Asociace malého fotbalu české republiky

Plzeň porazila Prahu a dostala se do čela západní skupiny Superligy

12. 10. | 20

Praha – Nečekaného vládce má západní skupina Superligy malého fotbalu. Po úvodním duelu pátého kola se na první místo dostala Plzeň, která zvítězila 5:4 na hřišti Staropramenu Praha.

Plzeň hraje celostátní soutěž třetí sezonu a v předchozích dvou se krčila u dna tabulky. Teď si ovšem vyšlápla na jednoho z největších favoritů soutěže. „Praha hrála velmi dobře, ale byli jsme opravdu dobře připravení od našeho trenéra Tomáše Bochníčka, který složil silný tým. Fakt jsme nechtěli prohrát a vyzdvihnu Patrika Denk s Honzou Šebkem. Vsadili jsme se, že když Honza v produktivitě předběhne Ondřeje Paděru, něco dostane. Bude to asi složité, ale nějaké body tam má,“ povídal v rozverné náladě plzeňský hráč Jakub Vavrač.

Šebek se na plzeňské výhře podílel jedním gólem a třemi asistencemi. „Bohužel jsme asi doplatili na to, že jsme měli strašně moc omluvenek před zápasem a sestavu jsme lepili na poslední chvíli. Nakonec jsme neodvedli úplně špatný výkon, akorát Plzeň hrála chytře na Šebka, který podržel většinu balonů vepředu. Nezdvojovali jsme ho, přestože jsme na to upozorňovali, nedokázali jsme ho uhlídat,“ uznal pražský hráč Lukáš Kratochvíl.

Plzni vyšel už úvod utkání, ve kterém na pražském trávníku dominovala. „Kdyby Praha po deseti minutách prohrávala 0:4, nemohl by se nikdo divit. Čtyřikrát jsme šli sami na bránu, ale dali jsme z toho jeden gól. Kdybychom proměnili všechno, je po fotbale. Domácí nás jednoznačně podcenili. Mysleli si, že jsme přijeli na výlet, ale tři body jsme si urvali. Hráli jsme svůj systém, dobře jsme bránili. Věděli jsme, jak Pražané hrají, taky už jsme nějaký pátek v soutěži a známe je. Řekli jsme si, že tam jedeme vyhrát, ať máme dobrou výchozí pozici do play off. Poslouchali jsme instrukce, které jsme dostali od trenéra, vše jsme dodržovali, jak měli, což bylo super. V malém fotbale rozhoduje první gól, k tomu jsme fakt všichni makali a měli hlad po vítězství,“ liboval si Vavrač.

Plzeň poslal do vedení v jedenácté minutě Dominik Hradecký, za dalších šest minut se prosadil Denk. Až pak snížil Kratochvíl. „Věděli jsme, s čím hosté přijedou a jakou mají kvalitu. Nevím, co se stalo na začátku, proč jsme Plzeň tak podcenili, zda to zavinilo lepení sestavy na poslední chvíli. Měli jsme pomalejší rozjezd a než jsme se rozehráli, měla dvě tři stoprocentní šance a jednu proměnila, pak zvýšila na 2:0. Začátek jsme vůbec nechytli, až jsme se dostali do hry, mohli jsme srovnat na 1:1 a asi by se první poločas vyvíjel trochu jinak. Když však prohráváte po čtvrt hodině 2:0, těžko se to dohání,” řekl pražský útočník.

Krátce po začátku druhého poločasu ovšem srovnal David Pozníček a Kratochvíl ve 36. minutě poslal Prahu dokonce do vedení. „Naštěstí se to povedlo otočit. Asi zlomový moment nastal, když jsme dali gól na 3:2. Mysleli jsme, že už to jde na naši stranu, pohlídáme si to, bohužel přišla chyba a srovnání na 3:3 nás trošku srazilo na kolena. Nedokázali jsme se z toho do konce zápasu oklepat,“ litoval Kratochvíl.

O plzeňské vyrovnání se ve 39. minutě postaral Vavrač, šest minut poté tentýž hráč po přihrávce Šebka vrátil Západočechům vedení. Sedm minut před koncem pak zvýšil na 5:3 Šebek a Pozníček už v závěru výsledek jen korigoval. „Po horším začátku asi pražský trenér Socher hráčům něco řekl a najednou zápas otočili, jenže my to nezabalili a šli si dál pro vítězství, za každou cenu jsme ho chtěli urvat. Praha po našem vedoucím gólu šla do power play, Mářa (pražský útočník Stanislav Mařík – pozn. red.) vystřídal brankáře. Pak šlo jen o to, zda to trefíme, nebo ne. Praha není žádný lehký soupeř, má v týmu reprezentanty. Utkání bylo záživné, hrálo se neustále nahoru a dolů. Kvalitě přispěli oba rozhodčí, kteří pískali na obě strany super,“ líčil Vavrač.

Plzeň po devátém a osmém místě v předchozích dvou sezonách útočí na medailové pozice. Vyhrála čtyři z pěti utkání, čímž vyrovnala počet vítězství z premiérového ročníku, kdy je však nasbírala za šestnáct duelů. „Za naším zlepšením stojí trenér Tomáš Bochníček, které mužstvo převzal. Máme tréninky, na které se kluci scházejí. Je to hodně týmové, všichni makají za každého, nikdo nic nevypustí, když obránce zůstane vepředu, útočník se za něj vrátí. Je v tom srdce, kolektiv se hodně stmelil. Taky pomáhá, že někteří z nás nemůžou jezdit na fotbal do Německa nebo Rakouska, takže se rádi dostaneme do tempa Superligou malého fotbalu. Důležitá je komunikace Tomáše Bochníčka, stejně jako vedení dělá fakt maximum pro Plzeň, proto cíle budou vysoké. Porazili jsme Prahu, minulý týden Koráb, který hrál taky výborně. Snad se udržíme na prvním místě před Mostem,“ doufal plzeňský hráč.

Ostatní duely pátého kola jsou odložené kvůli nouzovému stavu, Most tak ze třetí pozice západní skupiny celostátní soutěže ztrácí na vedoucí Plzeň tři body, ale má zápas k dobru. Druhý Staropramen Praha posbíral devět bodů jako Severočeši, jenže páté kolo už odehrál. „Věřím, že Praha má natolik kvalitní kádr, abychom dokázali nakonec Final Four uhrát. Myslím, že by Praha měla postoupit s Plzní, která má rovněž kvalitu. Taky doufám, že se Superliga dohraje, i když třeba do Vánoc, malý fotbal lze kdykoli. Všichni pevně věříme, že sehrajeme kompletní ročník a nebude se řešit nějaká náhrada, Praha jistě v odvetných zápasech ukáže svoji kvalitu a postup si pohlídáme,“ přál si Kratochvíl.

Staropramen Praha – Plzeň 4:5 (1:2)

Branky a nahrávky: 19. Kratochvíl, 31. Pozníček, 36. Kratochvíl, 59. Pozníček (Kratochvíl) – 11. Hradecký (Šebek), 17. Denk (Šebek), 39. Vavrač, 45. Vavrač (Šebek), 53. Šebek (Denk). Rozhodčí: Růžička – Soukup. ŽK: Socher – Vavrač, Šebek, Denk.

Staropramen Praha: Jakub Stehno – Tomáš Kounovský, David Pozníček, Václav Socher, David Baran, František Mysliveček, Stanislav Mařík (C), Tomáš Jurčík, Lukáš Kratochvíl.

Plzeň: Milan Vančát – David Souček, Patrik Denk (C), Dominik Hradecký, Jiří Šindelář, Jan Šebek, Zdeněk Kasýk, Jakub Vavrač, Tomáš Marek, Stanislav Kocour.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700