Asociace malého fotbalu české republiky

Olomouc i podruhé nastřílela pět branek a stíhá vedoucí Brno

20. 09. | 16

Olomouc - Do zápasů chodí vykulení, ale v nich se pak diví soupeř. Hráči olomouckého nováčka DRFG Superligy malého fotbalu si připsali vítězství také ve druhém utkání nové sezony, v pondělí na domácím hřišti zdolali Příbram 5:2.

Olomouc - Do zápasů chodí vykulení, ale v nich se pak diví soupeř. Hráči olomouckého nováčka DRFG Superligy malého fotbalu si připsali vítězství také ve druhém utkání nové sezony, v pondělí na domácím hřišti zdolali Příbram 5:2. „Jsme na začátku, máme nadšení a chuť. Chodí stejná parta a hrajeme dobře zezadu, poctivě bráníme, potom se nějaké situace vyskytnou a dáme góly,“ sdělil lakonicky olomoucký kapitán David Kobylík.

Stejným výsledkem jako s Příbramí zvítězili Hanáci také v Pardubicích. „Fotbal je všude stejný a kluci, jež ho nějaký pátek hrají, mají některé věci zažité. Když je kvalita, kterou jakž takž máme, dají se i standardky a nacvičené věci eliminovat, což potvrzujeme. Obrovské cíle si nedáváme, baví nás to a je pro nás docela motivace hrát celorepublikovou soutěž. Nejdůležitější je parta, makáme, chceme vyhrát. Sice jsme vykulení ze zápasů, s čím kdo na nás přijde, jestli mančafty budou dobré či špatné, ale bojujeme, hrajeme na výhru a zatím se nám daří,“ pronesl Kobylík.

Olomouci po dvou zápasech patří druhá příčka tabulky jen o skóre za Brnem. Kdepak, tohle nevypadá na otloukánka soutěže. „To si o ní nemyslím, ale Brno nebo Most mají týmy trošku někde jinde. Doma asi bude Olomouc silná, poslední asi neskončí, jsem však zvědavý, jak si poradí, až přijede Brno nebo Most,“ uvedl příbramský kapitán Michal Macek.

Jeho celek si po domácí výhře 3:2 na pokutové kopy s Jihlavou připsal první prohru a patří mu pátá pozice. „Ven jezdíme zatím tak na výlety. Příště hrajeme na hřišti Blanenska, kde to chceme změnit, abychom nejeli na výlet, zahrát si fotbal a zase domů. A v nejhorším případě ještě stát na dálnici jako po cestě z Olomouce. Máme v plánu to prolomit, uvidíme, jestli se nám to povede,“ přemítal Macek.

Hanákům v pondělí večer vyšel úvod, když už po necelých dvou minutách vypálil přesně David Kobylík. Vzápětí sice srovnal Michal Dražan, ale po sedmnácti minutách měli domácí už dvoubrankový náskok, když se prosadili Petr Kobylík s Pavlem Krylem. „Hned na začátku jsem vystřelil, padlo to tam. Vedli jsme a hosté trošku hleděli. Pršelo, střely z dálky docela platily, když se tečovaly nebo skákaly. Chytli jsme se první zápas doma, utekli jsme a soupeř musel dotahovat. Jsme fakt poctivý mančaft, jako nováček hrajeme organizovaně, a když vedeme, je těžší s námi hrát. Hosté se sice vždycky dotáhli, ale rychle jsme odskočili a měli jsme zápas docela ve své režii,“ řekl Kobylík.

Příbram tři minuty před pauzou snížila zásluhou Jana Mezery, ale minutu a půl po přestávce uviděl červenou kartu hostující Jakub Tošovský. „Myslím, že vyloučení bylo posouzené normálně, nedalo se s tím nic jiného dělat, zmařil vyloženou šanci. Nevím, zda šlo o zlomový moment, ale možná ano. Olomouc má kvalitní tým, hrála docela dobře a nejsem si stoprocentně jistý, zda bychom výsledek i bez vyloučení zvrátili. Pak už jsme dostali další góly,“ uznal Macek.

Za půl minuty zvýšil Petr Kobylík a pátou branku vstřelil v závěru Pavel Kryl II. „Nespokojení můžeme být, ale to je tak všechno. Zase jsme zaspali začátek zápasu, dostali jsme dva divné, takové klasické naše góly, prostě jsme to nezachytili. Pak už to bylo těžší, šance jsme měli a nedali jsme góly,“ hodnotil duel příbramský kapitán.

Domácí celek při premiéře DRFG Superligy malého fotbalu hnalo početné publikum. „Bylo hrozné počasí, celý den pod mrakem a hodinu před zápasem začalo strašně pršet. Pak se to uklidnilo a přišlo hodně lidí, věřím, že jich mohlo být dvě stě, fandili, stáli na lávkách. Kdyby bylo hezky, bude narváno také okolo hřiště. Superliga v Olomouci docela táhne, má reklamu v novinách i propagaci na internetu. Jsme spokojení, na to počasí přišlo docela dost lidí,“ liboval si Kobylík, který ve fotbalové kariéře okusil soutěže ve Francii, Německu, Polsku či Slovensku a v nejvyšší české soutěži odehrál 112 utkání, v nichž dal 11 gólů.

Olomouc už za dva týdny narazí na silného soka, v boji o první místo zamíří do Brna. „Viděli jsme ho v televizi, ale nebál bych se. Zatím jsme se nesetkali s týmy, které minulý rok hrály navrchu, ale porazili jsme tři mančafty ze soutěže, když vezmu i přátelák s Blanenskem. V obou soutěžních zápasech jsme byli lepší a neskromně si myslím, že to potvrdí i soupeři. Rozkoukáváme se, pořád hledíme, zatím proti nám nikdo nehrál signály, které jsme viděli na Euru v televizi. Ani proti nám nestál tým, který má gólmana takového kopáče, jako byl Bíro za nároďák. Zatím jsme si to rozdali na hřišti, nadšením a chutí jsme zápasy zvládli. Nejtěžší utkání přijdou a uvidíme, co to přinese,“ ušklíbl se fotbalový mistr Evropy do 21 let z roku 2002.

 

Olomouc - Příbram 5:2 (3:2)

Branky: 6. a 32. P. Kobylík, 2. D. Kobylík, 17. Kryl I, 60. Kryl II - 3. Dražan, 28. J. Mezera

ŽK: 45. Bohuněk (Příbram)

ČK: 32. Tošovský (Příbram)

Rozhodčí: Dolanský - Říha

 

Olomouc: Jaroslav Běhalík - David Lošťák, Ivo Lošťák, David Kobylík, Petr Kobylík, Lukáš Pagáč, Pavel Kryl I, Pavel Kryl II, Josef Tošanovský, Jakub Krejčí, Antonín Čech

Příbram: David Bohuněk - Michal Macek, Jan Mezera, Jakub Tošovský, Michal Dražan, Martin Sandr, Aleš Bábíček, Ondřej Drašnar, Luboš Kunc

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700