Asociace malého fotbalu české republiky

Češi skončili na Mistrovství Evropy v malém fotbale 2012 na 3. místě

24. 09. | 12

Česká republika po postupu z druhého místa základní skupiny C narazila ve čtvrtfinále na tým Bulharska. Po prohraném poločase dokázal český tým otočil výsledek a zvítězit poměrem 3:1. V semifinále čekal český tým celek Rumunska, který je atuálním Mistrem Evropy.

Česká republika po postupu z druhého místa základní skupiny C narazila ve čtvrtfinále na tým Bulharska. Po prohraném poločase dokázal český tým otočil výsledek a zvítězit poměrem 3:1. V semifinále čekal český tým celek Rumunska, který je atuálním Mistrem Evropy. Utkání skončilo lépe pro Rumuny, kteří zvítězili poměrem 2:1. Čechy tak čekal boj o bronz. Tým však v poločase prohrával už 0:2, nicméně Plot z kraje druhé půle dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Během jedné minuty dokázali Češi vstřelit dvě branky, když se dvakrát trefil kapitán reprezentace Petr Šmeral. V poslední minutě však Slováci vyrovnali a utkání šlo do pokutových kopů. Úvodní kop proměnil Švihálek a po něm i brankář Zrzavý. Potom však penaltu neproměnil Vlach a po něm ani Mica  tak se Češi museli v poslední sérii pokutových kopů spoléhat na výkon svého brankáře Lukáše Zrzavého. Rozhodující penaltu proměnil v šesté sérii Dominik Sedlář. Mistrem Evropy v malém fotbale 2012 je opět Rumunsko, které porazilo ve finále Černou Horu 1:0. V celkové žebřičku zemí Evropské federace malého fotbalu, zůstává Česká repubika na 2. místě.

Dokument o bronzovém tažení našich reprezentantů nabídne ČT Sport v těchto dnech:

pátek 28. 9. 2012 v 10:25

pátek 28. 9. 2012 v 23:35

sobota 29. 9. 2012 v 09:45

středa 3. 10. 2012 v 12:55

Předtím je možné shlédnout první díl Magazínu malého fotbalu na ČT Sport, který bude odvysílán ve čtvrtek 27. září od 17:45.