Asociace malého fotbalu české republiky

Brno vyhrálo Superligu hráčů do 23 let

25. 06. | 18

Brno – Bez porážky prošel závěrečnou fází Superligy hráčů do 23 let v malém fotbale domácí brněnský výběr. Na hřišti areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem zdolal Jihlavu, Blanensko i Olomouc.

Premiérového Final 4 se účastnili pouze hráči ročníku narození 1995 a mladší, turnaj posloužil také jako studijní materiál pro trenéry české reprezentace v malém fotbale do 23 let, kterou v říjnu čeká mistrovství světa. Utkání přímo v Brně sledoval generální manažer národního týmu Petr Brejla a spolu s ním hlavní kouč Zdeněk Parůžek. „Superliga mladých má určitě budoucnost a každý svaz by se měl zaměřit na vybudování mládežnické soutěže, kde se hráči připraví pro oblastní výběry i pro juniorskou reprezentaci,“ přiblížil myšlenku jejího vzniku ředitel turnaje Zdeněk Táborský.

Za Brnem obsadila druhou pozici Jihlava, která měla ve svém středu nejlepšího střelce, šestigólového Richarda Svobodu, třetí skončilo Blanensko a čtvrtá Olomouc. „Pro letošní Final Four bylo vybráno Brno, očekává se, že příští ročník bude v Čechách, kde se tak bude podruhé v historii hrát o titul mistra České republiky v juniorské kategorii,“ nastínil Táborský, který trénuje Brno také v Superlize malého fotbalu mužů.

Rovněž juniorský brněnský tým vedl už poněkolikáté. „Final 4 bylo pro nás vyvrcholením sezóny. Už v loňském roce mužstvo absolvovalo několik tréninků, sehrálo přípravná utkání proti týmům první brněnské ligy BKMK Werbedesign a Impériu. Při loňském mistrovství Evropy sehrálo přímo v areálu za Lužánkami vítězné utkání proti výběru Blanenska. Pak přišla těžká základní část a nyní tato odměna za celosezónní snažení v podobě titulu“ připomněl Táborský.


Výsledky Final 4 Superligy malého fotbalu do 23 let

Brno - Blanensko 2:0

Olomouc - Jihlava 1:3

Brno - Olomouc 4:0

Blanensko - Jihlava 1:4

Jihlava - Brno 1:1 (p. k. 2:3)

Olomouc - Blanensko 2:2 (p. k. 1:2)

 

Pořadí Final 4:

1. Brno - skóre 7:1, 8 bodů

2. Jihlava - skóre 8:3, 7 bodů

3. Blanensko - skóre 3:8, 2 body

4. Olomouc - skóre 3:9, 1 bod

 

Nejlepší hráč: Dominik Moučka (Brno)

Nejlepší brankář: Thomas Widder (Brno)

Nejlepší střelec: Richard Svoboda (Jihlava) - 6 branek


Rozhodčí: Tomáš Sýkora, Radim Krempaský, Fitim Kačanolli

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70