Asociace malého fotbalu české republiky

Čtyři branky za osm minut. Blansko rozhodlo nástupem do druhé půle

20. 10. | 15

Boskovice - Utrápený první poločas a po přestávce smršť, na kterou Pardubice nenašly obranu. Blansko ve druhé půli čtvrtého kola Ligy malého fotbalu nastřílelo čtyři branky v rozmezí osmi minut a připsalo si druhé vítězství v soutěži. Východočechy na hřišti v Boskovicích zdolalo 5:2.

Boskovice - Utrápený první poločas a po přestávce smršť, na kterou Pardubice nenašly obranu. Blansko ve druhé půli čtvrtého kola Ligy malého fotbalu nastřílelo čtyři branky v rozmezí osmi minut a připsalo si druhé vítězství v soutěži. Východočechy na hřišti v Boskovicích zdolalo 5:2.

Blanenský celek tak po dvou porážkách zabral, má stejný počet výher a vzácně vyrovnané skóre, když šestnáct branek vstřelil i obdržel. Patří mu čtvrtá příčka bod za třetím Brnem, Pardubice jsou předposlední sedmé. „Jestli chceme hrát v první trojce soutěže, jako že chceme, byl tento zápas zlomový. Teď to musíme potvrdit v dalších kolech,“ věděl po výhře český reprezentant v blanenském dresu Ondřej Paděra.

Soupeř doplatil na nečekané omluvenky hráčů na poslední chvíli. „A to jak nominovaných, tak následně i náhradníků, přesto se nám podařilo narychlo doplnit tým, že jsme k zápasu odjížděli v celkem slušné sestavě. A v pěkném areálu v Boskovicích se před velkou diváckou kulisou dle mého názoru odehrál velmi pohledný zápas. I když na takovém letišti jsme ještě nehráli, u nás máme nejmenší hřiště,“ poznamenal vedoucí pardubického mužstva Vlastimil Čáň.

V prvním poločase se domácí tým rozjížděl pomalu, při příležitostech soupeře jej několikrát podržel gólman Martin Šustr. „Nepodařilo se nám proměnit dvě vyložené šance, kdy Růžička jednou zakončoval sám před brankářem mimo a podruhé opět Růžička hlavou doprostřed branky. Šustr pak na brankové čáře zachraňoval tečovanou střelu Čáně,“ podotkl vedoucí východočeského výběru. Hostům zatápěla především pětice s hráči národního mužstva, proti nimž se několikrát zaskvěl i pardubický gólman Vlastimil Mičjan.

Na vedoucí branku českého reprezentanta v malém fotbalu Jana Koudelka ze sedmnácté minuty, která padla po teči hostujícího Daga Hanáčka, odpověděl těsně před přestávkou Jiří Růžička. „Poločas byl utrápený, nehráli jsme, co jsme chtěli. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát úplně jinak, trošku víc odzadu, na brejky a dá se říct, že jsme rozhodli zápas na začátku druhé půle, kdy jsme rychle dali čtyři rychlé góly,“ popsal Paděra, účastník nedávného evropského šampionátu v chorvatském Vrsaru.

Po přestávce spustili Jihomoravané před dvěma stovkami diváků v areálu Červená zahrada kanonádu. 31. minuta – Paděra 2:1. 36. minuta – další český reprezentant Zdeněk Traxl 3:1. 38. minuta – Paděra 4:1. 38. minuta – Zdeněk Fladr 5:1. „V kabině jsme si řekli, že budeme hrát jako v prvním kole s Jihlavou, odzadu na brejky, na což máme typy hráčů, a nebudeme hosty nikde nahánět. Brzy jsme dali na 2:1, což bylo zlomové, najednou nám tam začalo padat všechno,“ poznamenal lídr boskovického Sadrosu Paděra.

Hluchá pasáž naopak stála body hosty. „Hráče jsme přitom v kabině upozorňovali na aktivní přístup a nasazení, jenže soupeř nám nasypal tři branky za tři minuty. Tato černá tříminutovka však začala jedinou spornou situací v utkání, kdy podle nás jinak slušně pískající rozhodčí otočil faul na našeho hráče. Z následného nástřelu na branku se míč od našeho hráče odrazil k Traxlovi a asi nejlepší muž na hřišti dal pohodlně do odkryté brány,“ popsal Čáň.

Osm minut před koncem duelu už pouze snížil Jiří Beran na 2:5. „Druhá půlka byla z naší strany výborná, první spíš utrápená. Pardubice však nehrály špatně, mají šikovné kluky,“ ocenil soupeře Paděra, který se do blanenského výběru vrátil po jednozápasové absenci způsobené nemocí a hned vstřelil dvě branky.

Pardubické vedení do další části Ligy malého fotbalu opět získalo poučení, čemu se musejí hráči vyhnout. „I přes porážku chci poděkovat za výkon celému týmu, ale musíme hrát celých šedesát minut utkání a již se vyvarovat hluchých pasáží. Zvlášť děkuji hráčům narychlo nominovaným těsně před odjezdem,“ uzavřel Čáň.

Blansko – Pardubice 5:2 (1:1)

Branky: 31. a 38. Paděra, 18. Koudelka, 36. Traxl, 38. Fladr - 30. Růžička, 52. Beran

ŽK: Šustr, Koudelka - Prokůpek, Rosůlek

Rozhodčí: Ježek - Dolanský

Diváci: 210

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700