Asociace malého fotbalu české republiky

Češi z Řecka medaili nepřivezou, ve čtvrtfinále je vyřadilo Německo

13. 10. | 13

Po výhře nad Kyprem a remíze s Ruskem náš tým bohužel nestačil ve svém posledním utkání skupiny C na Německo a čekal na výsledky ostatních zápasů, jestli se mu povede postoupit ze skupiny. Poločas skončil 0:2, po dvou brankách Demetera bylo vyrovnáno, ale pár minut před koncem Němci z rohu upravili na konečných 2:3. Postupovaly nejlepší dva týmy z každé skupiny a potom čtyři nejlepší na třetích místech.

Nakonec se postoupit povedlo a v osmifinále narazila česká reprezentace na Izrael, vítěze skupiny B. Našim vyšel skvěle vstup do utkání, když se ve 3. minutě prosadil Grim. Ve 12. minutě to bylo 2:0 po brance Drábka a v nastaveném čase první půle se trefil také Jan Vrátil. Izrael ve druhém dějství pouze snížil z přísně nařízené penalty a po vítězství 3:1 čekal náš tým čtvrtfinálový souboj s Německem. S tím Německem, které nás porazilo v posledním utkání v rámci skupiny C. Němci se do čtvrtfinále dostali na penalty přes pořádající Řecko.

První poločas opatrného utkání skončil bez branek. Deset minut před koncem zápasu se ujalo Německo vedení 1:0 gólem z přímého kopu. Hned dvě minuty nato ale vyrovnal Lafek a také v tomto případě se rozhodovalo až na pokutové kopy. Ten první Němci nedali, zato Grim se nemýlil. Druhá série proběhla přesně naopak, takže to bylo po dvou penaltách na každé straně 1:1. Ve třetí sérii se prosadili oba střelci, následovala tedy náhlá smrt. Zatímco Němci se ani tentokrát nemýlili, Drábek poslal svůj pokus mimo branku. Český sen o další medaili z Mistrovství Evropy v malém fotbale se rázem rozplynul. Po zlatu z Anglie, stříbru z Rumunska a bronzu z Moldavska se tentokrát vrací náš tým s prázdnou.

Naši se nepotkali s ideální formou a od začátku turnaje se trošku hledali. Zde přinášíme na závěr několik statistik: