Asociace malého fotbalu české republiky

Český tým porazil Kazachstán a postupuje do čtvrtfinále MS

25. 03. | 15

Důležitý souboj ve skupině „A“ byl na programu v noci z úterý na středu, tedy 25. března 2015, konkrétně v 1:30 SEČ. ČR se střetla s Kazachstánem, tedy týmem, který jde výkonnostně stále nahoru a třeba na uplynulém ME v Černé Hoře předváděl velice kvalitní výkony.

Důležitý souboj ve skupině „A“ byl na programu v noci z úterý na středu, tedy 25. března 2015, konkrétně v 1:30 SEČ. ČR se střetla s Kazachstánem, tedy týmem, který jde výkonnostně stále nahoru a třeba na uplynulém ME v Černé Hoře předváděl velice kvalitní výkony. Do MS nevstoupil náš soupeř dobře, když podlehl domácímu výběru USA 1:10, zatímco náš tým si připsal bod za remízu 5:5 s El Salvadorem.

Češi zvládli utkání s nebezpečným soupeřem bravurně, když po většinu hrací doby drželi vedení a kontrolovali hru, ale jedno po druhém. Brzkou brankou se blýskl jihlavský Göth, který ve 3. minutě potrestal vyběhnutí brankáře a do odkryté branky se nemýlil - 1:0. Stejně jako proti El Salvadoru tak naši ovládli první třetinu poměrem 1:0. Scénář hry a branek byl vůbec velice podobný minulému utkání. Hned na začátku druhého dějství se prosadil Achmetov, aby o tři minuty později Koudelkovo přiťuknutí přetavil v branku Slunéčko - 2:1. Další tři minuty nato využil Göth odrazu míče od zadního mantinelu a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1. Jenže utekla jediná minuta a rozdíl byl opět jednobrankový, to když se trefil z bezprostřední blízkosti Víškovy branky Kulbarakov - 3:2. Tímto výsledkem skončil i první poločas, resp. druhá čtvrtina.

Pouhé čtyři minuty po změně stran se pokusil o nůžky Göth, ty mu sice nevyšly, ale míč se dostal k Cenkovi, který jej poslal neomylně do branky Kazachstánu - 4:2. Kdyby však Göthovi jeho zakončení vyšlo, jednalo by se rozhodně o nejhezčí branku dosavadního průběhu turnaje. Naši hráli v pohodě a kontrolovali hru, což potvrdil střelou z větší vzdálenosti Demeter. Míč z jeho kopačky zastavila až síť - 5:2. Ale dvě minuty nato se postavil k rozehrání volného přímého kopu Kulbarakov a propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:3. Uběhly další dvě minuty a zrodila se další branka, tentokrát na straně našeho týmu. Gólman Barabanov neudržel míč v rukavicích a dobíhající Paděra neměl problém dopravit jej do branky - 6:3. Tak skončila třetí čtvrtina. V té poslední se diváci dočkali gólu v 52. minutě, kdy se z penalty prosadil Achmetov - 6:4. Kazachstán se snažil o další snížení, ale náš tým konec zápasu zvládl takticky na výbornou. Navíc se v poslední minutě trefil do prázdné branky při power play soupeře Slunéčko a uzavřel tak skóre utkání na konečných 7:4.

Tři body do tabulky znamenají postup ze skupiny do čtvrtfinále. K poslednímu utkání nastoupí naši v noci za zítřek od 4:00 SEČ proti suverénnímu celku USA. Ten si poradil s El Salvadorem v poměru 9:3. V tomto utkání však nemají naši co ztratit a mohou hrát proti favoritovi v klidu.