Asociace malého fotbalu české republiky

Drama o titul pokračuje. Blanensko sebralo Brnu neporazitelnost

03. 06. | 19

Brno – Čtvrtý ročník Superligy malého fotbalu bude přece jen dramatický až do konce. Po šestnáctém kole už nezůstane v soutěži žádný neporažený tým. V jihomoravské bitvě bitev o titul podlehlo Brno na domácím hřišti Blanensku 2:4.

Po duelu v areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem se vyšvihlo do čela soutěže Blanensko, které vede o dva body, jenže odehrálo o utkání víc než největší rival. „Pro nás to znamená, že sezona pokračuje dál. Kdybychom vyhráli, bylo by to pro nás lehce uzavřené. Možná je i líp, že si to užijeme do posledního zápasu. Neupíráme se teď k ničemu jinému než ke zvládnutí utkání v Jihlavě a pak ho doma potvrdit s Olomoucí. Pokud chceme titul, nic jiného nám ani nezbývá. Uděláme pro to všechno,“ slíbil brněnský kapitán Tomáš Pospiš.

Brno do neděle ztratilo jediný bod v sezoně z podzimního jihomoravského derby, které vyhrálo 5:4 až v pokutových kopech. Jinak procházelo soutěží bez zaváhání, zatímco Blanensko před necelým měsícem prohrálo 2:4 v Praze. „Kdybychom měli Brno víc na dostřel, na bod či dva, což jsme na začátku jara chtěli, rozdali bychom si to v Brně na férovku, buď my nebo oni. Bohužel jsme mezitím ztratili v Praze. U mě to ale roli nehrálo, chtěl jsem v Brně vyhrát, což chci, i kdybychom ztráceli deset bodů a hráli o páté místo,“ povídal blanenský kapitán Ondřej Paděra.

Pokud Brno zvládne poslední dvě utkání, zvedne po sezoně mistrovský pohár bez ohledu na poslední porážku s Blanenskem. Tomu naopak nikdo nevezme první medailové umístění v historii celostátní soutěže. „Na některé z nás mohla situace působit tak, že nejsme pod takovým tlakem, mohli jsme hrát v klidu, v zápase s Brnem jsme neměli de facto co ztratit. Držíme druhé místo a mohli jsme jenom překvapit. To se nám podařilo. Nechci říkat, že jsme dostali Brno pod tlak, pořád to má ve své režii a kvalitu, aby si to uhrálo, ale stát se může cokoli. Poslední krok bývá nejtěžší a ještě můžeme čekat na jeho zaváhání. Uvidíme, jak to dopadne,“ přemítal nejlepší střelec soutěže Paděra.

V nadcházejícím kole má Blanensko volno a na dálku drží palce Jihlavě, kam Brno v neděli zamíří. Na závěr ročníku pak cestuje výběr z Vysočiny do Boskovic, zatímco Brno přivítá Olomouc. „Neovlivníme to, ale víme, že Jihlava má obrovskou kvalitu v domácím prostředí, kde se dokáže sejít, pak je schopná porazit kohokoli. Brno se celoročně schází taky, takže to může být dobrý zápas. Když porazíme v posledním kole Jihlavu, stačí nám jakékoli klopýtnutí Brna, i kdyby vyhrálo jen za dva body. Nemyslím si, že je v silách Olomouce v Brně vyhrát, byť ji nechci podcenit, ovšem Jihlava je schopná Brno doma o body obrat. Titul ještě nevzdáváme, na dálku to budeme sledovat, chtěli jsme však sezonu dohrát do třetího místa,“ připomněl splněný cíl blanenský kapitán.

V jihomoravské bitvě právě on položil základ úspěchu, neboť už ve druhé minutě poslal svůj tým do vedení. Za čtyři minuty odpověděl Pospiš, ovšem branky dalších českých reprezentantů Davida Kršky a Jana Koudelky vytvořily Blanensku dvougólový náskok. Do přestávky ještě snížil Milan Klimeš. „Prohrávat s tak vyspělým mančaftem hned ve druhé minutě nám samozřejmě nepřidalo. I když jsme srovnali hned, už jsme potom jen doháněli. S herním výpadkem se potkalo víc hráčů, kteří většinou tvoří zdravou osu kádru, šlo to hodně znát. Zápas se fantasticky povedl Koudymu, Kršovi, Paděc dal gól z těžké situace. V neposlední řadě jsme se lehce utopili v nešťastných chybách rozhodčího, které nám nepřidaly, ale můžeme si za to sami. Hlavně jsme nechtěli prohrát, takže jsme se vystavili zbytečně pod tlak, začali jsme být nervózní,“ litoval Popiš.

Deset minut před koncem duelu rozhodl v přesilovce o blanenském triumfu Krška. „Chce se mi říct, že jsme vyhráli oprávněně, protože jsme podali dobrý týmový výkon. Brno nás však v některých pasážích přehrávalo a mělo spoustu šancí, kdy párkrát minulo prázdnou branku, zachytal nám výborně brankář. V takových zápasech, kdy se hraje o titul, potřebujete mít i trochu štěstí a při nás kolikrát stálo. Myslím, že za ten bojovný výkon jsme si to zasloužili,“ uvažoval Paděra.

Druhý poločas přinesl vyhrocenou, agresivní bitvu, která vyústila i ve dvě červené karty. První viděl domácí Čeněk Cenek, druhou blanenský špílmachr Krška. „Utkání bylo nervózní, potkaly se dva nejlepší mančafty soutěže. Těžce se na tom však podepsal výkon rozhodčích. Vyloženě nešťastné bylo vyloučení Čendy, aby to vykompenzoval, vyhodil Kršu za nic. Je škoda, že k tomu došlo v utkání dvou vyrovnaných a kvalitních mužstev. V takovém nemá být rozhodčí tolik úzkoprsý, duel měl být trochu volnější, aby dva vyspělé mančafty hrály. Jenže sudí se snažil být vidět a zbytečně to trestal, což se shodli všichni,“ mrzelo Pospiše.

Fotogalerie z utkání:

Brno – Blanensko 2:4 (2:3)

Branky a nahrávky: 6. Pospiš (Záleský), 26. Klimeš (Presl) – 2. Paděra (Krška), 10. Krška (Studený), 20. Koudelka (P. Hloch), 50. Krška (Koudelka). Rozhodčí: Kubečka – Kohout. ŽK: Macko, Pospiš, Cenek, Presl – Koudelka, Krška. ČK: 48. Cenek – 53. Krška. Diváci: 110.

Brno: David Záleský (Dominik Kunický) – Čeněk Cenek, Bohumír Doubravský, Patrik Levčík, Milan Klimeš, David Macko II, Dominik Moučka, Tomáš Pospiš, David Presl, Tomáš Selinger, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš, Tadeáš Zezula.

Blanensko: Jakub Klimeš (David Novotný) – Jakub Sedlák, Pavel Hloch, Zdeněk Fladr, Jan Minx, Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Filip Studený, David Krška.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Nečas

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700