Asociace malého fotbalu české republiky

Český národní tým deklasoval Turecko a v osmifinále vyzve Slováky

29. 11. | 14

Po prohře se Španělskem a výhře nad Anglií bylo povinností českého týmu zvítězit v posledním utkání skupiny E nad Tureckem, abychom si bez ohledu na ostatní zápasy zajistili postup. Protože Španělé v odpoledním utkání porazili Anglii 4:1, bylo jasné, že k postupu z druhého místa stačí svěřencům trenéra Pokorného remíza. Předzápasové odhodlání ale směřovalo k zisku tří bodů. Oproti úspěšnému zápasu s Anglií došlo k jediné vynucené změně, když zraněného Grima nahradil Paděra.

Co se nepovedlo v předchozích dvou utkáních, a sice vstřelit rychlou branku, to se povedlo nyní. Ve 4. minutě se postavil k rozehrávce rohového kopu Koudelka, po signálu našel Demetera, ten ale pouze trefil dobře postaveného brankáře. Následoval další rohový kop, ke kterému se postavil opět Koudelka. Po jeho nástřelu si srazil míč do vlastní brány jeden z tureckých obránců - 1:0. Až v 10. minutě poprvé zazlobil i soupeř. Po úniku zprava jen těsně minul Gruberovu svatyni Gündogdu. Minutu nato se naši radovali znovu, když Fitzel vyzval ke skórování Uhlíře a ten nabídkou trefit poloodkrytou bránu nepohrdl - 2:0. S rychlou odpovědí mohl přispěchat Ilikoba, ale po náběhu za obranu branku přestřelil. 13. minuta přinesla obrovskou šanci našeho celku. Koudelka po přečíslení vypálil, odražený míč si našel Matyska, a byť jej mohl doklepnout do sítě, ještě hledal lépe postaveného Demetera, ale ten div nezbořil branku, když poslal míč do tyče. Dvě minuty nato se Turecku podařilo snížit, když Aslan našel hlavu Ilikoby, který se nemýlil - 2:1. Po pár minutách chybně rozehrál brankář Gruber, našel přímo nohu jednoho z tureckých útočníků a ten postupoval sám na branku. Za záchrannou brzdu zatáhl Bednář, když poslal skluzem soupeře k zemi a musel předčasně pod sprchy. Následovalo pětiminutové oslabení, ve kterém měl největší šanci Aslan, ale Gruber proti němu vytáhl povedený zákrok. Poločas tedy skončil těsným vedením českého mužstva.

Ve druhé půli se s brankami roztrhl pytel a naštěstí všechny napadaly do turecké branky. Tři minuty po změně stran se po přečíslení 3 na 2 dostal k zakončení Matyska, ale brankář vyrazil míč na roh. Hned o minutu později našel Koudelka z autu Paděru, který netrefil míč ideálně, a šance skončila pouze rohovým kopem. K jeho rozehrání se postavil tradiční exekutor Jan Koudelka. Jeho povedený nástřel se otřel o nohu tureckého brankáře a skončil až v síti - 3:1. Ve 30. minutě poslal Uhlíř míč Koudelkovi a ten si s ním už věděl rady - 4:1. Tři minuty nato se obránce Uhlíř proměnil z nahrávače na střelce. Navedl si míč na střed a levačkou jej o tyč poslal za bezmocného gólmana v tu chvíli již odevzdaných Turků - 5:1. Tři minuty před koncem se ke střele dostal Kristen, který nastoupil za vyloučeného Bednáře a po odrazu se míče chopil Paděra, který jej nekompromisně uklidil do branky - 6:1. Poslední hřebíček do rakve Turků zatloukl Demeter, který si našel odražený míč po střele Paděry - 7:1.

Důležitým momentem utkání bylo přečkání oslabení po vyloučené Bednáře, který hasil nájezd soupeře. V té chvíli měli Turci největší šance na vyrovnání. Ve druhé půli existoval na hřišti už jen jeden tým a padlo v něm hned pět branek. Po dohrání všech zbývajících zápasů ve skupině bylo jasné, že se od 12:00 utkáme před kamerami ČT Sport ve federálním derby se Slovenskem. V případě postupu nás tentýž den večer čeká čtvrtfinále s jedním z dvojice Chorvatsko - Lotyšsko.

ČR - Turecko 7:1 (2:1)

Branky: 4. a 25. vlastní, 11. a 33. Uhlíř, 30. Koudelka, 37. Paděra, 39. Demeter - 15. Ilikoba

ŽK: 20. Isik, 27. Ilikoba (oba Turecko)

ČK: 17. Bednář (ČR)