Asociace malého fotbalu české republiky

Češi porazili Anglii díky dvěma brankám v závěru utkání a stále mohou pomýšlet na postup do osmifinále

28. 11. | 14

Necelý den po nepovedeném vystoupení proti Španělsku čekala náš tým reprezentace Anglie. Ta si poradila v úvodním vystoupení s Tureckem v poměru 3:2 a nečekalo nás tedy nic lehkého. V případě prohry by existovala už jen mizivá naděje na postup a trenérský tým podřídil vše jedinému cíli, a sice zisku tří bodů. Co se změn v sestavě týče, do branky se postavil Marek Gruber a místo Ondřeje Paděry nastoupil Jiří Novák.

Hned od prvních minut se český tým prezentoval aktivní hrou a snahou vstřelil úvodní uklidňující branku. Již ve 3. minutě se po pravé straně prohnal Koudelka a napálil míč do spojnice Smithovy branky. O dvě minuty později zahrozil také soupeř, když Kuehn vyzkoušel pozornost Grubera. Český brankář musel řešit ještě zapeklitější situaci, když kapitán Turtenwald ztratil míč a Kanani se na něj řítil sám. Pohotově však vyběhl a nájezd protihráče bravurně zneškodnil. To bylo od Anglie na dlouhé minuty vše a šance přicházely výhradně z kopaček našich hráčů. Běžela 8. minuta, když hrdina předchozích okamžiků Gruber poslal od branky kolmici středem hřiště až na Fitzela, ten však sám před brankářem soupeře místo střely volil přihrávku pod sebe na Maříka, jehož anglická obrana zablokovala. Uběhly dvě minuty a po pěkně rozehraném přímém kopu se k zakončení dostal Demeter, mířil bohužel jen těsně nad branku. Patnáctá minuta přinesla další závar pře Smithem. Koudelka zatáhl míč, posunul jej na Fitzela, který šikovně vystřelil, ale brankář Anglie vytáhl míč na břevno. Následná akce byla taktéž z kategorie pohledných. Tentokrát se vydal na útočný výlet Bednář, přiťukl míč pod sebe Demeterovi, ale Smith byl opět v pozoru a vyrazil jej na roh. V poslední minutě první půle vhazoval aut Uhlíř, našel připraveného Turtenwalda, který však zakončil k naší smůle opět jen do brankové konstrukce. Úvodní dějství tedy skončilo bezbrankovou remízou, ale více ze hry měl jednoznačně český tým, kterému chybělo i trošku štěstí.

Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, tedy tlakem našeho celku. Dvě minuty po jeho začátku poslal Mařík do šance Fitzela, ten ale vystřelil nad branku. Míč po Koudelkově centru o minutu později poslal Demeter jen těsně vedle Smithovy svatyně. 29. minuta přinesla šanci Angličanů, když našim nevyšel přímý kop a z protiútoku to zkoušel Gardener, ale Gruber se nenechal překvapit a vytěsnil balón na roh. O minutu později posílal Uhlíř míč z autu do předbrankového prostoru, kde si ho našel Novák, ale hlavou nemířil přesně. Ve 34. minutě se zrodila šance po ose Grim - Koudelka - Demeter, po které poslední jmenovaný trestuhodně minul odkrytou branku. Dvě minuty před koncem utkání to individuálně zkoušel aktivní Koudelka, ale po kličce protihráči poslal míč opět jen do tyče anglické branky. Výše zmíněná trojice dostávala soupeře místy až pod drtivý tlak. V další šanci byl znovu Koudelka, který nebezpečně vystřelil, Smith balón jen vyrazil, ale dorážející Demeter jej napálil opět jen do anglického gólmana. Když už se zdálo, že se budou body dělit za bezbrankovou remízu a do konce zbývalo už opravdu jen minimum času, skončil míč konečně v brance. Postarali se o to Novák s Maříkem, kdy první nahrával, druhý střílel. Tento moment rozpoutal nebývalé veselí na lavičce českého týmu i u hloučku fanoušků v hledišti haly Igalo. Aby toho nebylo málo, o pár sekund později se z úhlu prosadil i Fitzel a určil výsledku konečnou podobu.

Podruhé za sebou se českému národnímu týmu nedařilo v koncovce, ale v utkání s Anglií byla smůla konečně prolomena. Nutno říci, že zcela po zásluze, protože naši soupeře téměř k ničemu nepustili a po celou dobu trpělivě dobývali Smithovu branku. V pátek 28. 11. Je čeká poslední zápas skupiny E proti Turecku, a pokud chce náš tým bez problémů slavit postup, musí zvítězit.

ČR - Anglie 2:0 (0:0)

Branky: 40. Mařík, 40 + 1. Fitzel

ŽK: 29. Varnezza