Asociace malého fotbalu české republiky

Češi vydřeli v posledních minutách remízu s El Salvadorem a získali první bod

24. 03. | 15

V úterý 24. března od 1:30 SEČ nastoupila naše reprezentace proti El Salvadoru v rámci úvodního utkání skupiny „A“. Byť poslední přípravný kemp probíhal v Praze za stejných podmínek, které na naše hráče čekaly v USA

V úterý 24. března od 1:30 SEČ nastoupila naše reprezentace proti El Salvadoru v rámci úvodního utkání skupiny „A“. Byť poslední přípravný kemp probíhal v Praze za stejných podmínek, které na naše hráče čekaly v USA a naše družina měla k dispozici i několik tréninků přímo na hřišti Citizens Business Bank Areny v Ontariu, proti nám stál silný soupeř, který je na podmínky a pravidla, podle kterých se na MS v USA, zvyklý, protože většina hráčů působí právě v soutěžích malého fotbalu v USA. To bylo ostatně vidět i v samotném utkání, ve kterém se naši prosazovali chytrou, kombinační hrou, kterou se prezentovali i na posledním ME v Černé Hoře, zatímco soupeř hojně využíval odrazů od mantinely, a většinu branek vstřelil právě díky této „výhodně“. Těžko hodnotit, jak by duel vypadal, kdyby se hrál podle mezinárodních pravidel malého fotbalu, ale na spekulace tu není místo. Pojďme se raději podívat, jak vypadalo samotné utkání.

Do něj, co se branek týče, vstoupili lépe naši. V 8. minutě se po pravé straně probil Demeter a s pomocí teče dobíhajícího obránce poslal míč za záda brankáře Calderona - 1:0. Vzhledem k tomu, že na MS se hraje na čtvrtiny (hrací doba je však stejná, tzn. 60 minut), vyhráli naši tu první 1:0. Jenže hned na začátku té druhé přišlo vyrovnání z kopačky Monterrosy, ke kterému se šťastně odrazil míč a útočník El Salvadoru ho doslova dovezl do branky - 1:1. Jenže český tým se nenechal vyvést z míry a v 21. minutě po přiťuknutí od Slunéčka střílel na zadní tyč Koudelka a míč zastavila až síť - 2:1. Zkušený soupeř však dvěma brankami ze závěru druhé třetiny otočil výsledek utkání na 3:2 ve svůj prospěch. Obě branky si připsal znovu po několika odrazech od zadního hrazení Monterrosa. Do šaten se šlo po 30 minutách za jednobrankového vedení Jihoameričanů.

Začátek druhé půle, resp. třetí čtvrtiny, dlouho žádnou šanci nepřinesl, až hbitý Koudelka dal ochutnat obráncům soupeře jejich vlastní medicínu. Pohotovým odrazem o mantinel předběhl Dominqueze a střelou na zadní tyč dal výsledku opět remízovou podobu - 3:3. Jenže uběhly dvě minuty, opět přišla střela a odraz od zadního hrazení, po kterém se míč dostal k nekrytému Espanovi a ten jej poslal za záda gólman Grubera - 3:4. Tak skončila i třetí čtvrtina. Do té poslední vstoupili naši aktivně a nebýt Calderona, mohlo být vyrovnáno po střelách Slunéčka a dorážce Uhlíře. Když se v probíhající 58. minutě prosadil, jak jinak než po odrazu o mantinel, Lopez, vypadalo to s naším týmem zle nedobře - 3:5. Jenže Češi si vzali oddechový čas, po kterém sáhli k power play a vysunuli dopředu brankáře Grubera. Ten je známý svou výbornou kopací technikou a tak zaujal místo šestého hráče v poli. Tato taktika slavila úspěch takřka okamžitě, když se po střele Uhlíře odrazil míč k volnému Paděrovi a ten už věděl, co má dělat - 4:5. Něco přes minutu zbývalo do konce zápasu, když obdržel žlutou kartu Lopez, což v amerických podmínkách znamená vyloučení na 2 minuty. Náš tým pokračoval v power play a nyní tedy začala přesilovka 6 na 4. Tu se podařilo využít vzápětí. Ve skrumáži před brankou posunul Slunéčko pohotově míč na Paděru a ten se stal hrdinou posledních minut - 5:5. Po vyrovnání už se nic zajímavého nestalo a tak mohl český tým začít slavit vydřený bod za remízu 5:5 (titulní foto).

Nutno podotknout, že se jednalo o velice pohledné utkání, ve kterém mohli vyhrát oba soupeři. Naši si vypracovali spoustu šancí a proměnit jich o pár víc, mohli jsme získat body tři. Teď je třeba se soustředit na utkání s Kazachstánem, který ve svém úvodním utkání podlehl největšímu favoritovi turnaje, domácímu týmu USA v poměru 1:10. Utkání je na programu ve středu 25. března od 1:30 našeho času. K dispozici bude opět online z utkání: http://golivesportscast.com/2015/03/kazahkstan-vs-czech-republic-mar-24th-730pm/ a také možnost sledovat zápas na webu onlajny.com: http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-03-25/id/141230