Asociace malého fotbalu české republiky

Pardubicím stačilo šest minut, aby otočily duel s Příbramí

19. 06. | 19

Pardubice – Ještě šest minut před koncem to vypadalo, že závěrečný duel Superligy malého fotbalu vyjde Příbrami, která vedla o dva góly. Jenže pak Pardubice vstřelily tři branky a na domácím hřišti zvítězily v utkání osmnáctého kola 3:2.

Pardubice si tak pojistily konečnou šestou příčku, byť loňský ročník zakončily jako druhé. „Je to určitě zklamání, myslel jsem, že budeme aspoň do třetího místa jako loni. Musíme se víc scházet, to je jediný problém. Když se sejdeme, jsme dobří, když ne, je to špatné,“ utrousil pardubický hráč Marek Řehák.

Příbram nenatáhla šňůru dvou předchozích výher a před dohrávkami soutěže je stále sedmá, ovšem může klesnout. „Každý zápas hrajeme v jiné sestavě, dvě předchozí utkání jsme se sešli a ukázali, že potenciál určitě v týmu je, ale chce ho stabilizovat. Teď se momentálně točí patnáct lidí, není tam osa, která bude každý zápas, což je potřeba. Máme mladé nadějné kluky jako Frantu Beleje, takové koncáky potřebujete, ovšem momentálně je v prvoligové Příbrami v přípravě, nám chyběl, což bylo v zápase znát. Doufám, že v příští sezoně se celek stabilizuje, ať se každý zápas tři čtyři lidi netočí. Kvalita tady v hráčích samozřejmě je, tabulkově bychom měli být určitě do pětky, jen se musíme sehrát,“ prohlásil příbramský gólman Hynek Holan.

Na východě Čech jeho mužstvo vedlo od 35. minuty, kdy se prosadil kapitán Jakub Tošovský. V 52. minutě pak zvýšil Ondřej Drašnar. „Do padesáté minuty jsme se trápili se zakončením, nedařilo se nám hosty přetlačit, hráli jsme do plných. Netrefovali jsme bránu a když už, dali jsme tyčku, jen jsme drželi víc balon,“ popsal Řehák.

Ten snížil v 54. minutě a dvě minuty po něm srovnal evropský šampion do 21 let Ladislav Mužík. „Když jsme dostali druhý gól, říkal jsem si, že utkání asi neotočíme. Ale pak jsem hned dal z rozehry na 2:1 a začal jsem věřit, že zápas ukopeme aspoň do penalt,“ prohlásil Řehák.

Na pokutové kopy nakonec nedošlo, Řehák dvě minuty před koncem rozhodl po přihrávce Lukáše Merkla. „Padesát minut jsme hráli zezadu, využili jsme dva brejky, ale vedení nás asi ukolébalo, zatáhli jsme se a jen bránili. Domácí hráli s gólmanem, přečíslovali nás, pak jim tam spadly takové dva náhodné góly. Bylo to 2:2, chvilka do konce a samozřejmě už šlo o štěstí. Hrálo se nahoru dolů, došly nám potom síly, měli jsme jednoho na střídání, což se na fyzičce projevilo. Bylo horko, domácí naopak měli čtyři pět hráčů na střídání. Drželi jsme se do čtyřiapadesáté minuty, pak jsme za čtyři minuty dostali tři góly. Odešly síly a uspokojili jsme se výsledkem 2:0. Zbytečně jsme hru zavřeli, nehráli jsme stejně a bohužel takhle to dopadlo,“ litoval příbramský gólman.

Pětatřicetiletý Holan nakoukl do Superligy malého fotbalu až na jaře a jeho jisté zákroky vytáhly Příbram z poslední příčky. Dočkal se i pozvánky do české reprezentace, se kterou ovládl EMF Nation Games na Slovensku. „V první fázi jsem účast slíbil vedoucímu Černému, že dochytám půl sezony. Ani jsem nechtěl hrát, mám trošku věk a nechce se mi už padat, blbě řečeno. Ve velkém fotbale pomalu končím, tak jsem to vzal, abych se hýbal. Po třech zápasech mi volali z repre a já pitomec to slíbil, takže jsem na Slovensko musel. Zahrál jsem si, ale řekl jsem, že už nebudu jezdit, je to na mě moc. Mám jiné cíle, děti a neláká mě třeba někam cestovat do Austrálie na mistrovství světa. Ve fotbale si nepotřebuji nic dokazovat, mám něco za sebou, repre je pěkná, parta dobrá, když však nemáte motivaci, proč to dělat? Mám rodinu a všechno za sebou. Kdybych byl mladší, budu zapálený, ale fotbal už mám jen kvůli pohybu, abych kluky viděl,“ líčil brankář.

Příští ročník Superligy patrně ještě zkusí. „Uvidíme, jestli ji budu stíhat časově, snad jo. Slíbil jsem Vančimu (prezident Fotbalové asociace malé kopané Příbram – pozn. red.), že malý fotbal ještě příští rok chytat budu. Ve velkém fotbale už asi končím, cestování mě nebaví, to je nejhorší,“ doplnil Holan.

 

Pardubice – Příbram 3:2 (0:0)

Branky a nahrávky: 54. Řehák (Nikodém), 56. Mužík, 58. Řehák (L. Merkl) – 35. Tošovský, 52. Drašnar. Rozhodčí: Kohout – Šťástka. ŽK: P. Junek, Drašnar, Vokurka – Málek. Diváci: 40.

Pardubice: Vlastimil Mičjan (Daniel Bartaloš) – David Šimon, Marek Řehák, Michal Knotek, Jan Nikodém, Lukáš Merkl, Jiří Beran, Ladislav Mužík, Dominik Šibal, Jan Málek, Miroslav Semerád.

Příbram: Hynek Holan – Jakub Tošovský, Patrik Junek, Ondřej Drašnar, David Malý, Stanislav Vokurka, Martin Štochl.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700