Asociace malého fotbalu české republiky

Odpor Blanenska zlomila trefa mosteckého gólmana Šlégra

18. 09. | 16

Most - Ještě dvacet minut před koncem se schylovalo k velkému dramatu. Jenže pak napřáhl mostecký gólman Václav Šlégr a po jeho trefě se hostující hra sesypala. Severočeši ve druhém kole DRFG Superligy malého fotbalu na svém hřišti smetli Blanensko 9:2.

Most - Ještě dvacet minut před koncem se schylovalo k velkému dramatu. Jenže pak napřáhl mostecký gólman Václav Šlégr a po jeho trefě se hostující hra sesypala. Severočeši ve druhém kole DRFG Superligy malého fotbalu na svém hřišti smetli Blanensko 9:2.

Brankou mistra Evropy do 21 let Šlégra odskočil Most na dva góly. „Tři čtvrtě zápasu byla hra relativně vyrovnaná, pořád jsme zůstávali na dostřel a dotahovali se na jeden, dva góly. Hráli jsme docela dobře, jenže posledních patnáct minut jsme úplně přestali bránit, domácí chodili sami na bránu a ve finále výsledek vypadá jako velká ostuda. Měli jsme určitě na lepší skóre,“ uvedl blanenský útočník Ondřej Paděra.

Vicemistr z Mostu po úvodní prohře 4:7 v Brně potřeboval tři body a kráčel si pro ně suverénně. „Doufám, že se od tohoto zápasu odpíchneme a už budeme jenom vítězit. Máme jediný cíl a tím je titul. Utkání hodnotím kladně nejen z naší strany, ale i ze strany soupeře. Pro diváka rozhodně atraktivní duel plný pěkných akcí a gólů,“ pravil Šlégr.

Úvodní branka v Mostě padla až čtyři minuty před koncem poločasu, kdy otevřel skóre hlavou domácí David Macko po nahrávce Michala Macháčka. Hned dvě minuty nato zvyšoval Marek Olah po nahrávce Martina Bočka, ale ještě do přestávky snížil Paděra po přiťuknutí reprezentačního parťáka Jana Koudelky.

Gólové menu se ve druhém poločasu servírovalo už od třetí minuty, kdy se šťastně odrazil do blanenské brány míč od Tomáše Karause po asistenci Ladislava Kešnera. Hosté téměř okamžitě zareagovali, když si role prohodili nahrávající Paděra a pálící Koudelka.

Jenže pak udeřil gólman Šlégr. „Diktovali jsme tempo hry, i když to bylo občas trochu zbrklé. Blanensko mělo pár dobrých šancí, které nevyžilo. V prvním poločase jsme spíš čekali, s čím přijde soupeř, ale byly tam šance, ze kterých jsme mohli dat víc než dva góly. Do druhé půle jsme vstoupili rozhodně lépe a dali jsme většinu našich šancí,“ liboval si mostecký gólman.

Za domácí postupně skórovali znovu Macko, Karaus i Olah, dvě trefy přidal také Kešner. „Především je na místě opět poděkovat našim hráčům za jejich přístup a nasazení. S předváděnou hrou jsem byl velmi spokojený. Na rozdíl od výjezdu do Brna jsme nyní využili víc defenzivních typů a tato změna se vyplatila. Byli jsme tentokrát směrem do obrany výrazně zodpovědnější a soupeři nabízeli mnohem méně možností ke skórování,“ pochvaloval si mostecký kouč Vojtěch Benda.

Také vyzdvihl blanenské vystoupení. „Ač se může skóre jevit jako jednoznačné, Blanensko se u nás prezentovalo velmi dobrým výkonem. Zejména dvojice Paděra, Koudelka hrozila prakticky neustále. Nyní před sebou máme cestu do Jihlavy a chceme tam navázat na úspěch. Teprve body zvenku totiž rozdělí dobré týmy od těch nejlepších,“ doplnil Benda.

Čtvrtý celek loňského ročníku DRFG Superligy malého fotbalu Blanensko si připsalo druhou prohru. Novou sezonu zahájilo domácí porážkou 2:3 po pokutových kopech s Prahou. „Jsme zklamaní, ale paniku z toho neděláme, hráli jsme dva zápasy s mistrem a vicemistrem. Utkání s týmy, se kterými se máme měřit, teprve přijdou. Ale už opakuji poněkolikáté, že je strašný rozdíl v sestavě na venkovní a domácí zápasy. Máme velký problém se na venkovní sejít, navíc na takovou dálku do Mostu přes celou republiku. Náš čas ještě přijde,“ prohlásil Paděra.

Nejlepší střelec premiérového ročníku celostátní soutěže aspoň gólem otevřel letošní brankový účet. „První zápas jsem gól nedal, i když jsem šance měl, teď jsem jeden dal, ale mohl jsem jich vstřelit víc, příležitosti jsem ještě měl. Pořád to může být lepší a věřím, že to přijde, zlomíme to a nakopneme,“ dodal Paděra.

 

Most - Blanensko 9:2 (2:1)

Branky: 26. a 44. Macko, 28. a 56. Olah, 33. a 54. Karaus, 55. a 59. Kešner, 41. Šlégr - 29. Paděra, 34. Koudelka

ŽK: Koudelka (Blanensko)

Rozhodčí: P. Dočekal - M. Dočekal

 

Most: Václav Šlégr - Marek Olah, Tomáš Karaus, David Macko, Ladislav Kešner, Michal Macháček, Zdeněk Macháček, Martin Boček, Zdeněk Kopas, Jan Pyskatý, Petr Bohata

Blanensko: Michal Čech - Ondřej Paděra, Zdeněk Traxl, Jan Koudelka, Lukáš Martínek, Adam Širůček, Jan Minx, David Krška, Petr Honsnejman

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700