Asociace malého fotbalu české republiky

Most zlomil jarní sérii proher, Hanáci doplatili na frustraci po první brance

09. 05. | 17

Most - Loňský vicemistr přerušil sérii čtyř proher v řadě. Ve dvanáctém kole DRFG Superligy malého fotbalu zvítězil Most na domácím trávníku hladce 9:3 nad Olomoucí. Dvě kola před koncem soutěže patří Severočechům stále šestá pozice tři body za čtvrtými Hanáky.

Most - Loňský vicemistr přerušil sérii čtyř proher v řadě. Ve dvanáctém kole DRFG Superligy malého fotbalu zvítězil Most na domácím trávníku hladce 9:3 nad Olomoucí. Dvě kola před koncem soutěže patří Severočechům stále šestá pozice tři body za čtvrtými Hanáky.

Most se s druhým ročníkem soutěže rozloučí duely v Příbrami a domácím utkáním s Prahou. „Pevně věřím, že příjemné pocity si dokážeme přenést i do zbývajících dvou zápasů ročníku a tříbodové vítězství potvrdíme hned v dalším zápase, kdy jedeme 22. května na hřiště zatím poslední Příbrami. Byl bych moc rád, kdyby se nám podařilo z posledních dvou utkání vytěžit šest bodů a pamatovat si nakonec tento druhý ročník Superligy jako spíš podařený,“ přál si mostecký trenér Vojtěch Benda.

Ráz střetnutí určila už šestá minuta, když mostecký Rostislav Šebek připravil branku pro Davida Haviara. Jenže hosté po něm cítili křivdu. „Byl to jasný aut. Do té doby jsme hráli, ale nedali jsme tutovky, což je naše chyba. Při té situaci Mirek Laštůvka viděl jasný aut, takže se zastavil. Stál u toho i hlavní sudí, nic neřekl a kluci z Mostu hráli dál, proč by přerušili hru, když to je sportovní? Jde o úhel podhledu, hlavní sudí řekne, že to tak je a hráč nic nepřizná, pak šli tři na jednoho. Tím to začalo, kdyby gól nepadl, vypadá zápas jinak. Cítili jsme frustraci z rozhodčího, nekoncentrovali jsme se na zápas, bylo to divoké,“ uznal zkušený olomoucký obránce Lukáš Pagáč.

Olomoucké rozhořčení vygradovalo, když mostecký gólman Ondřej Bíro srazil unikajícího forvarda Miroslava Laštůvku. „Šlo o brutální zákrok domácího brankáře na našeho hráče, který postupoval skoro sám, neviděl ho, otáčel se, gólman vyběhl a sundal ho. Rozhodčí řekl, že to byl žďuchanec, takže nemohl dát ani kartu. Přitom Mirek měl celé koleno sedřené a z toho důvodu celý druhý poločas nehrál, nateklo mu. Podle mě šlo o brutální zákrok, fakt nevím, za co jiného se mají dávat červené karty, gólman ho mohl zastavit, ale šel nohou dopředu, jasná červená. Myslím, že i domácí fanoušci to tak viděli, rozhodčí se k tomu však postavil jinak, nevím z jakého důvodu. Rozhodčí podle mě nezvládli zápas od začátku, výkon hlavního sudího byl pod jeho úroveň, mohl některé situace vyhodnotit jinak,“ zlobil se Pagáč.

Most do poločasu odskočil snadno na pětigólový rozdíl, když vedení navýšili Matěj Koudelka, Jakub Polák, Jan Kopta a Tomáš Režný. „Měli s námi jet ještě dva kluci, ale jeden se ani neozval a druhý nemohl kvůli pracovní vytíženosti, takže jsme přijeli se dvěma hráči na střídání, do toho se ještě Mirek zranil. Druhý poločas jsme střídali jednoho hráče a chtěli jsme zápas už jenom dohrát, aby to nevypadalo, že jsme přijeli na výlet. Domácí si s námi hráli,“ poznamenal olomoucký zadák.

Krátce po přestávce sice Hanáci snížili, když skóroval Tomáš Režný, za oba výběry se tak trefil hráč stejného jména. Most však už za minutu uklidnil Šebek. Po něm se ještě přidali Kopta a Koudelka. Za hosty snížil Antonín Čech, ale ve 42. minutě Koudelka zkompletoval hattrick po nahrávce Haviara. „Pozitivně hodnotím zařazení jedné pětice z Jablíček Chomutov, byť nakonec o kompletní pětku nešlo. Stejně jako loni u Gamblers Most je vidět, že týmové vazby se zúročují i na úrovni Superligy a že o sobě kluci dobře věděli. Stejně kvalitně jako pětice Jablíček zahrála i druhá pětka, v které ční hattrick Matěje Koudelky,“ pochválil Benda výkony týmu.

Výsledek v závěru už jenom upravil druhým gólem v utkání olomoucký Tomáš Režný. „Po dlouhé době bylo zase na klucích vidět, že mají z fotbalu radost a že si zápas užívají. Věděli jsme, že v Mostě je kvalita hráčů malého fotbalu mimořádná. Jen se nám to v posledních utkáních nedařilo ukázat na hřišti a s každým dalším zápasem byla samozřejmě pomyslná deka ležící na klucích větší. O to cennější je výhra proti silné a výborně hrající Olomouci,“ doplnil mostecký kouč.

Hanáci ztrácejí dvě kola před koncem ročníku tři body na druhou Prahu, přitom oba výběry čeká vzájemný souboj. „Myslím, že v Mostu se sečetlo veškeré štěstí, co jsme doposud měli, jako by na nás spadla tíha všeho. Dopad na medailové pozice však takový výsledek určitě nemá, čeká nás Praha a Blanensko, když utkání zvládneme, druhé místo nám to určitě zaručí, ostatní týmy taky zaváhaly. Stále máme šanci být druzí či třetí, s tím do závěru jara půjdeme a nepodceníme přípravu před zápasem jako teď, že jsme vyjeli jen se dvěma hráči na střídání. Na domácí utkání určitě budeme připravení a věřím, že Prahu zvládneme,“ měl jasno Pagáč.

 

Most - Olomouc 9:3 (5:0)

Branky: 15., 36. a 42. Koudelka, 24. a 34. Kopta, 6. Haviar, 22. Polák, 29. T. Režný I, 33. Šebek - 31. a 46. T. Režný II., 38. Čech

ŽK: Bíro, Koudelka - Laštůvka, Čech

Rozhodčí: Hanusek - Pakosta

 

Most: Ondřej Bíro - Tomáš Režný I, David Macko, Jakub Polák, Matěj Dolejška, David Haviar, Jan Kopta, Rostislav Šebek, Dominik Nobst, Vít Popelka, Matěj Koudelka

Olomouc: Jaroslav Běhalík - Ivo Lošťák, David Lošťák, Pavel Kryl II, Antonín Čech, Tomáš Režný II, Lukáš Pagáč, Miroslav Laštůvka, Martin Vančura

 

Sestřih utkání: http://cz.sportvideos365.com/drfg-superliga//video/fotbal/drfg-liga/08-05-2017/most-olomouc/384-branka-1:0-most-6

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700