Asociace malého fotbalu české republiky

Druhou příbramskou výhru v sezoně režíroval reprezentant Sandr

25. 04. | 18

Příbram – V sedmi podzimních kolech Superligy malého fotbalu si Příbram připsala jediné vítězství. Ve druhé polovině soutěže na tuto metu dosáhla hned v prvním duelu. V jarním úvodu porazila doma Černou Horu Blanensko 4:3.

Jihomoravané přitom po podzimu vládli tabulce. „Samozřejmě máme obrovskou radost, i když spíš jde trošku o překvapení. Je to pro nás taková satisfakce za podzim, kdy jsme udělali velký krok dopředu, scházeli jsme se v nějaké sestavě, ale v zápasech se nám nedařilo až na Olomouc, to byl jeden záchvěv. Nebyli jsme v zápasech horší, až s Blanenskem však klaplo úplně všechno,“ radoval se příbramský útočník David Sandr a připomněl jedinou podzimní výhru s Olomoucí.

Blanensko sice sčítalo před utkáním absence, ale dva reprezentační kanonýři a světoví šampion Jan Koudelka s Ondřejem Paděrou v sestavě nescházeli. Hosté dokonce vedli, když se trefil evropský šampion do 21 let Pavel Blaha. „Úvod byl dost hektický, chytli jsme kolonu a převlékali jsme se v autobuse. Kdyby domácí nebyli tolerantní, tak jsme prohráli kontumačně a jeli jsme zase pět hodin zpátky. Naštěstí se utkání odehrálo, jenže jsme přijeli ztuhlí z autobusu a domácí na nás vlítli. Dali jsme brzy gól, Koudy mi to posunul a vyslal jsem takovou šťastnou střelu,“ přiznal Blaha.

Jenže pak se rozjel čerstvý debutant v seniorském národním týmu David Sandr, který před týdnem v Českém Dubu nastoupil proti Anglii, v rozmezí 21. a 32. minuty zkompletoval hattrick. „Po osobní stránce jsem moc spokojený. Podíval jsem se do reprezentačního áčka, což je pro mě obrovská čest a škola. Člověk získá spoustu poznatků a troufám si říct, že nám pomohlo, co jsem tam pochytil. Snažil jsem klukům něco ukázat. Když hrajete proti Blanensku, je půlka úspěchu uhlídat Koudelku s Paděrou,“ poznamenal Sandr.

To se jeho mužstvu povedlo, protože Koudelka dal jen jeden gól a nejlepší kanonýr obou předchozích ročníků soutěže Paděra se neprosadil. „Koudy měl dost příležitostí, Paděc se nemohl trefit, pro ně to bylo zakleté, ještě Lukáš Martínek dal tyčku. Domácí se dost bránili, hráli zezadu a rychlonohý Sandr nám dělal docela problémy. Vyšlo jim, na co sáhli. Měli šest šancí a tři z nich dali, my jsme měli tak dvacet příležitostí, ale chybělo nám i štěstí, aby se míč odrazil. Přepálili jsme kolikrát prázdnou bránu, nám trmy-vrmy nepadly, jim ano,“ pokrčil rameny Blaha.

Blanensko se po snížení Koudelky dočkalo vyrovnání ve 41. minutě, když se trefil další evropský šampion do 21 let Adam Širůček. Jenže za deset minut rozhodl Michal Pinc. „Šli jsme tři na dva, vzal jsem to na sebe a vystřelil, ale gólman to chytl a z brejku jsme dostali na 4:3. Šli jsme potom do power play, Koudy si vzal rozlišovák a věřil jsem, že si minimálně bod odvezeme, ale neodvezli,“ mrzelo Blahu. „První poločas nebyl z naší strany nic moc, domácí hráli líp, ve druhém jsme dokázali vyrovnat a byli jsme lepší. Měli jsme hrozně šancí, ale jejich gólman chytal výborně. Smolný zápas,“ doplnil.

Blaha si připsal první start v aktuálním ročníku soutěže. „S klukama jsem jel rád, užil jsem si to. Atmosféra po cestě tam byla dobrá, koukali jsme na zápas Mostu, jen mohla být lepší atmosféra zpátky. Horší tým jsme určitě nebyli, spíš naopak. Nejeli jsme do Příbrami ve slabé sestavě, ale chyběli někteří kluci, bylo dost vidět, že se neznáme. Dvacet minut jsme se hledali, kdo kam chodí, jak na standarky. Domácí to měli zmáknuté líp,“ všiml si blanenský rychlík.

Příbram se v tabulce přiblížila předposlední sedmé Olomouci na rozdíl pouhých tří bodů. „Chytnu se slov našeho trenéra, že pro nás bude obrovská výhra neskončit na posledním místě. Musíme zůstat nohama na zemi, i když si včera pár kluků v šatně dělalo srandu, že jdeme na titul,“ usmál se Sandr. „Trošku nás mrzí, když čteme rozhovory, a každý hráč nebo trenér řekne, že tabulka je neskutečně vyrovnaná a titul může získat každý až na Příbram, která je poslední. Přiblížili jsme na dostřel Olomouci a teď pojedeme do Jihlavy s tím, že dokážeme vyhrát. Je to těžký soupeř, ale mít s Olomoucí stejně bodů je velice lákavá vidina,“ vyhlížel Sandr.

Blanensko kleslo na čtvrtou pozici dva body za vedoucí Most. „Zkomplikovali jsme si to, což je škoda, minimálně bod jsme chtěli. Zase jsme ale říkali, že je dobré, když nedáme body týmům, které chtějí hrát o první místo. Chudým jsme dali a bohatým vezmeme. V neděli máme doma Most, snad ho porazíme,“ přál si Blaha.

Video z utkání:

Příbram - Černá Hora Blanensko 4:3 (2:1)

Branky a nahrávky: 21. Sandr (Drašnar), 27. Sandr (Drašnar), 32. Sandr, 51. Pinc (Sandr) – 13. Blaha (Koudelka), 34. Koudelka, 41. Širůček (Blaha). Rozhodčí: Kučera – Šťástka. ŽK: Buch (Příbram). Diváci: 100.

Příbram: Milan Vančát – David Sandr, Luboš Kunc, Martin Štochl, Patrik Junek, Jiří Junek, Ondřej Drašnar, Zdeněk Buch, Karel Krejčí, Michal Pinc, Michal Pohořálek.

Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Pavel Hloch, Adam Širůček, Lukáš Martínek, Filip Voda, Pavel Blaha, Michal Šmerda.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700