Asociace malého fotbalu české republiky

Nominace reprezentačního týmu ČR pro Mistrovství Evropy je hotová

15. 10. | 14

Jak již bylo avizováno, od pondělí 6. 10. 2014 se v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu konalo čtyřdenní soustředění širšího kádru reprezentace.

Jak již bylo avizováno, od pondělí 6. 10. 2014 se v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu konalo čtyřdenní soustředění širšího kádru reprezentace. Vedení týmu muselo ještě narychlo povolat nové hráče, neboť přes víkend utrpěli někteří nominovaní zranění ve svých klubových soutěžích. Nakonec se tedy trenérům představilo 25 hráčů z celé České republiky. Součástí výběrového kempu byl skvěle obsazený turnaj s názvem SIMOST cup, jehož se zúčastnily národní týmy Slovenska a Německa, které měly prověřit sílu našeho mužstva před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy v Černé Hoře. Všechna družstva byla značně překvapena, že se našemu managementu podařilo zajistit větší branky o rozměrech 4x2 metry a velmi si pochvalovala celkovou přípravu hřiště, které přesně odpovídalo tomu, na němž se bude hrát na miniEuru.

Po úvodních tréninkových jednotkách rozdělil realizační tým naše hráče do dvou skupin a již v úterý, v předvečer hlavního turnaje, sehrály oba výběry přípravné utkání se Slovenskem. Naši sousedé chtěli totiž maximálně využít toho, že cestovali značnou dálku, a odehrát co nejvíce zápasů. Proto se týmy domluvily, že odehrají zápas v délce 4x20 minut. Pokud bychom tento celkový čas rozdělili na dva zápasy, dá se říci, že v prvním zvítězila Česká Republika 4:1 (branky:  2 Mařík, Koudelka, Paděra a za Slováky Pribiš) a ve druhém zase vyhrálo Slovensko 3:1 (branky: Szabó, Bicián, Beliš a za Čechy snižoval Froněk). Šance do dalšího dne tedy byly úplně vyrovnané, obzvlášť když jsme během zápasů sledovali Němce, kteří se rozcvičovali na vedlejším hřišti a dokazovali, že do pořadí turnaje hodlají také výrazně promluvit.

Od středečního rána tedy vypukly líté boje, do kterých jednotlivá družstva nastoupila v těchto sestavách:

 

NĚMECKO

Roman Heinrich

Daniel Reck

Micha Alexander

Kilian Depuhl

Florian Evers

Lukas Fricke

Massud-Asiel Sarmie

Marc Windecker

Tigin Yaglioglu

Německá výprava nebyla početná, protože ji potkalo to samé, co tu naši, a totiž zranění klíčových hráčů. Do Českého Dubu měli totiž původně ještě přicestovat Fabian Diringer, Daniel Jagenburg, Sebastian Koch, Florian Thamm, Timur Abali, Markus Zalucki a Florian Loest, z nichž někteří jsou našemu manšaftu dobře známí z loňského Mistrovství Evropy na Krétě, kde nás zastavili na cestě za lepším umístěním. Tým doprovázel prezident německé asociace malého fotbalu Christoph Koechy a jeho pravá ruka Julia Colter, členka turnajové komise.

 

SLOVENSKO

Radovan Majzún

Dávid Marton

Igor Pribiš

Gabriel Billý

Erik Szabó

Marek Ondrík

Ján Bicián

Martin Tomovič

Miroslav Židzík

Viktor Kubalec

Rudolf Beliš

Slovenské družstvo se skládalo ze dvou skupin, a to z bratislavské a z prešovské, přičemž někteří hráči se navzájem viděli poprvé v životě. Tým doprovázel také generální sekretář slovenského svazu malého fotbalu Javer Gusejnov.

K prvnímu utkání nastoupily výběry České Republiky I a Slovenska. Kdo by čekal nějaké zaváhání našeho týmu podobné tomu z úterního večera, ten by se zmýlil. Tomovič sice vsítil za Slováky první branku zápasu, ale to bylo z jejich strany, alespoň co se gólové produktivity týče, všechno. Náš brankostroj zahájil Švihálek, který zužitkoval Šmeralovu nahrávku - 1:1. Pak se nádherně na půli uvolnil Koudelka a svůj slalom přes soupeřovu polovinu hřiště zakončil gólem – 2:1. Následovala branka Demetera, jemuž přihrával Matyska – 3:1. Demeter se pak proměnil v nahrávače a z autu krásně našel Bednáře, který se nemýlil 4:1. A pověstného búra nadělil Slovákům Lacko po nahrávce Kučery – 5:1.

 

ČESKÁ REPUBLIKA I

Marek Gruber (Brno)

Ondřej Fišer (Milovice)

Lukáš Matyska (Brno)

David Bednář (Blansko)

Petr Šmeral (Pardubice)

Jan Vrátil (Praha)

Robin Demeter (Jihlava)

Jan Koudelka (Blansko)

Ivan Lacko (Brno)

Martin Švihálek (Brno)

Zdeněk Kučera (Jihlava)

Petr Matějka (Milovice)

Martin Fadrný (Blansko)

V dalším utkání si odbyli svou premiéru na SIMOST cupu Němci proti druhému výběru České Republiky, který jsme si pracovně nazvali Čechy, neboť moravské barvy hájil v tomto týmu pouze Paděra z Blanska. Tento zápas už nebyl tak jasnou záležitostí jako ten první. Češi se sice ujali vedení, když Fitzelovu přihrávku z rohu dopravil do sítě právě Paděra – 1:0. Ten ostatně během celého turnaje dokazoval, že dokáže hrát s jakýmikoli spoluhráči, a výrazně si svými výkony říkal o nominaci na miniEuro. Němci vyrovnali na 1:1, kdy se prosadil Fricke a začínalo se od začátku. Vedení na naši stranu a tři body do tabulky turnaje zajistil agilní Slunéčko, který využil spolupráce s Froňkem a zvýšil na 2:1. I když se Němci pokoušeli se stavem utkání ještě něco udělat, náš tým už výsledek uhájil.

 

ČESKÁ REPUBLIKA II

Jaroslav Bellada (Praha)

Marek Michálek (Praha)

Jiří Novák (Praha)

Michal Uhlíř (Praha)

Vít Turtenwald (Praha)

Karel Kristen (Praha)

Stanislav Mařík (Praha)

Tomáš Fitzel (Praha)

Jakub Slunéčko (Praha)

Ondřej Paděra (Blansko)

Cyril Golovko (Milovice)

Tomáš Froněk (Milovice)

Po obědové pauze k zápasu nastoupil výběr České Republiky I s pracovním názvem Morava, i když hráčům z Prahy, Milovic, Pardubic nebo Jihlavy se asi moc nezamlouval. Čekali nás opět Němci, kteří si ale asi dali moc knedlíků, protože je náš výběr deklasoval 6:0. Nejprve se prosadil na hrotu srdnatě bojující Matějka, kterému nahrával Demeter – 1:0. U druhého gólu byl opět tento hráč z Jihlavy a stálice naší reprezentace, kdy zužitkoval nahrávku Lacka – 2:0. Na 3:0 zvyšoval nechytatelnou bombou Matyska a na 4:0 zase technickou parádou Koudelka. U páté branky se opakovala situace, kdy nahrával Lacko a skóroval Demeter – 5:0. Šestý gól vsítil Fadrný po přihrávce Koudelky, který patřil k našim nejofenzivnějším hráčům ve všech zápasech.

Čechy pak nastoupily proti Slovensku a opět to byli naši východní sousedi, kdo se prosadil jako první. Beliš otevřel skóre zápasu - 0:1. Naštěstí Kristen využil přihrávku Golovka z rohu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Mimochodem tento gól by asi vyhrál soutěž o nejhezčí branku turnaje, neboť míč vymetl šibenici slovenské brány a gólmanovi nezbylo, než se za ním jen ohlédnout. Češi se pak ujali vedení, když na 2:1 zvyšoval Mařík. Slováci ale nesložili zbraně a na poločasových 2:2 srovnával Ondrík. Ve druhé půli jim ale došel dech a náš tým postupně zvyšoval své vedení. Nejprve se prosadil Froněk, po něm znovu Mařík a na konečných 5:2 zvyšoval Golovko.

Po úvodních čtyřech zápasech se tedy startující týmy rozdělily na ty vyhrávající a na ty, co své zápasy nezvládly. Zápas mezi Německem a Slovenskem byl tedy soubojem o turnajový bronz. V něm více sil a touhy po vítězství prokázali naši západní sousedé, když porazili Slovensko 6:3. Postupně se prosadili Depuhl, dvakrát Evers, Yaglioglu, Windecker a Alexander. Za Slováky jen upravovali skóre Ondrík a dvakrát Bicián.

Také bylo jasné, že zápas mezi oběma českými výběry bude znamenat finále turnaje. Jako by to Luděk Zelenka (generální manažer reprezentace a ředitel turnaje) věděl už dopředu, neboť v zápasovém programu umístil toto utkání až na konec turnaje. Jak se říká: to nejlepší na konec. A opravdu se bylo na co dívat. Naprosto vyrovnané utkání, které s obdivem sledovaly jak oba zahraniční týmy, tak značný počet místních diváků, otevřel poměrně kuriózní brankou Kristen. Na hranici vápna nevěděl, co s míčem, neboť žádný z jeho spoluhráčů se nejevil jako postavený ve výhodné pozici. A tak Karel prostě vystřelil bodlem a jeho střela skončila překvapivě až za brankovou čárou. Tuhý boj pokračoval, ale do přestávky už jsme se branky nedočkali. Ve druhé půli se „moravský“ výběr snažil vyrovnat, ale jejich výlety před bránu soupeře potrestal krásnou individuální akcí Froněk a zvýšil na 2:0 pro Čechy. Morava však zbraně nesložila a naději na srovnání ještě vykřesal Koudelka, když snižoval na 2:1. V závěru utkání se to málem podařilo, kdy Matějka trefil tyč. Čas se však naplnil a Česká Republika II mohla slavit vítězství v utkání i v celém turnaji.

 

Výsledková tabulka:

SIMOST CUP 2014

ČR I

ČR II

GER

SVK

BODY

SKÓRE

POŘADÍ

ČR I

SIMOST CUP 2014

1:2

6:0

5:1

6

12:3

2.

ČR II

2:1

SIMOST CUP 2014

2:1

5:2

9

9:4

1.

Německo

0:6

1:2

SIMOST CUP 2014

6:3

3

7:11

3.

Slovensko

1:5

2:5

3:6

SIMOST CUP 2014

0

6:16

4.

 

Následovalo vyhlášení výsledků, kdy medaile a poháry předával hráčům společně s Luďkem Zelenkou prezident světové federace malého fotbalu Filip Juda. Poděkoval všem sponzorům naší reprezentace, bez jejichž podpory by takto nabitý turnaj nemohl vzniknout. Je to především firma SIMOST, která je generálním partnerem reprezentace, ale také ŠKODA VAGONKA, FIDES, CROY, Pražské vodovody a kanalizace a Vojenská zdravotní pojišťovna ČR. Trenéři našeho národního týmu pak seděli dlouho do noci a rozhodovali, koho z našich fotbalistů vyberou pro listopadové miniEuro v Černé Hoře. Všichni totiž oceňovali vysokou kvalitu všech našich hráčů, o níž ostatně svědčí i výsledky SIMOST cupu. Všichni svými výkony přesvědčili, že do širšího kádru reprezentace patří a připravili tak trenérům velmi nelehké rozhodování. Finální nominace na ME v malé kopané 2014 vypadá takto:

 

Brankáři:

Marek Gruber (Brno)

Jaroslav Bellada (Praha)

 

Obránci:

Lukáš Matyska (Brno)

Michal Uhlíř (Praha)

David Bednář (Blansko)

Vít Turtenwald (Praha)

Jiří Novák (Praha)

Karel Kristen (Praha)

 

Útočníci:

Robin Demeter (Jihlava)

Jan Koudelka (Blansko)

Jaromír Grim (Brno)

Tomáš Froněk (Milovice)

Ondřej Paděra (Blansko)

Tomáš Fitzel (Praha)

Stanislav Mařík (Praha)

 

Věříme, že trenéři měli při výběru šťastnou ruku a nezbývá než našim chlapcům držet v Černé Hoře palce.

Fotogalerii z turnaje naleznete zde: http://simostcup.rajce.idnes.cz/Simost_cup/

 

- Antonín Schneider -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200