Asociace malého fotbalu české republiky

Jihlavské torzo zaskočilo hvězdný příbramský výběr

31. 05. | 16

Příbram - Když nastupovali na hřiště, nesjpíš ani jeden tým nečekal, co se bude dít. Třináct hráčů Příbrami včetně čtyř s pořádnou porcí zkušeností z nejvyšší české fotbalové soutěže a proti jen sedmička borců Jihlavy. A právě hosté z Vysočiny utkání opanovali, ve třináctém kole DRFG Superligy malého fotbalu zvítězili nečekaně vysoko 9:4.

Příbram - Když nastupovali na hřiště, nesjpíš ani jeden tým nečekal, co se bude dít. Třináct hráčů Příbrami včetně čtyř s pořádnou porcí zkušeností z nejvyšší české fotbalové soutěže a proti jen sedmička borců Jihlavy. A právě hosté z Vysočiny utkání opanovali, ve třináctém kole DRFG Superligy malého fotbalu zvítězili nečekaně vysoko 9:4.

Jihlava dorazila hodinu před utkáním pouze s jedním hráčem na střídání. „Přišly tři omluvenky těsně před odjezdem. Vycházeli jsme z brejků, hráli jsme dobře organizovaně, podařilo se nám vsítit góly a v poločase jsme drželi vedení 7:2. Ve druhém jsme si to hlídali, nevytahovali se, od půlky jsme bránili a dotáhli jsme utkání do vítězného konce,“ shrnul překvapivý triumf jihlavský útočník Roman Vyskočil.

I hráči Příbrami po utkání uznali, že je hosté zaskočili. „Dali jsme tři tyče, kdybychom měli štěstí, mohli jsme výsledek zvrátit, na rovinu však musím přiznat, že mě kluci z Jihlavy překvapili, jak hráli dobře. Taky jsem čekal, že vyhrajeme. Na to, jakou jsme měli sestavu, jsme hráli špatně,“ podotkl příbramský útočník Pavel Pilík.

To byl jeden z hráčů, kteří v první fotbalové lize posbírali hlavně v dresu Příbrami desítky startů. Ještě víc jich mají jeho bratr Tomáš, kapitán Michal Macek nebo v uplynulé sezoně třináctigólový ostrostřelec brněnské Zbrojovky Jakub Řezníček  „Velký fotbal je o něčem jiném, není důležitá sestava, ale zda proměňujete šance, protože je máte v každém zápase. V malém fotbale spíš vyhrají týmy, které dobře brání a hrají na brejky, my jsme hráli jen dopředu, nebránili jsme,“ poznamenal Pilík.

Jihlavský výběr bez největších hvězd a českých reprezentantů v malém fotbalu se však jmen nezalekl. „Velký respekt jsme neměli. Trošku nás ze začátku zaskočilo, že tam jsou ligáči, přece jen pro nás je něco jiného, když proti nim máme nastoupit. Souboje jsme podstupovali, dařilo se nám je vyhrávat. Domácí se spíš tlačili dopředu, dozadu se jim moc nechtělo. Po dvou hrubkách stopera jsme navýšili náskok natolik, abychom si jej ohlídali,“ uvedl Vyskočil.

Domácí přitom po osmi minutách vedli, když se prosadili Michal Macek s Tomášem Pilíkem. Za deset minut ale Filip Dvořáček s Vojtěchem Hronem srovnali. Pak přišla jihlavská gólová série, do přestávky se dvakrát v rozmezí minuty prosadil Vyskočil, jednou Miloš Kriegsmann, David Vacek a podruhé v utkání Hron. „Začali jsme dobře, pak od nás asi přišlo podcenění. Hosté zápas otočili a měli i štěstíčko, dali nám dva polovlastní smolné góly, což vás pak položí,“ popsal Pilík.

Po přestávce ještě zvýšil Dvořáček, až pak se opět připomněla Příbram. Podruhé skóroval Macek a jednou Lukáš Rom. Utkání ukončila minutu před koncem branka jihlavského kapitána Adama Průchy. „Jak vyrovnali, hráli od půlky, což pro nás moc dobré nebylo. Hráli jsme dopředu, hosté nám to vypíchli, nebo jsme míč ztratili, přišel brejk a gól. Takhle jsme dostali pět, šest branek,“ posteskl si Pilík.

Příbram na jaře ještě nevyhrála, její náskok na šesté pozici se ztenčuje a v posledním kole míří k lídrovi Praze, kterou Středočeši jako jediní v sezoně porazili. „Mrzí nás prohra a po tomto utkání chceme ukázat, že fotbal hrát umíme,“ dodal Pilík.

Jihlava odpověděla na nedělní vítězství Blanenska 6:5 v Milovicích a vrátila se na třetí příčku o bod právě před Jihomoravany. „Doma máme osmého června Milovice a samozřejmě si dáváme za cíl třetí příčku,“ prohlásil Vyskočil.

 

Příbram - Jihlava 4:9 (2:7)

Branky: 5. a 40. M. Macek, 8. T. Pilík, 43. Rom - 14. a 36. Dvořáček, 18. a 29. Hron, 23. a 24. Vyskočil, 19. Kriegsmann, 20. Vacek, 59. Průcha

ŽK: Kočí, P. Pilík, Branžovský - Vyskočil.

Rozhodčí: Hanusek - Pakosta

 

Příbram: Marek Branžovský - Martin Suchý, Zdeněk Buch, Pavel Pilík, Tomáš Pilík, Jakub Řezníček, Josef Trefný, Michal Macek, Ondřej Drašnar, Jan Mezera, Lukáš Rom, Aleš Bábíček, Aleš Kočí

Jihlava: Ladislav Derfl - Miloš Kriegsmann, David Vacek, Filip Dvořáček, Roman Vyskočil, Adam Průcha, Vojtěch Hron

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700