Asociace malého fotbalu české republiky

Osmifinálové federální derby vyznělo jasně ve prospěch českého týmu, na který ve čtvrtfinále čeká zatím suverénní Chorvatsko

29. 11. | 14

Druhý ze skupiny B proti druhému ze skupiny E, takový byl los před začátkem turnaje, který svedl proti sobě dva dobře známé týmy, Slovensko a Českou republiku. Kromě několika konfrontací na Mistrovství Evropy se oba celky nedávno potkaly i v rámci SIMOST cupu a tak oba trenéři době věděli, co od soupeře očekávat.

1

Do zápasu nemohl na straně českého týmu nastoupit vykartovaný Bednář, kterého nahradil, stejně jako v utkání s Tureckem, Kristen. Místo zraněného Grima naskočil opět Paděra.

Češi začali aktivněji a po úvodní oťukávané se ve 4. minutě dostali do přečíslení 3 proti 2, při kterém Demeter posunul míč na Koudelku, ale toho vychytal brankář Majzún. Dvě minuty nato poslal Gruber dlouhý centr na Fitzela, ten sklepl míč pro Paděru, který mířil jen těsně vedle. Po deseti minutách hry se osmělil i soupeř. Po rohovém kopu zachránilo náš tým od inkasování břevno. Také na druhé straně se kopal rohový kop, po kterém střílel Turtenwald, toho brankář vychytal a Novákovi chyběly jen centimetry, aby se dostal k dorážce. Ve 14. minutě nebezpečně hlavičkoval Bicián a Paděra měl co dělat, aby míč uklidil do bezpečí, než přejde brankovou čáru. Po této akci se český tým dostal do protiútoku, při kterém kombinovali Demeter s Koudelkou, načež druhý jmenovaný oklamal soupeře kličkou a poslal míč přesně k bližší tyči - 0:1. Hned o dvě minuty později se po pravé lajně prohnal Fitzel a jeho povedenou střelu zastavila až síť slovenské branky - 0:2. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Druhé dějství opět začalo českým tlakem. Po pár minutách se pravou stranou hřiště prohnal Demeter a svou bombu namířil jen do tyče. Ve 25. minutě už bylo veseleji. Gruber našel přesným výkopem Fitzela, ten vybídl ke skórování Nováka, pro nějž nebyl problém uspět tváří v tvář Majzúnovi - 0:3. Brankář Gruber byl i u zrodu čtvrté branky. Tentokrát přesným výhozem naše Koudelku, který mohl postupovat s Paděrou sám proti jedinému obránci. Celá akce skončila gólem do prázdné branky v podání Ondřeje Paděry - 0:4. Ten samý hráč se o pět minut později mohl prosadit ještě jednou, ale z otočky branku tentokrát minul. 34. minuta přinesla čestný úspěch soupeře. Po mírné ztrátě koncentrace naší obrany poslal Bicián centr na Beliše, který snížil na 1:4. Beliš byl najednou při chuti a o minutu později se dostal k dalšímu zakončení, tentokrát však Gruber míč za svá záda nepustil. Ještě v téže minutě nastřelil Ondrík tyč. Správná odpověď na slovenské šance přišla čtyři minuty před koncem. První pětka předvedla krásnou kombinaci po ose Fitzel - Novák - Mařík a znovu Fitzel, který neměl s gólem do prázdné branky pražádný problém - 1:5. O chvíli později rozhodčí ukončili zápas a odstartovali tak radost české výpravy z postupu do čtvrtfinále.

Tam nás čeká vicemistr z loňského evropského šampionátu v Řecku, celek Chorvatska. Chorvati si ve skupině postupně poradili s Itálií 2:1, potom rozstříleli Irsko 9:2 a na závěr skupinové fáze přehráli Kazachstán 1:0. V osmifinále pak smetli Lotyšsko 8:1. Nečeká nás tedy nic jednoduchého, ale trenéři se shodují, že jestli budeme pokračovat v nastoleném trendu, mám šanci Chorvatsko porazit.

Slovensko - ČR 1:5 (0:2)

Branky: 34. Beliš - 14. Koudelka, 15. a 36. Fitzel, 25. Novák, 27. Paděra

ŽK: 11. Novák, 19. Koudelka