Asociace malého fotbalu české republiky

Čeští reprezentanti podlehli Rumunsku, v boji o bronz se utkají s Německem

30. 11. | 14

Obhájci titulu byli nad síly české reprezentace. Na mistrovství Evropy v malém fotbalu podlehl český národní týmu Rumunsku 1:2 a od 19.30 hodin si v Černé Hoře zahraje o bronz s Německem.

Obhájci titulu byli nad síly české reprezentace. Na mistrovství Evropy v malém fotbalu podlehl český národní týmu Rumunsku 1:2 a od 19.30 hodin si v Černé Hoře zahraje o bronz s Německem. Finále přijde na řadu od 21.00 hodin a Rumunsku se postaví překvapení turnaje Slovinsko, které vyřadilo Němce po výhře 6:3. Rumuni budou útočit na čtvrtý titul mistrů Evropy v řadě.

Čeští fotbalisté od začátku semifinále naráželi na nepříjemný rumunský presing a také precizní obranu. V 6. minutě Novák po autu jen těsně nedosáhl na míč. O tři minuty později se do šance dostal soupeř, když Craciun před odkrytou branku netrefil ideálně míč, takže jej stačil Gruber tygřím skokem vytěsnit na roh. Ve 12. minutě přišel první gól, když se parádní trefou představil Razvan Radu - 0:1. V poslední šanci první půle se ocitl Fitzel, kterého vyzval ke skórování Turtenwald, český útočník ale trefil pouze brankáře Popu. Ani po přestávce se čeští fotbalisté nedostávali do větších příležitostí. Zato hrozil soupeř. Třeba ve 22. minutě, kdy centroval Radu a Calugareanu hlavou jen těsně minul Gruberovu branku. Na druhé straně zkoušel štěstí Demeter, brankář jeho střelu vyrazil jen k Matyskovi, který ale z úhlu prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Další šanci měli opět Rumuni, ale Gruber si poradil s jedovatým pokusem Calugareana. Ve 28. minutě zakončil ukázkovou akci Cosmin Craciun a Rumunsko vedlo 2:0. Až v závěru při vysunutí brankáře Marka Grubera si čeští hráči vytvořili tlak, ale nejlepší český střelec Ondřej Paděra ve velké šanci selhal. Po něm se neprosadil ani Koudelka, kterému poslal míč proti noze Fitzel. V nastavení už pouze po přihrávce Davida Bednáře snížil Robin Demeter 1:2. „Rumuni hráli opravdu velmi dobře a byli lepší než my,“ uznal generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Česká republika - Rumunsko 1:2 (0:1)

Branky: 40. Demeter - 12. Radu, 28. Craciun

ŽK: 13. Paděra - 32. Calugareanu.