Asociace malého fotbalu české republiky

Brno vlétlo na obhájce titulu a veze si z Prahy historický triumf

01. 10. | 18

Praha – Poctivou přípravu proměnilo Brno ve skvělý úvod, na který už Staropramen Praha nedokázal odpovědět. Jihomoravané na hřišti obhájce titulu v pražských Vysočanech brzy vedli o tři branky a nakonec ve čtvrtém kole Superligy malého fotbalu zvítězili 4:2.

Brňané vyhráli v Praze poprvé v historii celostátní soutěže a po čtyřech kolech suverénně kráčí sezonou bez ztráty bodu. Vedou o skóre před Blanenskem. „Na tabulku se mi kouká výborně. Nechceme k Superlize přistoupit jako minulý rok, kdy možná došlo k nějakému uspokojení z předešlé mistrovské sezony. Řekli jsme, že si za tím půjdeme, budeme se s klukama scházet, dáme si nějaký trénink, je důležité pořád držet spolu. Vstoupili jsme do sezony dobře a musíme k tomu přistupovat zodpovědně. Víme, co chceme hrát a dokázat, snažíme se to plnit,“ prohlásil brněnský zadák David Macko.

Jihomoravané vedli už po čtrnácti minutách o tři góly, trefili se Milan Klimeš a Tomášové Selinger s Prokešem. „Na zápas jsme se připravovali hodně dopředu, náš trenér Zdeněk Táborský se mu hodně věnoval. Měli jsme už dopolední trénink, celý den jsme trávili s klukama spolu. Věděli jsme, co chceme hrát, že na malém hřišti to bude hodně o soubojích. Vlétli jsme na ně a podařilo se nám chytnout začátek zápasu, dali jsme rychlý gól, pak druhý. Vyšla nám spousta variant a herních situací, jaké jsme chtěli. Padlo nám to tam a vedení v poločase bylo určitě zasloužené,“ radoval se Macko, který při absenci Tomáše Pospiše navlékl kapitánskou pásku.

Praha nastoupila se sedmi českými reprezentanty, z nichž tři jsou aktuální evropští šampioni z ukrajinského Kyjeva. Jenže úvod duelu nezachytila. „Nemyslím si, že nás Brno zaskočilo takticky. Hosté na nás vlétli, chtěli víc, využili šance, které měli. Nevstoupili jsme do zápasu úplně s takovým nasazením, což rozhodlo. Potom jsme skóre horko těžko doháněli. Myslím, že ve druhé půli jsme byli lepší, ale bohužel už jsme to nedotáhli,“ posteskl si pražský útočník David Baran.

V 53. minutě se podruhé v utkání prosadil Klimeš a Brno vedlo už o čtyři branky. „Ze začátku druhého poločasu na nás Praha vlétla, trošku nás zatlačila, přesto myslím, že ve druhé polovině jsme zase převzali otěže. Roztáhli jsme naši hru, snažili jsme se držet balon, netlačit se dopředu. Hodně nám pomohl brankář Kuňa (Dominik Kunický – pozn. red.), který měl jako vždycky výbornou rozehrávku. Řekli jsme si, že prostě musíme dát čtvrtý gól a nesmíme dostat žádný blbý,“ popsal Macko.

Brno postrádalo několik opor v čele s Pospišem, Pavlem Outratou, Tadeášem Zezulou nebo Čeňkem Cenkem. Přesto Praze dovolilo skórovat až v závěru. Při závěrečné power play se dvakrát trefil Jiří Sodoma. „Ke konci přišly dvě střely z dálky, kdy někdo špatně vystoupil, při druhém gólu asi minutu před koncem jsem já nedostoupil hráče a trefil se krásnou střelou z dálky. Naše výhra je však zasloužená,“ doplnil Macko.

Proti pražským střelcům se několikrát vyznamenal evropský šampion do 21 let v brněnské brance Dominik Kunický. „Už v první půli chytil jednu velkou šanci, ve druhé taky, jenže pořád jsme měli tutovky, které musíme dávat. Když je neproměníme, nemůžeme otáčet zápasy z 0:3. Kuňa zachytal, ale spíš rozhodlo naše nedávání šancí,“ poznamenal Baran.

Praha ze třetí pozice ztrácí nyní na Brno šest bodů, ovšem odehrála o jedno utkání méně. „Chtěli jsme vyhrát, ukázat naši sílu, potvrdit výhry z předchozích dvou zápasů, což se nám bohužel nepodařilo. Ale nevěšíme hlavu dolů, jedeme dál. Sezona je ještě dlouhá, takže prohra rozhodující zatím být nemusí, zase takový problém to není,“ sdělil pražský útočník a reprezentant do 21 let.

Fotogalerie z utkání:

Staropramen Praha – Brno 2:4 (0:3)

Branky a nahrávky: 58. Sodoma (Uhlíř), 59. Sodoma (Uhlíř) - 2. Klimeš (Levčík), 9. Selinger (Prokeš), 14. Prokeš (Selinger), 53. Klimeš (Macko). Rozhodčí: Růžička – Kubečka. ŽK: Sodoma, Slánský – Kunický, Doubravský. Diváci: 50.

Praha: Petr Víšek – Jaroslav Procházka, Michal Uhlíř, Radek Hanzlík, David Baran, František Hakl, David Pozníček, Jiří Sodoma, Jakub Polák, Pavel Slánský, Tomáš Jurčík.

Brno: Dominik Kunický – Stanislav Lerch, Milan Klimeš, Bohumír Doubravský, Patrik Levčík, Tomáš Prokeš, David Macko, Michal Mezník, Tomáš Selinger, Dominik Moučka, David Presl.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700