Asociace malého fotbalu české republiky

Demolici oslabené Příbrami řídili čtyřgóloví snajpři Paděra a Koudelka

17. 10. | 16

Boskovice - Jen nedopadnout jako Milovice, plánovali hráči Příbrami proti Blanensku. V loňském ročníku DRFG Superligy malého fotbalu si Milovice připsaly nelichotivý rekord soutěže. Obdržely nejvyšší příděl v její historii, když podlehly Mostu 0:16. Příbram v pondělí večer na hřišti v Boskovicích prohrála „jen“ 1:12.

Boskovice - Jen nedopadnout jako Milovice, plánovali hráči Příbrami proti Blanensku. V loňském ročníku DRFG Superligy malého fotbalu si Milovice připsaly nelichotivý rekord soutěže. Obdržely nejvyšší příděl v její historii, když podlehly Mostu 0:16. Příbram v pondělí večer na hřišti v Boskovicích prohrála „jen“ 1:12.

Středočeši brzy poznali, že s jediným hráčem na střídání proti rychlým blanenským kombinacím mnoho nezmůžou. „Trošku nad námi visel největší příděl v soutěži a psychická síla se hledala těžko, ale nechtěli jsme být za otloukánky, co dostanou největší nálož. Myslím, že to nás ještě drželo po prvním poločase, který jsme prohráli 0:7. Nejpodstatnější bylo, abychom se k takové cifře nedostali,“ přiznal nováček v příbramském dresu Viktor Šmucler, který zaznamenal jedinou branku hostů. „Gól vždycky potěší, ale výsledek byl hodně vysoký a pro nás krutý, jenže úplně odpovídá zápasu,“ podotkl.

Na příbramské demolici se svorně čtyřmi brankami podíleli čeští reprezentanti Ondřej Paděra a Jan Koudelka, hattrick přidal Jan Minx. „Každý hráč musí být rád, když mu to tam napadá. Sice to vyšlo teď, ale góly zase nepadaly jindy. Hosté nám takovou výhru hlavně umožnili tím, že přijeli jen v šesti hráčích. Když to na velkém hřišti trošku rozběháme, máme víc prostoru,“ uvedl Koudelka.

Příbram měla už dopředu velké potíže se složením týmu na pondělní utkání, což se potvrdilo. „U nás bude prvotní klíč dát dohromady jedenáct kvalitních lidí, kteří se výjezdu do Boskovic chtějí zúčastnit,“ avizoval den dopředu člen příbramského realizačního týmu Jakub Tošovský. Odjelo jich jen sedm. „Hodně se nakupilo omluvenek, bylo složité dát tým dohromady a naštěstí se povedlo, že jsme duel aspoň s nějakou ctí odehráli. Domácí o sobě věděli, hovořilo pro ně velké hřiště, nebylo co řešit,“ shrnul Šmucler.

Blanensko tak mělo usnadněnou cestu k prvnímu letošnímu vítězství. „Pro nás je to hodně důležitá výhra, hráli jsme dvakrát po sobě venku a nepřivezli ani bod, přitom jsme k nim měli v Pardubicích blízko. Řekli jsme si, že musíme stoprocentně vyhrát doma, což se naštěstí podařilo. Teď pojedeme do Brna a zkusíme přivést něco odtamtud,“ vyhlížel další bitvu Koudelka.

Domácí nastartoval k výhře už ve čtvrté minutě Paděra, který přidal druhou trefu za osm minut. Po čtvrthodině zvýšil Jan Minx, čímž definitivně zlomil odpor Příbrami. „Chtěli jsme na hosty vlétnout, abychom jim dali ze začátku dva, tři rychlé góly, abychom se třeba netrápili. Snažili jsme se rozhodnout co nejdřív,“ přiblížil plán Koudelka.

Po přestávce už hráči Blanenska potěšili diváky i exhibičními kombinacemi. „Hráli jsme normálně, ale vždycky si za stavu 10:1 dovolíte víc než při výsledku 2:1, vozíte to do prázdné brány. Jsme hlavně rádi, že jsme vyhráli a je jedno o kolik,“ dodal blanenský forvard.

Jihomoravané se posunuli na šestou příčku, Příbram zůstává poslední. „Do konce soutěže máme ještě daleko, takže momentálně je bezpředmětné mluvit nebo tipovat, jak bude vypadat tabulka na konci soutěže,“ odmítal prognózy asistent blanenského kouče Petr Dolníček.

Středočeši potřebují zapracovat na docházce, aby se ze dna zvedli. „Někdo byl v karetním trestu, nakupila se zranění a také náš počet hodně ovlivnila práce, což chápu. Odjíždíme v půl třetí ke vzdálenějšímu zápasu, což je kámen úrazu, že jsme jeli v šesti. Lidi pracují a nemůžou se utrhnout dřív. Nevím, jak tomu víc pomoct, zápasy na pozdější čas asi dát nejde,“ krčil rameny Šmucler.

 

Blanensko - Příbram 12:1 (7:0)

Branky: 4., 12., 21. a 43. Paděra, 19., 27., 52. a 59. Koudelka, 16., 24. a 60. Minx, 49. Traxl - 58. Šmucler

ŽK: A. Zeman - Dražan, Hanáček

Rozhodčí: Stria - Reschovský
Diváci: 150
Blanensko: Michal Čech - Zdeněk Traxl, Ondřej Paděra, David Bednář, Alois Zeman, David Krška, Jan Koudelka, Roman Zeman, Adam Širůček, Jan Minx

 

Příbram: Lukáš Molnár - Michal Dražan, Jan Mezera, Martin Hanáček, Luboš Kunc, Vladislav Duriš, Viktor Šmucler

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700