Asociace malého fotbalu české republiky

Most opět využil svou ofenzivní zbraň a obrátil duel v Příbrami

16. 05. | 17

Příbram - Na prvním a posledních dvou místech už se nic nezmění, ale o dalších pět příček se strhne urputný boj. DRFG Superliga malého fotbalu slibuje dramatické vyvrcholení, jemuž napomohlo také mostecké vítězství 4:2 v Příbrami ve třináctém kole.

Příbram - Na prvním a posledních dvou místech už se nic nezmění, ale o dalších pět příček se strhne urputný boj. DRFG Superliga malého fotbalu slibuje dramatické vyvrcholení, jemuž napomohlo také mostecké vítězství 4:2 v Příbrami ve třináctém kole.

Jenom tři body oddělují druhou Prahou a šestou Olomouc, jejichž vzájemný souboj v neděli zakončí předposlední kolo celostátní soutěže. Most povyskočil na pátou pozici se stejným ziskem jako Hanáci. „Doufám, že Prahu doma porazíme. Chceme se ještě poprat o nějaký slušný výsledek, nenecháme jí to zadarmo,“ vyhlížel závěrečný souboj sezony mostecký útočník Rostislav Šebek.

Severočeši mohou při shodě ostatních výsledků ještě pomýšlet na medailovou pozici, k čemuž jim pomohla výhra v Příbrami. Přitom domácí celek ve 42. minutě vedl 2:1, když podruhé udeřil Lukáš Rom, jenž vystihl mosteckou rozehrávku. Za hosty se v první půli prosadil jen David Macko. „Je pravda, že Most byl asi lepší, v prvním poločase měl víc šancí, ale bránili jsme docela dobře a vytvořili si taky nějaké příležitosti. Ve druhé půli jsme šli do vedení 2:1 po chybě Mostu, potom začali hosté hodně využívat brankáře,“ popsal příbramský útočník Lukáš Rom.

Až necelých devět minut před koncem srovnal Jan Kopta a pak se parádní ranou do šibenice po rohovém kopu představil Šebek. Těsně před závěrečným hvizdem pečetil výsledek David Haviar. „Sice jsme čekali, že vyhrajeme, ale Příbram nás docela zaskočila, domácí hráli agresivně, hodně nás dostupovali, byli blízko u nás. Prohrávali jsme 1:2, takže to dost zavřeli, jenom jsme dobývali branku. Až po individuální akci jsme dali gól, domácí bránili remízu. Nakonec tam spadla střela, naštěstí jsme dali ještě čtvrtý gól do prázdné brány a vyhráli,“ liboval si mostecký forvard.

Severočeši přetlačili příbramský výběr svou tradiční zbraní s vytaženým gólmanem, jen tentokrát místo Ondřeje Bíra rozehrával akce další reprezentační brankář Václav Šlégr. „V závěru jsme to nezvládli ubránit. Hosté akce dobře sehráli, naše bojovnost a důraz už nestačily. Most v prvním poločase dal tři břevna a tyč, potom mu to tam spadlo a nakonec zaslouženě vyhrál,“ uznal Rom.

Loňský vicemistr předvedl na hřišti posledního celku tabulky svou sílu. „Jednalo se po všech stránkách o velmi vydařený výjezd. Už jen ta malá kuriozita, že to bylo poprvé, kdy jsme jeli ven na netelevizní utkání s kompletními dvěma pěticemi, protože nepřišla žádná omluvenka na poslední chvíli. Kluci jak za přístup, tak za předvedenou hru, zaslouží absolutorium. Příbramští velmi pozorně a tvrdě bránili, snažili se o rychlé protiútoky. Navíc přes naši převahu dvakrát vedli a to je vždy velká výzva pro psychiku mužstva. Každopádně se domácí prezentovali kvalitním výkonem, který určitě neodpovídá jejich postavení v tabulce a počtu bodů,“ ocenil protivníka mostecký trenér Vojtěch Benda.

Příbram v minulém kole po osmi měsících zvítězila, když vyhrála 5:4 v Pardubicích, na její poslední příčce už se však nic nezmění. „Myslím, že se docela zvedáme, začínáme hrát trošku organizovaně. Před příští sezonou se chceme sejít, protože teď se nám to přes týden moc nedaří, abychom si něco zkusili. Potřebujeme zlepšit signály, organizovanost hry. Individuality máme, takže potom se můžeme poprat s lepšími týmy. Doufám, že to ukážeme také doma v posledním zápase s Brnem,“ připomněl Rom derniéru s novým superligovým šampionem. „Myslím, že můžeme trochu kousnout i silnější celky, v žádném případě Brňanům nic nenecháme. Chceme je pozlobit, aby si nemysleli, že titul mají zadarmo,“ slíbil příbramský útočník.

Most zahájil jaro čtyřmi porážkami, ale v posledních kolech zdolal Olomouc a Příbram. Projevuje se také začlenění hráčů dominantního týmu tamní soutěže Jablíčka Chomutov do severočeského výběru. „Možná na tom něco bude. Jelikož jsem z Jablíček, nechci nás moc vyzdvihovat, jsme však sehraní. Je vidět, že si spolu rozumíme, hrajeme společně dlouho. Jde o něco jiného, než když se kluci sejdou poprvé na zápas. Víme o sobě, což je dobře,“ pronesl Šebek, který si zvyká na celostátní soutěž. „Když jsem nastoupil poprvé, docela na mě zapůsobila, přišla mi hodně rychlá. Nečekal jsem, že bude mít až takovou úroveň, ještě se s tím pořád nedokážu srovnat. Soutěž je super a jsem rád, že si ji můžu zahrát, má vysokou úroveň,“ dodal devatenáctiletý mostecký útočník.

 

Příbram - Most 2:4 (1:1)

Branky: 16. a 43. Rom - 19. Macko, 52. Kopta, 56. Šebek. 60. Haviar

ŽK: Kunc - Matyáš, Dolejška

Rozhodčí: Šťástka - Kubečka

 

Příbram: David Bohuněk - Václav Venta, František Chytka, Josef Šperer, David Sandr, Michal Dražan, Luboš Kunc, Lukáš Rom, Aleš Bábíček, Michal Pinc

Most: Václav Šlégr - Matěj Dolejška, David Haviar, Jan Kopta, Rostislav Šebek, David Macko, Dominik Nobst, Vít Popelka, Antonín Fišer, Patrik Šlégr, David Matyáš

 

Sestřih z utkání:

http://cz.sportvideos365.com/drfg-superliga//video/fotbal/drfg-liga/15-05-2017/pribram-most/464-%C5%A1ance-most-9

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700