Asociace malého fotbalu české republiky

Český národní pohár míří do Brna, poprvé se hraje dva dny

12. 07. | 18

Brno – Větší počet týmů, víc hracích dnů, větší prestiž. Český národní pohár v malém fotbale nabírá na atraktivitě, což se odráží také v zájmu mužstev. Třetí ročník klubového mistrovství republiky se uskuteční v sobotu a v neděli v Brně.

V předchozích dvou letech hostily Havlovice a Praha pouze jednodenní turnaj, letos se klání rozprostře na celý víkend. V sobotu týmy odehrají základní skupiny a úvodní vyřazovací kola, v neděli přijdou na řadu semifinále a medailové duely. „Je to dobře, turnaj má aspoň grády, víc prestiže, hraje se na super hřištích. Pro hráče to je sice o něco náročnější časově, ale pro malý fotbal jedině plus,“ popsal Luděk Hanč, trenér pardubické Laguny, která obhajuje titul.

V porovnání s předchozími ročníky vzrostl počet mužstev, v Brně se ve čtyřech skupinách střetne osmnáct týmů. V sobotu se utkají v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem, v neděli za Lužánkami, kde se uskutečnil loňský evropský šampionát v malém fotbale.

Právo účastí mají mistři nebo vicemistři oblastních soutěží a vítězové nebo finalisté ligových pohárů. „Máme největší účast ze tří ročníůu Českého národního poháru, přijali jsme taky nové svazy do asociace, takže poprvé přijedou týmy z Plzně a Kolína. Určitě evidujeme vyšší zájem než v předešlých letech, za což jsme rádi. Taky jsme přidali na kvalitě, turnaj se hraje dva dny a pro semifinalisty jsme zajistili ubytování,“ uvedl René Pazdera, generální sekretář Asociace malého fotbalu České republiky.

Nejlepší čtyři celky si opět zajistí účast v Lize mistrů, kterou na začátku září hostí Slovinsko. Mezi největší favority patří vedle Laguny Pardubice tradičně Ostravský Zábřeh, Restaurace U Pecků Praha nebo brněnský Werbedesign v čele se světovým šampionem Patrikem Levčíkem či Stanislavem Lerchem. „Silní budou Úterní hosté z Prahy, Atlético Most, Jablíčka Chomutov nebo Viktoria Suchý, kterou táhne Jan Koudelka,“ připomněl Pazdera dalšího světového šampiona z Tuniska.

V loňském finále zdolala Laguna Pardubice 2:1 tým Sedmík-Some Vysočina Jihlava. „Jsme nachystaní na obhajobu titulu, jedeme ještě v trošku silnější sestavě než loni. Máme ambice uspět, na druhou stranu jde o těžký turnaj a může se stát cokoli. Do Brna míříme s pokorou, chceme však postoupit do neděle, což pro nás bude úspěch,“ sdělil Hanč.

Rozdělení základních skupin

Skupina A: Real Kolín, C.I.P. Ostrava, M.K. Louka, FC Laguna Pardubice, Red Team Praha

Skupina B: Lokomotiva Gangsters Kopřivnice, Ostravský Zábřeh, Proradost 1999 Příbram, BKMK Werbedesign Brno, Military Athletic Club Warrior Praha

Skupina C: Pilsen Team Plzeň, Jablíčka Chomutov, AC B2B Pekeljnej Stroj Jihlava, Restaurace U Pecků Praha

Skupina D: Dream team Příbram, Úterní hosté Praha, SK Viktoria Suchý, Atlético Most

Harmonogram Českého národního poháru

SOBOTA

9.00-16.30: základní skupiny

17.30 a 18.00: čtvrtfinále

NEDĚLE

9.30 a 11.00: semifinále

14.00: zápas o 3. místo

15.30: finále

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10