Asociace malého fotbalu české republiky

Most sedmi góly za sebou obrátil domácí utkání s Olomoucí

13. 05. | 19

Most – Dvě rychlé úvodní olomoucké branky měly spíš opačný efekt a probudily podřimující Most. Severočeši zásluhou sedmi gólů v řadě otočili domácí duel čtrnáctého kola Superligy malého fotbalu a zdolali Hanáky 7:3.

Most si pojistil páté místo v tabulce, od sedmé Olomouce odskočil už na osm bodů, byť odehrál o utkání víc. „Paradoxně nám asi dva rychlé olomoucké góly prospěly, protože nás poměrně rychle probudily a kluci byli přinuceni začít makat na plné obrátky. Od našeho prvního zásahu bylo vidět, jak si za výhrou jdeme. Sestavu jsme měli opět velmi silnou, byť na můj vkus možná až moc ofenzivně laděnou, byla by určitě škoda to doma nezúročit a nezískat tři body,“ hodnotil duel mostecký trenér Vojtěch Benda.

Už ve třetí minutě přitom vyplul za mosteckou obranou osamocený Patrik Hořava, který po asistenci Marka Pešáka rozvlnil síť za Ondřejem Bírem. Za sedm minut zvýšil po podařené individuální akci Jan Tögel.

Most po dvou obdržených gólech vyvinul drtivý tlak a za dvě minuty korigoval Stanislav Levý po nahrávce Davida Macka, v sedmnácté minutě pak srovnal Vít Popelka po asistenci Martina Bočka. Sedm minut před koncem poločasu rozehrál chytře roh Michal Salák na přesně pálícího Bočka a rázem vedli domácí. „Dovolím si vyjádřit skromné přání a požádat mé hráče alespoň o jeden klidný zápas, kdy dáme první gól, další budou následovat a soupeře vůbec nepustíme do zápasu,“ povídal po utkání s úsměvem Benda.

Po přestávce už řádili jenom domácí. Stejně jako v první polovině skóroval jako první Levý po asistenci Daniela Kasala, následně zvýšil Salák po nahrávce Popelky a ve 45. minutě přidal šestý mostecký zásah Popelka po asistenci Davida Matyáše. Sedmou branku přidal po skvělé individuální akci český reprezentant Kasal. „Bohužel pro nás jsme nezvládli druhou půlku zápasu, kdy jsme zbytečně dostali čtyři góly po našich individuálních chybách, které pramenily z nezkušenosti, měli jsme tři nováčky. Projevilo se to u přebírání rohů, přímých kopů, obrana ani útok nefungovaly, jak měly. Most to má propracovanější, je vidět, že hráči spolu asi trénují, mají jinou kvalitu a v tom byl rozdíl,“ přiznal olomoucký útočník Michal Čapek.

Ten aspoň po přihrávce Hořavy zmírnil vysokou prohru. „Dělali jsme chyby, nedomluvili jsme na hřišti. Jeli noví hráči, do Mostu je to dálka, byli jsme unavenější, všechno šlo vidět, kvalita byla na straně Mostu. Velmi nás podržel náš gólman Jarda Běhalík, zachytal výborně a nebýt jeho, asi rupneme víc. Samozřejmě pochválím i gólmana Mostu, který nám chytil tak čtyři gólovky, taky jsem párkrát vyhořel. Hodně mě překvapil,“ popsal Čapek, který celostátní soutěž okusil poprvé.„Strašně mě překvapila kvalita Superligy. Jsem zvyklý z malého fotbalu v Olomouci, že není až tak propracovaná taktika, přebírání, mluvení na hřišti. Líbila se mi úroveň soupeře i naše,“ řekl.

Na mosteckém vítězství se nejvýrazněji podíleli tříbodoví Salák s Popelkou. „Fakt je, že výkyvy v naší hře jsou někdy až strašidelné. V jednom utkání dokážeme zároveň předvádět malý fotbal nejvyšší kvality, stejně jako příšerné chyby a to často vystřídáme několikrát za zápas. Myslím, že právě tato nestálost nás zatím odděluje od těch úplně top týmů. Každopádně za utkání s Olomoucí patří klukům velký dík a nyní můžeme o dost klidněji vyhlížet další střetnutí, jímž bude zápas v Příbrami,“ přiblížil Benda.

Také Hanáci nasazením trojice nováčků ukázali, že chtějí co nejdříve vybřednout z marastu. „Můžeme se od utkání odrazit, naše kvalita nebyla hrozná. Určitě jsme překvapili a je na čem stavět. Máme problém s venkovními zápasy, na které hráči nechtějí jezdit. Teď máme jádro, které bude cestovat na každý a od toho se odrazíme. Uděláme pořádnou partu a naučíme se nějaké nové věci, abychom překvapili, protože jinak se Superliga hrát nedá,“ všiml si olomoucký hráč.

Fotogalerie z utkání:

Most – Olomouc 7:3 (3:2)

Branky a nahrávky: 13. Levý (Macko), 17. Popelka (Boček), 24. Boček (Salák), 35. Levý (Kasal), 38. Salák (Popelka), 45. Popelka (Matyáš), 47. Kasal (Salák) – 3. Hořava (Pešák), 11. Tögel, 49. Čapek (Hořava). Rozhodčí: Šťástka – Dočekal. ŽK: Salák (Most). Diváci: 20.

Most: Ondřej Bíro (Miloslav Aschenbrenner) – David Matyáš, Daniel Kasal, Stanislav Levý, David Macko, Jakub Polák, Vít Popelka, Michal Salák, Martin Boček.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – Jan Tögel, Lukáš Kaďorek, Marek Pešák, Michal Čapek, Patrik Hořava, Vojtěch Michejda.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700