Asociace malého fotbalu české republiky

Ostrava přišla o výhru s Mostem minutu před koncem utkání

07. 06. | 21

Ostrava – Ani ve čtvrtfinále nekončí MF Baník Ostrava s udivováním Superligy malého fotbalu. V úvodním duelu play-off svedl nováček celostátní soutěže na domácím hřišti dramatickou partii, která skončila nerozhodně 3:3.

Ovšem domácím chtěli je

ště víc, o výhru přišli minutu před koncem. „Vedli jsme 3:1 a byli jasně lepší, ale zkazili jsem si to nakonec sami, takže jsou kluci zklamaní. Po zápase jsem jim říkal, ať na to zapomenou, máme týden na to něco vymyslet. Hodně lidí nám před utkáním říkalo, že jsme outsider a hlavně ať neuděláme ostudu. Nepočítal jsem, že jsme schopní zahrát takový zápas a jsem na kluky hrdý, možná jako jediný z týmu jsem přes remízu nadšený,“ popsal ostravský kouč Tomáš Sysala.

Vzhledem k vývoji duelu si i Mostečtí remízy cení. „De facto jsme ani jednou nevedli a vyrovnali až v poslední minutě, takže bod berme. Myslím, že jsme toho Ostravě tolik nedovolili, dva góly jsme jí darovali sami. Měli jsme šance a mohli jsme tam vyhrát. Myslím, že před odvetou jsme v lepší pozici,“ prohlásil mostecký gólman a kapitán Ondřej Bíro.

Severočeši vyrukovali s klasickou taktikou, jenže od druhé minuty prohrávali, když se prosadil Jakub Chrastina. Bíro sice srovnal, ale Jakub Schmutz a Martin Galus poslali Baník do dvougólového vedení. „Myslím, že jsme dobře zpacifikovali mosteckou taktiku. Doufal jsem, že když hru rozložíme na hodně hráčů, Most musí odpadnout, máme většinou mladé kluky. Počítali jsme, že hosté budou spoléhat na gólmana, což se stalo, hráli jen přes něho. Byl skvělý, úžasný, nahrál na dva góly, ale na můj vkus i hodně chyboval. První poločas udělal snad tři čtyři hrubky, jenže jsme hned kopali z první. Nabádal jsem hráče, ať se snaží přihrát lépe postavenému, z toho jsme dali jeden gól, když byl Bíro špatně postavený a couval. Ve druhém poločase jsme hráli zbytečně zbrkle. Dvakrát jsme šli ve přečíslení na bránu, za stavu 3:1 jsme netrefili prázdnou bránu. To je škoda, mohla to vypadat jinak,“ litoval ostravský trenér.

Most se dočkal snížení až ve 43. minutě, když se prosadil mistr světa do 21 let Daniel Kasal. Minutu před koncem pak srovnal Stanislav Levý. „Druhý gól si nešťastně srazil náš brankář, přitom míč šel ven. Třetí gól jsme dostali minutu do konce, kdy náš hráč ležel na balonu na brankové čáře, jak šel do skluzu, čtyři nebo pět vteřin se hosté snažili míč prokopnout a rozhodčí gól uznal. Nelze říct, že by nás Most přehrál, ale jeho hráči byli velmi trpěliví a strašně klidní, nikam nespěchali. Věděli, že dají gól a mohou zápas otočit. Nic nepodcenili, i když cestování a počasí jejich výkon asi taky ovlivnily,“ doplnil Sysala.

Mostecký kapitán také ocenil ostravský výkon. „Narazili jsme na kvalitní tým, rychlostně výborně vybavený. Kdyby Ostrava nebyla v moravské skupině, ale v české, skončí daleko výš než čtvrtá. Z vysokého procenta tým stojí na hráčích ze Zábřehu, vědí o sobě. Na to, po jaké pauze jsme hráli, to byl oboustranně velice dobrý malý fotbal. Nepřišlo mi však, že se mě snažili bránit, vyloženě se postavili na půlku a čekali, co vymyslíme. Podle mě jsme byli víc na balonu, což se asi dalo čekat vzhledem k tomu, co hrajeme za systém. Troufnu si říct, že jsme měli víc stoprocentních šancí. Jenom mě domácí gólman chytil snad tři, čtyři góly. Nepamatuji si vyloženou příležitost domácích, možná jednu, dvě, dva góly jsme jim taky darovali,“ podotkl Bíro.

Po nerozhodném výsledku je před odvetou naprosto všechno otevřené. „Před zápasem jsem byl trochu skeptický, nebyl jsem si jistý, jak to dopadne, ale teď můžu říct, že si jedeme do Mostu pro postup. Myslím, že máme komplexnější tým, hráli jsme přes střed, přes brankáře, krátké balony, střely z dálky, kombinace. Most má individuality, ale čekal jsem, že bude určovat hru, my jen bránit a odkopávat míče. Teď víme, že jsme schopní hrát stejně i lépe a jedeme tam vyhrát. Musíme přes týden kluky nakopnout, jsou zklamaní, protože měli vyhrát,“ uvedl Sysala.

Tým prošpikovaný českými reprezentanty půjde na domácím hřišti taky za vítězstvím a věří si na Baník. „Musíme samozřejmě zlepšit koncovku. Ostrava má nebezpečné protiútoky, naše hra svádí k chybám, jednu moji domácí potrestali gólem na 2:1, kdy využili rychlý brejk. Kdybychom prohráli, asi by to nebylo spravedlivé. Vyrovnali jsme minutu před koncem, i když na počet šancí jsme mohli vyhrát, takže je bod podle mě spravedlivý,“ dodal mostecký brankář.

Ostrava prahne po úspěchu i kvůli rozvoji malého fotbalu v regionu. „V Ostravě není moc týmů, město nám nechce dávat peníze, ale pokud budeme takhle hrát dál, může nám to pomoct. V týmu vidím velkou budoucnost. Hrajeme první sezonu, děláme to s nadšením a mluví se o nás v dobrém. Kdybychom postoupili přes Most, bude to parádní úspěch,“ vyhlížel kouč Sysala.

Fotogalerie z utkání:

Sestřih z utkání:

MF Baník Ostrava – Most 3:3 (1:1)
Branky a nahrávky:
2. Chrastina (Schmutz), 31. Schmutz (Bělíček), 37. Galus (Gaži) – 24. Bíro (Levý), 43. Kasal (Kešner), 59. Levý (Popelka). Rozhodčí: Pfeifer – Šištík. ŽK: Moučka – Polák, Kešner, Šlégr. Diváci: 50.
MF Baník Ostrava: Mario Murín – Jaromír Frébort, Václav Potůček, Jakub Ševčík, Jan Vančo (C), Tomáš Bělíček, Jakub Schmutz, Martin Galus, Matěj Moučka, Marek Brinzik, Jakub Chrastina, Ondřej Moučka, Martin Gaži, Martin Blokša, Karel Klos.
Most: Ondřej Bíro (C) – Vít Popelka, Stanislav Levý, Jiří Formánek, Ladislav Kešner, Daniel Kasal, Tomáš Zetka, Jakub Polák, Radek Baksa, Václav Šlégr, Martin Boček.
- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700