Den druhý, na cestě k portugalskému skalpu

23. 08. | 16

Básnicky řečeno, den, který roztáhnul své opony po dni prvním, nabídl deštivé a větrné jeviště, na němž jsme měli odehrát první dějství našeho představení s týmem Portugalska.

Ranní trénink se napilovaly standartní situace a provedly se poslední úpravy a servis součástek našeho stroje, aby vše klapalo tak, jak si všichni přejeme. A čas pro siestu nám zase dobil baterie. Po druhé hodině se šlo do boje…

První zápas ve skupině na Mistrovství Evropy v malém fotbale čekal na český tým soupeř z Portugalska. Hustý déšť a silný vítr změnil podmínky povrchu a tak kromě fotbalového umu šlo i o dovednosti udržet si stabilitu.

Prvotní nervozitu uklidnil hned v prvním střídání Ondřej Paděra, který nekompromisně prostřelil brankáře Portugalska. K tomu jisté zákroky Grubise v bráně postupně zapříčinily to, že Češi kontrolovali hru a hlavně minutu po minutě snižovali nervozitu otevíracích zápasů.

Konečný výsledek svítil na tabuli v poměru 5:1 pro naše lvy. Snajpr Paděc (Ondra Paděra) se trefil hned čtyřikrát, střelu Grubise (Marka Grubera) tečoval Kouny (Tomáš Kounovský).

Dnes volný den a ve středu pevný a silný Wales.

Shrnutí utkání si vzal na paškál Generální manažer reprezentace, Luděk "Zelí" Zelenka: „Typický první zápas. Přestože jsme měli výborný vstup v podobě gólu Paděry, tak byla na hráčích patrná nervozita. Často jsme měli problémy s terénem, ale díky skvělému přístupu, výborné taktice a produktivitě Paděce to byl nakonec pohodový zápas“ a jedním slovem s úsměvem dvojsmyslně dodává  „a věřím, že do dalších zápasů zůstaneme Pokorní, jako náš trenér.“