Asociace malého fotbalu české republiky

Divoká přestřelka patřila Mostu, čtyřikrát se prosadil Macháček

30. 09. | 15

Milovice - Nejprve propukla v milovické hale obrovská radost, když domácí hráči dvě minuty před koncem vyrovnali. Jenže v nastaveném čase je zpražil Matěj Koudelka a v dohrávce druhého kola Ligy malého fotbalu si Most odvezl z Milovic vítězství 6:5.

Po první porážce 3:10 v Praze tak milovický výběr ani ve druhém utkání nebodoval, byť v divoké přestřelce sahal po remíze. „Musím pogratulovat soupeři, který podal dobrý výkon. Myslím, že oba celky odehrály dobrý zápas, který se divákům musel líbit. Most hrál agresivně, snažili jsme se mu vzdorovat, bohužel jsme dali o gól míň,“ posteskl si milovický kouč Vítězslav Soukal.

Most potvrdil na venkovním hřišti domácí výhru 9:4 s Příbramí a vklínil se na druhou příčku tabulky Ligy malého fotbalu dva body za vedoucí Prahu a dva před třetí Brno, které však odehrály o utkání víc. Milovice po dvou kolech uzavírají tabulku, společně s Jihlavou dvakrát prohrály.

Most sice od třetí minuty prohrával po brance Víta Pečinky, jenže do poločasu vstřelil čtyři branky a zakončil jej vedením 4:2. „Začali jsme špatně, báli jsme se soupeře, nehráli jsme naši hru,“ mrzelo domácího kapitána Sergeje Vlačihu.

Už v prvním poločase nasázel hattrick mostecký Michal Macháček, který se blýskl i sólem, kdy si pohrál s celou milovickou obranou a zavěsil pod břevno. „Těžím ze spolupráce celé naší pětky z Gamblers Most, známe se dlouho,“ podotkl kanonýr, který krátce po přestávce přidal svůj čtvrtý gól.

Jenže pak už stříleli branky domácí hráči. Milovice dotáhly na rozdíl jediného gólu Cyril Golovko s Petrem Matějkou a dvě minuty před koncem utkání srovnal ranou z rohového kopu Daniel Dudka, jenž se prosadil jednou už v prvním poločase. „Utekl nám začátek druhé půle, kdy jsme špatně střídali, nedostali jsme se do hry a nedařilo se nám předvádět, co jsme chtěli, tedy hrát v klidu zezadu přes brankáře. Milovice rychle přistupovaly k našim hráčům, což nám dělalo problémy,“ popsal mostecký trenér Vojtěch Benda.

Jenže milovickou euforii brzy vystřídal smutek. V nastavení vyvezl míč mostecký kapitán a brankář Ondřej Bíro. Ukázal, proč hraje velký fotbal v poli, obelstil domácí obránce a připravil skvělou pozici pro Matějku Koudelku, který rozhodl o výhře hostů.

Milovice - Most 5:6 (2:4)

Branky: 25. a 58. Dudka, 3. Pečínka, 36. Golovko, 42. Matějka - 8., 16., 27. a 33. Macháček, 28. Onuščák, 61. Koudelka