Asociace malého fotbalu české republiky

Olomouc zachovala klid a obrátila domácí utkání s Pardubicemi

22. 03. | 17

Olomouc - Už od třetí minuty prohrávali, ale zůstali v klidu, jak je jejich zvykem. Hráči Olomouce pak otočili duel osmého kola DRFG Superligy malého fotbalu s Pardubicemi a zvítězili 3:1. V tabulce se vyšvihli na třetí pozici o skóre před Jihlavu.

Olomouc - Už od třetí minuty prohrávali, ale zůstali v klidu, jak je jejich zvykem. Hráči Olomouce pak otočili duel osmého kola DRFG Superligy malého fotbalu s Pardubicemi a zvítězili 3:1. V tabulce se vyšvihli na třetí pozici o skóre před Jihlavu.

Východočechy dostal brzy do vedení Jiří Beran, ale pak už se radovali pouze domácí. „Máme zkušený kádr, takže i za stavu 0:1 víme, že nemusíme vůbec zmatkovat, zvlášť když to bylo na začátku utkání. Věděli jsme, že nějaké šance máme,“ prohlásil olomoucký obránce Petr Kobylík.

Ve prospěch Hanáků hrály s pardubickými mladíky téměř neporovnatelné zkušenosti. „Určitě rozhodly a pak to, že jsme neproměnili naše šance. I na ty gólové bylo utkání vyrovnané, možná jsme jich měli i o něco víc než Olomouc, ale nedokázali jsme je proměnit,“ litoval pardubický útočník Jindřich Václavek.

Ten mohl v osmé minutě navýšit pardubické vedení, jenže svou příležitost nevyužil. „Balon jsem dostal trochu pod sebe a levou nohou jsem ho nedokázal moc usměrnit do odkryté branky. Pak převzali otěže zápasu domácí, trošku jsme se zatáhli a po naší chybě, kdy jsme si špatně přebrali hráče v obraně, zůstal na zadní tyči volný hráč, který dal do prázdné brány,“ popsal Václavek vyrovnávací trefu Pavla Kryla II.

Olomoucký výběr se nenechal zaskočit aktivními pardubickými mladíky a kráčel k otočení utkání. „Čekali jsme, že přijedou celkem mladí kluci, že budeme zase hrát ze zabezpečené obrany, vyrážet do brejků a hrát fotbal, co hrajeme furt. Poctivě zezadu, na protiútoky, protože nemáme žádný mladý mančaft. Zápas byl takový, jaký jsme předpokládali. Měli jsme i trošku štěstí a vyšlo nám to,“ sdělil Kobylík.

Druhá půle už patřila Olomouci, přestože si hosté vytvořili šance. Hned v úvodu opět Václavek. „Bohužel jsem nedokázal prostřelit brankáře. Měl mezeru mezi nohama a snažil jsem se mu to tam míč procpat, jenže dobíhal obránce a na brankové čáře jej vykopl. Pak domácí zase potrestali naše chyby v obraně, dali nám dva góly. Nebyli jsme schopní vepředu podržet balon, rozhodčí to dost pouštěli, takže souboje byly trošku na hraně, museli jsme se přizpůsobit,“ pravil pardubický forvard.

O vítězství Hanáků rozhodli ve druhé půli Jakub Krejčí a Tomáš Režný. „Myslím si, že jsme nehráli zase tak špatně, jde o to proměnit šance, do kterých se dostaneme, tam nás tlačí bota. Když jich proměníme aspoň polovinu, uhrajeme mnohem lepší výsledek. Problém je v tom, že nezachováme chladnou hlavu v koncovce,“ doplnil Václavek.

V DRFG Superlize malého fotbalu odehrál teprve svůj premiérový duel. „Výběr vnímám velice dobře, máme dobrou partu. Malý fotbal se mi líbí, je rychlejší než klasický, přirovnám ho k hokeji. Je to jízda nahoru dolů, člověk stráví dvě, tři minuty na hřišti, pak musí střídat, aby si chvíli odpočinul, protože už nemůže,“ srovnával hráč sedmého celku soutěže. „Samozřejmě se pokusíme jít tabulkou nahoru. Byl to první zápas, máme za sebou jen dva tréninky, teprve si to sedne a bude to dobré,“ doufal Václavek.

Olomoucký nováček i po úvodním jarním kole promlouvá do čela tabulky, protože ztrácí jen dva body na druhou Prahu. Na druhou stranu má pouze jednobodový náskok na páté Blanensko a šestý Most. „Jsme hlavně parta kámošů, co si jde zahrát, před každým utkáním si řekneme, že půjdeme zodpovědně zezadu. Asi největší sílu mančaftu vidím v partě, nemáme žádné individuality, každý zápas udělá někdo jiný, hlavně jsou kluci ochotní udělat pár kroků za kamaráda, kterému něco nevyšlo. Samozřejmě chceme být co nejvýš, ale nehledíme, jestli budeme první, nebo druzí. Každý zápas chceme vyhrát, makáme jeden za druhého a zatím se nám to vyplácí, i když bych řekl, že soupeři jsou fotbalově trošku lepší než my. Ale tou partou, soudržností mančaftu a ochotou makat jeden za druhého utkání i s kouskem štěstí zvládneme,“ uvedl Kobylík.

Jedenatřicetiletý Petr Kobylík drží olomouckou defenzivu společně s o čtyři roky starším bratrem Davidem, mistrem Evropy do 21 let z roku 2002, který si vyzkoušel nejvyšší fotbalovou soutěž v České republice, Slovensku, Německu, Francii i Polsku. „Jsem rád, že si s bráchou zahraju, držíme pospolu, ale beru ho jako každého jiného člena týmu. Samozřejmě má něco odkopáno a respekt za to, čeho dosáhl ve velkém fotbale, takže se na něj lidi dívají jinak. Jméno Kobylík vlastně zařídil, a já se s tím trošku vezu, i když jsem ligu taky hrával, je to jeho zásluha,“ pousmál se.

 

Olomouc - Pardubice 3:1 (1:1)

Branky: 21. Kryl II, 42. Krejčí, 49. Režný - 3. Beran

Rozhodčí: Virčík - Moder

ŽK: Kryl II - Čáň

 

Olomouc: Jaroslav Běhalík - Ivo Lošťák, Petr Kobylík, Pavel Kryl I, Pavel Kryl II, Jakub Krejčí, Antonín Čech, Tomáš Režný, Josef Tošenovský, Lukáš Pagáč, Miroslav Laštůvka

Pardubice: Vlastimil Mičjan - David Šimon, Zdeněk Dušek, Dominik Čáň, Jiří Beran, Jan Šlégr, Tomáš Bydžovský, Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, Jindřich Václavek, Dominik Šibal, Michal Knotek

 

Sestřih z utkání:

http://cz.sportvideos365.com/drfg-superliga//video/fotbal/drfg-superliga/21-03-2017/olomouc-pardubice/151-branka-0:1-pardubice-2

 

Foto: Deník/Stanislav Heloňa

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700