil zeď. Pořád jsme však měli šanci dát gól na 5:4 a rozhodnout, ale bohužel. Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. I když jsme vedli 4:1 ve dvacáté minutě, zápas byl ještě před námi. Je hodně těžké bránit výsledek, pak jsme nějaké brejky nedohráli a skončilo to 4:4,“ líčil Koudelka.

Dohromady 420 diváků každopádně vidělo reklamu na malý fotbal. „Byl to jeden z nejlepších zápasů v malém fotbale, jaký jsem zažil. Potkaly se ofenzivní týmy, hodně střel, utkání bylo otevřené. Za stavu 4:4 jsem promarnil šanci, ještě jsme mohli otočit a na konci nastavení měl zase Paděc z boku příležitost, Kuňa (Dominik Kunický – pozn. red.) ho však výborně vychytal. Udrželi jsme stav 4:4, diváci se měli na co dívat a zápas byl fantastický,“ ocenil Pospiš.

Tabulku vede Pivovar Černá Hora Blanensko o dva body před Brnem, které však odehrálo o zápas méně. „Rozjeté to máme dobře, akorát je škoda tohoto utkání. Kdybychom s Brnem vybojovali tři body, jak jsme zápas rozjeli, bude to úplně fantastické. Samozřejmě proč bychom nemohli pořád vyhrávat, ale jednou to přijde. Pořád je dobré, že jsme ztratili jen jeden bod s Brnem, když vyhraje jeden zbývající zápas, povede o bod. Soutěž je dlouhá, hrajeme v Jihlavě a osm kol na jaře, stát se může cokoli,“ upozornil Koudelka.

Jelikož Praha zaváhala v Olomouci, druhé Brno si na obhájce titulu vypracovalo už osmibodový náskok. „To je dost. Pokud zvládneme zápasy s Jihlavou a v Olomouci, můžeme se vyhoupnout úplně na špici. Blanensko k soutěži přistupuje zodpovědně, také minulý rok mělo půl sezony zase dobré, ale nikdy se v Superlize neumístilo do první trojky. Letos to chce změnit a myslím, že o absolutní prvenství můžeme bojovat s ním. Neustoupíme do toho, co jsme si řekli, a pokud utkání povedeme jako toto, s nasazením a schopností nepříznivý vývoj obrátit, máme na to, abychom titul udělali,“ vyhlížel brněnský kapitán.

Fotogalerie z utkání:

Pivovar Černá Hora Blanensko – Brno 4:4 (4:2), pokutové kopy 1:2

Branky a nahrávky: 2. Koudelka (Krška), 7. Koudelka (Krška), 13. Krystl, 14. Paděra (Koudelka) – 1. Pospiš, 19. Doubravský (Pospiš), 36. Pospiš, 44. Pospiš, rozhodující penalta Presl. Rozhodčí: Dolanský – Stria. ŽK: Hloch, Koudelka – Lerch, Pospiš, Moučka, M. Klimeš. Diváci: 420.

Blanensko: Jakub Klimeš (David Novotný) – Pavel Hloch, Jan Havlíček, Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Filip Studený, David Krška, Filip Voda, Jan Minx, Lukáš Martínek, Roman Krystl.

Brno: Dominik Kunický (David Záleský) – Stanislav Lerch, Milan Klimeš, Bohumír Doubravský, David Macko, Michal Mezník, Dominik Moučka, David Presl, Vojtěch Cupák, Pavel Outrata, Tomáš Pospiš, Tadeáš Zezula.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700