Asociace malého fotbalu české republiky

Praha plánuje tlačit na lídra a hodlá odčinit jihlavské fiasko

08. 05. | 17

Praha - Na podzimní vzájemný duel nemá pražský trenér vůbec příjemné vzpomínky. Jeho svěřenci prohráli na Vysočině v DRFG Superlize malého fotbalu 4:8. O nápravu se pokusí ve sváteční pondělí v pražských Vysočanech, kde zápas dvanáctého kola s Jihlavou začíná v 18.00 hodin.

Praha - Na podzimní vzájemný duel nemá pražský trenér vůbec příjemné vzpomínky. Jeho svěřenci prohráli na Vysočině v DRFG Superlize malého fotbalu 4:8. O nápravu se pokusí ve sváteční pondělí v pražských Vysočanech, kde zápas dvanáctého kola s Jihlavou začíná v 18.00 hodin.

V Jihlavě si pražský obhájce titulu připsal jedinou podzimní prohru. „Kluci mě tenkrát hodně zklamali svým přístupem, taky od té doby to mají někteří hodně těžké s nominací. Nikdy jsem si nemyslel, že budu na spoluhráče zvyšovat hlas, ani mě to nenapadlo, s většinou z nich hraju, nebo nastupuji proti nim. Ale v Jihlavě jsem musel, protože jsem byl hodně zklamaný výkonem. Mužstvo je sice jiné, někteří však zůstali jako Standa Mařík, Michal Uhlíř. Doufám, že odčiníme náš nejhorší výkon v sezoně,“ přeje si pražský kouč Václav Socher.

Jenže zatímco pražské výkony jsou na jaře nevýrazné, Jihlava doslova tápe. „V Jihlavě jsou výborní fotbalisté, akorát občas v hlavách spoléhají na fotbalovost, než aby to oddřeli. Myslím, že proti Praze to platit nebude, moc rádi nás nemají, chtějí nám to znepříjemnit,“ tuší Socher.

Jihlavě patří pátá pozice, na čtvrtou Olomouc ztrácí čtyři body. „Bohužel se pro nás sezona nevyvíjí dobře a cíle už jsou trochu ztracené, ale pojedeme zkusit překvapit. Chceme utkání v Praze důstojně zvládnout. Díky svátku máme sice problémy se sestavou, ale nejedeme na porážku,“ říká hrající asistent trenéra Ondřej Lapeš.

Praha jako jediná na jaře obrala o body vedoucí Brno, když na jihu Moravy zvítězila 3:2 po pokutových kopech. Obhájce titulu nyní ztrácí pět bodů, ale má zápas s Jihlavou k dobru. „Víceméně už to má Brno ve svých rukách, hraje se dvěma nejslabšími soupeři. Musíme se jej snažit pořád dostávat pod tlak tím, že budeme těsně za ním. Jestli chceme hrát o titul, musíme vyhrát s Jihlavou a pak zase až do posledního kola. A doufat, že Brno někde zaváhá. Před sezonou jsme si však dali cíl nějakou z medailí, a jakmile v pondělí vyhrajeme, medaili se přiblížíme. Takže budeme koukat na sebe, abychom uspěli s Jihlavou, Olomoucí, Mostem a dostávali Brno pod tlak, aby udělalo chybu,“ sděluje Socher.

Pražský trenér počítal s brněnskou ztrátou v jihomoravském derby, jenže Brno zvítězilo na hřišti Blanenska přesvědčivě 6:2. „Hodně jsme věřili, že Brno ztratí. Zbylá dvě kola předpokládáme, že neztratí s Pardubicemi a v Příbrami. Blanensku jsme věřili, protože předvádělo u nás i jinde výborné výkony, bohužel v tom zápase bylo Brno lepší a zaslouženě vyhrálo. I když jsme čekali minimálně remízu nebo prohru, Brno nezaváhalo a udělalo obrovský krok k titulu,“ má jasno pražský trenér.

Obhájce titulu na jaře nepředvádí tak dominantní výkony, ztratil doma všechny body po prohře 1:5 s Blanenskem, až 3:2 po pokutových kopech porazil Pardubice. To vnímají i protivníci. „Je vidět, že Praha není tak dominantní jako v loňské sezoně, ale pořád má velkou kvalitu,“ upozorňuje Lapeš, který se svým výběrem v minulém kole skousával domácí prohru 4:5 s Olomoucí. „Změny nechystáme. Všichni hráči mají s výběrem zkušenosti a hlavně nebylo jednoduché dát sestavu dohromady,“ dodává jihlavský asistent kouče.

Jedinou změnu oproti poslednímu duelu připravila také Praha, omluveného Ivana Faitla nahradí Jiří Vaněk. „Do sestavy nesaháme. Koho jsme chtěli, toho máme, sestava se nám stabilizovala po utkání s Pardubicemi. Víme, s kým počítáme, třetí zápas v Superlize a jeden přátelský s reprezentací jedeme ve stejné sestavě, dochází jen k jediné změně v první pětce,“ uzavírá Socher.

 

Předpokládaná sestava Prahy:

Jakub Janáček (Sebranka FC), Maksym Dikusar – Michal Salák (oba Restaurace U Pecků), Daniel Reiter, David Baran, Lukáš Šedivý (všichni Spoje Praha), Stanislav Mařík, Michal Uhlíř (oba Santa Dominica), Pavel Slánský (Lucián FC), Jiří Sodoma (Les Miserables), Jiří Vaněk (Hertha ZMZ), Stanislav Hřebeček (Audi United)

Předpokládaná sestava Jihlavy:

David Kubica – Ondřej Lapeš, Lukáš Jurnečka, Lubor Trojánek (všichni Starlet), Jakub Göth (FK Klasici), Robin Demeter (SEDMÍK Some Jihlava), Jaroslav Kubát (RC Maňana), Ondřej Přibyl (Pohárová středa)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700