Asociace malého fotbalu české republiky

Čtvrtfinále Superligy uzavřou bitvy na hřištích Plzně a Mostu

11. 06. | 21

Plzeň, Most – Opět shodně v neděli dvě hodiny po poledni začnou zbylá dvě čtvrtfinále Superligy malého fotbalu, v nichž Blanensko nastoupí na hřišti Plzně a Most přivítá MF Baník Ostrava.

Plzeň – Blanensko, neděle ve 14.00

Jasnou záležitostí skončilo úvodní čtvrtfinále v Boskovicích, kde domácí Blanensko přejelo Plzeň 5:1. Ovšem Západočeši slibují odplatu. „Jsem přesvědčený, že teď prověříme Blanensko, zda taky umí bránit. Rozhodně není nic ztracené, jdeme se porvat o postup. Šance vidím tak šedesát procent pro Blanensko, čtyřicet pro nás. Taky záleží, jestli hosté přijedou v sestavě i s Janem Koudelkou. Snad to tak bude,“ vyhlížel plzeňský kouč Tomáš Bochníček dramatickou bitvu o postup.

Jeho blanenský protějšek slibuje silnou sestavu i na západ Čech. „Budeme mít silný mančaft. Samozřejmě máme jedno vítězství a stačí nám i remíza k postupu, ale na to nebudeme spoléhat, chceme rozhodnout už v normální hrací době, abychom náhodou nedostali ke konci nějaký zbytečný gól,“ podotkl blanenský kouč Petr Dolníček.

Pokud v odvetě na hřišti v Chotěšově zvítězí domácí Plzeň, dojde na prodloužení, případně na pokutové kopy. „Herně jsme mnohem líp připravení než na první utkání. S odstupem času hodnotím úvodní čtvrtfinále jako skvělou práci kluků, s nimiž jsme tam jeli. Zápas splnil účel v tom, abychom natrénovali dobré bránění, proto jsme neotevírali utkání až do konce, potřebovali jsme se naučit posouvání,“ vysvětlil Bochníček.

Jihomoravané očekávají, že venku je čeká těžší prověrka schopností. „Plzeň k nám přijela v okleštěné sestavě. Teď nastoupí úplně jiný mančaft. U nás jen bránila, teď bude utkání vyrovnanější a očekáváme, že Plzeň bude nebezpečnější,“ doplnil Dolníček.


Most – MF Baník Ostrava, neděle ve 14.00

Jediné čtvrtfinále Superligy malého fotbalu skončilo nerozhodně. V Ostravě domácí Baník jen remizoval 3:3 a vše se chystá k nedělní odvetě na hřišti 11. ZŠ Most. „Uvědomujeme si sílu každého soupeře, nic nepodceňujeme a půjdeme i doma s respektem do utkání proti Ostravě. Podle mě byl první duel klasický remízový, ani jeden tým nebyl lepší, takže šance vidím pořád padesát na padesát. Jsme pokorní, ale nemáme se čeho bát, když jsme prohrávali v Ostravě 1:3, pořád jsme byli klidní, čímž jsme možná domácí přiváděli trochu do rozpaků. Řekli jsme si, co chceme hrát, a věřili, že dokážeme vyhrát. Nakonec jsme jen vyrovnali, ale splnili jsme cíl, který byl hlavně neprohrát, takže cesta domů byla příjemnější,“ líčil mostecký trenér Vojtěch Benda.

Ostrava sahala doma po úspěchu, jenže má stejně jako její soupeř bod. „Doma jsme byli celkem opatrní, říkali jsme si, že Most má hodně reprezentantů a nastoupili jsme trošku v očekávání. Asi i cesta a počasí kluky z Mostu poznamenaly, překvapilo nás, že utkání bylo vyrovnané s šancemi na obou stranách,“ pronesl ostravský kapitán Jan Vančo.

Most předváděl klasickou hru s vysunutým reprezentačním gólmanem Ondřejem Bírem a domácí na ni hledali recept. „Hráli jsme to stejné, co chceme i doma, ovšem vyztužíme obranu, naše klasická hra s vysunutým Ondrou Bírem přináší pro soupeře brejkové situace a občas z ní pramenily chyby, což Ostrava dvakrát potrestala. Musíme si dát větší pozor, abychom z toho branky nedostali, ale nehodláme měnit náš styl, který praktikujeme, máme ho zažitý a někteří kluci se i díky němu dostali do reprezentace. Náš tým má vnitřní sílu, které věřím, i kluci ji cítí. Přestože jsme prohrávali, byli v klidu, věřili, že vyhrajeme, nebo aspoň vyrovnáme, jen naši mladí z toho byli až nervózní, když jsme sedm minut do konce furt ztráceli. Dostávali jsme se však do šancí, bylo by to jiné, kdybychom příležitosti neměli. Perfektně zachytali ostravský gólman i Ondra Bíro, byl to otevřený zápas nahoru dolů,“ připomněl Benda.

Právě na klasický mostecký systém se ovšem Baník chystal a na sever Čech jede s jasným plánem. „Most má perfektní hru s brankářem Bírem, který to opravdu umí, je šikovný na balonu, budeme se ho snažit ubránit a nedávat mu šanci, ať zakončuje. Doma jsme uhráli relativně dobrý výsledek, škoda jen, že jsme neudrželi minutu před koncem vedení, ale můžeme i v Mostě překvapit a chceme určitě vyhrát,“ vyhlásil Vančo.

Severočeši na domácím trávníku opět vytáhnou ostřílené reprezentanty, vrací se například světový šampion z Tuniska 2017 Michal Salák. „Naše sestava bude ještě lepší než v Ostravě, máme dvě tři nové tváře. Michal Salák je velká persona, vyztužíme také obranu, v níž jsme měli okénka. První zápas skončil 3:3, takže jde o nejvíc otevřené čtvrtfinále, oba týmy mají šanci, ale spoléhám na zkušenosti, které mají kluci z těžkých zápasů z reprezentace nebo Ligy mistrů, ať už jsou to Martin Boček, Víťa Popelka, Daniel Kasal. Ostrava má kvalitní, mladý a perspektivní tým, hrála opravdu dobře, ale byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil v sílu našeho týmu, protože jsme dokázali otočit zápas i z 0:4 na 6:4. Uvidíme, s čím přijde Ostrava, máme i brejkové typy hráčů, Pátek, Salák nebo Kasal umí jeden na jednoho, z toho chceme těžit a hrát ze zabezpečené obrany. Je to sice otřepané, ale zápasy play-off se hrají trochu i na taktiku, musí se víc kalkulovat. Trénovali jsme penalty, jsme připravení na všechny varianty,“ prohlásil mostecký kouč.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700