Asociace malého fotbalu české republiky

Češi nestačili ve čtvrtfinále na Brazílii a končí celkově na pátém místě

27. 03. | 15

Po fyzicky i psychicky náročném duelu s USA, který náš tým v posledních minutách ztratil, bylo nutné koncentrovat síly nejprve na přesun ze San Diega do Chicaga a poté hlavně na večerní čtvrtfinálový zápas s Brazílií. Kanárci ovládli skupinu „C“, když si postupně poradili s Ruskem v poměru 9:4,

Po fyzicky i psychicky náročném duelu s USA, který náš tým v posledních minutách ztratil, bylo nutné koncentrovat síly nejprve na přesun ze San Diega do Chicaga a poté hlavně na večerní čtvrtfinálový zápas s Brazílií. Kanárci ovládli skupinu „C“, když si postupně poradili s Ruskem v poměru 9:4, Kanadu porazili 7:4 a nakonec zdolali také Srbsko vysoko 10:4. I když byl soupeř jasným favoritem, naši během turnaje předváděli dobré výkony a chtěli herně navázat na povedený souboj s domácími Američany.

Bez distancovaného Cenka tedy nastoupila česká reprezentace k duelu s Brazílií. Po opatrném úvodu se soupeř začal čím dál víc osmělovat, což vyústilo až v úvodní gól zápasu. Uběhlo 9 minut, když se prosadil Salles - 1:0. Ale hned o minutu později přispěchal s odpovědí Demeter, který po individuální akci vyrovnal na 1:1. S brankami se v rozmezí čtyř minut roztrhl pytel. Nejprve znovu dostal svůj tým do vedení Leite, aby minutu nato zvyšoval už na 3:1 Neto. Kanárkům se tedy první čtvrtina nadmíru vyvedla. Svůj náskok bohužel pro naše barvy ještě zvýšili ve čtvrtině druhé. V probíhající 22. minutě se prosadil Oliveira a minutu před koncem první půle přidal další branku Mattos. Brazílie tak vedla v polovině utkání již 5:1.

Ve své dominanci pokračovali Jihoameričané i po změně stran. 34. minuta znamenala změnu skóre na 6:1, o což se postaral Sobreira. Naši ale nesložili zbraně a snažili se s utkáním stále něco udělat. O korekci výsledku se zasloužila obranná dvojice Uhlíř - Bednář. První jmenovaný přihrával, druhý zakončoval - 6:2. Třetí čtvrtina skončila nerozhodně 1:1 a bylo jasné, že český výběr musí v poslední části hodně zabrat, aby vývoj utkání ještě zvrátil. To se zčásti podařilo čtyři minuty po nástupu do poslední části, kdy Uhlíř využil přihrávku od Koudelky a snížil na 3:6. Jenže pak přišel faul Levčíka a využitá přesilovka Brazilců, Oliveira svou druhou brankou v utkání definitivně pohřbil naděje české reprezentace na postup do semifinále.

Jednalo se tedy o poslední vystoupení českého národního týmu na Mistrovství světa v USA. Určitě se naši hráči nemají za co stydět, vždyť celkové páté místo není žádnou ostudou. Nejlepším hráčem, co se kanadského bodování týče, se stal Jan Koudelka (3+3). Nejlepším střelcem pak Ondřej Paděra se 4 góly.