Asociace malého fotbalu české republiky

Most spoléhá na domácí vítězství, Pardubicím chce oplatit porážku

05. 11. | 16

Most - Jediný tým dosud zvítězil v normální hrací době na hřišti Mostu od vzniku DRFG Superligy malého fotbalu. Na závěr minulého ročníku tam uspěly Pardubice, které vyhrály 5:3. Stejný protivník míří na sever Čech také v neděli, v dohrávce čtvrtého kola se představí na hřišti 11. ZŠ Most od 14.00 hodin.

Most - Jediný tým dosud zvítězil v normální hrací době na hřišti Mostu od vzniku DRFG Superligy malého fotbalu. Na závěr minulého ročníku tam uspěly Pardubice, které vyhrály 5:3. Stejný protivník míří na sever Čech také v neděli, v dohrávce čtvrtého kola se představí na hřišti 11. ZŠ Most od 14.00 hodin.

Most se pořádně připravil na to, aby se výsledek za závěru uplynulého ročníku neopakoval. „Pevně věřím, že naše sestava bude v neděli nad síly Pardubic a oplatíme jim porážku, kterou nám uštědřily na našem hřišti v minulé sezóně. Jako absolutní předpoklad medailového umístění v Superlize vidíme jedenadvacet bodů ze sedmi domácích zápasů,“ doufal v úspěch mostecký trenér Vojtěch Benda.

Pardubice ovšem vítězstvím na severu Čech ukázaly, jakou představují hrozbu. „Z toho utkání si lze vzít, že se dá i kvalitní tým porazit, což Most určitě je. Loni nás ale možná trochu podcenil a na konci zápasu to byla z jeho strany už trochu křeč. Nám se zase duel povedl a výborně zachytal brankář Mičjan,“ vracel se do premiérového ročníku celostátní soutěže vedoucí pardubického mužstva Vlastimil Čáň.

Východočeši odehrají teprve čtvrté utkání sezony, od posledního uplynul víc než měsíc. „V tom problém nevidím. Každý z hráčů byl herně vytížen ve svých klubech v naší soutěži,“ sdělil pardubický trenér Miroslav Kaluža. Přípravou ovšem pauzu se svými svěřenci nevyplnil. „Ze zdravotních a pracovních důvodů jsme se bohužel nesešli v takovém počtu, abychom potrénovali. K lepším výsledkům nám zatím chybí právě ta souhra a někdy i herní zodpovědnost,“ všiml si Kaluža.

Most na nedělní duel napěchoval sestavu českými reprezentanty v malém fotbale, ať již kádru do 21 let či dospělého áčka. Pouze tři z nominovaných hráčů nemají dosud ve fotbalovém životopise status reprezentanta. Kromě pětice bronzových medailistů z letošního Eura v Maďarsku – Ondřej Bíro, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák a Tomáš Režný – se nově do této skupiny řadí i Jakub Chábera a Daniel Kasal, které trenéři povolali na Evropský pohár v malém fotbalu hráčů do 21 let v Jevišovicích na Znojemsku.

Tam doplnili evropské šampiony této věkové kategorie z šampionátu v Praze Lukáše Haspru s Václavem Šlégrem. Na poslední chvíli ještě vypadl zraněný Matěj Koudelka. „Chci pogratulovat mosteckým hráčům a zejména dvěma nováčkům k jejich nominaci na sraz české jedenadvacítky. Na jejich příkladu jde vidět, že zápasy Superligy reprezentační úseky bedlivě sledují, pokud má hráč odpovídající kvalitu a oddanost malému fotbalu, pozvánka si ho najde. Pak již bude jen na něm, zda se do reprezentace prosadí,“ poznamenal Benda.

Mladí reprezentanti pocestují v neděli ráno zpět do Mostu na zápas proti Pardubicím. „Jsem rád, že sestava pro nedělní utkání má právě tuto podobu. Do duelu jde jak naše dravé mládí, tak hráči s bohatými zkušenostmi ze zápasů reprezentací, Superligy, mistrovství republiky či Ligy mistrů,“ pochvaloval si mostecký kouč.

Vicemistr z Mostu sice nepředvádí tak oslnivé výkony jako v premiérové sezoně, z pěti dosavadních utkání si přispal jen dvě výhry a je pátý, ale jeho výběr budí respekt. „Máme před sebou v podzimní části již jen dvě domácí utkání. Toto proti Pardubicím a o týden později proti Příbrami. Pokud je obě zvládneme za plný počet bodů, jsem si jistý, že budeme přezimovat v horní polovině tabulky a vytvoříme si dobrý základ pro jarní postup vzhůru,“ popsal mostecké ambice Benda.

Pardubice přicestují v pozici aktuálně sedmého celku tabulky s pouhým jedním vítězstvím, když doma těsně porazily Blanensko 6:5. Po méně dominantních vystoupeních ve druhé superligové sezoně však Most nepodceňují. „Ve druhém ročníku už se každý tým víc připravuje, soupeři se víc znají. Takže vím, že nás nečeká lehký zápas. Uvidíme vůbec, jaká se nám nakonec sejde sestava. Stále máme nějaké zdravotní potíže a mladí reprezentanti hrají v sobotu Evropský pohár do jedenadvaceti let v Jevišovicích na Znojemsku, takže to s přesunem do Mostu budou mít trochu komplikované. Doufám, že dorazí včas,“ doplnil Čáň.

 

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro - Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný (všichni Gamblers Most), Jakub Chábera (Hospoda ULITA), Daniel Kasal (FC Jeptišky), Martin Boček (Inseminátors FC)

Předpokládaná sestava Pardubic:

Vlastimil Mičjan (FC Laguna), Daniel Bartaloš (Zuřivá Tereza) - Miloš Chvála, Zdeněk Dušek, Dominik Čáň, Jiří Beran, Jan Šlégr (TFT Antimuf Pardubice), Lukáš Hanč (FC Laguna), Patrik Müller (Primaklima FS), David Šimon (FC Čemus), Dominik Fejl (Zuřivá Tereza)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700