Asociace malého fotbalu české republiky

Praha pohodově zvládla předposlední krok s Pardubicemi

30. 05. | 16

Praha - Od začátku utkání neponechala nic náhodě. Praha vedla už v osmé minutě nad Pardubicemi o dvě branky, domácí utkání třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu nakonec vyhrála 6:2 a před závěrečným kolem vede soutěž o bod před Mostem.

Praha - Od začátku utkání neponechala nic náhodě. Praha vedla už v osmé minutě nad Pardubicemi o dvě branky, domácí utkání třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu nakonec vyhrála 6:2 a před závěrečným kolem vede soutěž o bod před Mostem.

Boj o titul má nadále ve svých rukou. „Jsem rád, že to dopadlo dobře, i když to určitě nebylo mnou. Kluci hráli super, mám z toho radost. Teď už bude zápas o všechno a všichni si přejeme ho zvládnout, ale to chce i Most, taky udělá maximum. Věříme, že dopadne dobře, bylo by to krásné,“ pronesl nejzkušenější hráč pražské sestavy Jiří Novák, který vinou zdravotních potíží nastoupil do prvního jarního duelu.

Na dva měsíce ho v únoru vyřadil natrhnutý sval, na další měsíc pak ulehl s antibiotiky. „Bylo to na prd, jaro jsem nikde nepomohl. Trénuji tři týdny, minulý týden jsem poprvé hrál Hanspaulku. Měl jsem pozici jedenáctého hráče, nějak jsme se tam střídali, ale žádné velké hraní. Byl jsem spíš v pozici, kdyby kluci potřebovali povzbudit,“ povídal sedmatřicetiletý český reprezentant.

Pardubice podlehly jednomu aspirantu titulu a v posledním kole je čeká druhý Most. „Pokusíme se vyhrát. Teď se hrálo o víkendu a plno kluků mělo zápasy, takže jsme jeli jen ve třech na střídání, ještě do toho počasí, utkání bylo těžké. Most máme taky daleko, vyjíždíme asi v jednu hodinu, snad se lidi uvolní z práce, abychom se sešli a zkusíme jej samozřejmě potrápit. Nikomu nedáme nic zadarmo,“ vyhlížel středeční termín čtrnáctého kola pardubický obránce Jan Rosůlek.

Prahu poslal do vedení v sedmé minutě kanonýr Tomáš Kounovský, minutu po něm zvýšil Pavel Mišák. „Udělali jsme dvě individuální chyby. Přihrávku křížem na prostředek, kterou domácí chytli a šli tři na jednoho, což už se těžko brání,“ pokrčil rameny Rosůlek.

Do přestávky navýšili skóre Břetislav Tvrzník a druhou brankou Kounovský. „Brzy jsme vedli, stejně jako na podzim v Pardubicích. Na začátku druhé půle přišla pasáž nahoru dolů, což od nás bylo zbytečné, samozřejmě jsme nechtěli, aby se hra přelévala, jenže nám to nedalo. Pak jsme si řekli, že to stáhneme, budeme hrát dobře dozadu a když vyjde něco dopředu, bude to fajn. Konec už byl relativně v pohodě,“ popsal Novák.

Ve 39. minutě vstřelil pátou pražskou branku debutant Josef Eliáš, ale pak se dvěma údery připomněly Pardubice. Pět minut před koncem pečetil skóre druhým zásahem v utkání Tvrzník. „Individuálně jeden na jednoho jsme byli lepší, ale Praha je sehraná, vycházely jí narážečky na pivota. Co měla, to dala, zato my jsme z našich šancí nedali vůbec nic. Až druhou půlku jsme hráli lépe, přehrávali jsme domácí, stačili jsme však dát jen dva góly, už nebyl čas,“ mrzelo Rosůlka.

V závěrečném utkání se Praha představí na domácím hřišti s Příbramí, která celek z hlavního města na podzim zdolala 3:2. „V Příbrami jsme prohráli, kluky známe. Musíme jít do zápasu s absolutní pokorou a s tím, že jej chceme zvládnout. Nás ani nenapadlo je podcenit, Příbram má super hráče. Jiný výkon než úplně stoprocentní nám nezaručí vítězství, musíme k tomu přistoupit ještě zarputileji než s Pardubicemi, bez toho nevyhrajeme,“ upozornil Novák.

Pardubický Rosůlek si sezonu malého fotbalu prodlouží přinejmenším o přípravný kemp před mistrovstvím Evropy do 21 let, které v červenci hostí Praha. „Takovou poctu jsem dostal poprvé v životě a jsem moc rád. Oznámil jsem to v práci, naštěstí mě uvolnili a udělám všechno proto, abych se do závěrečné patnáctky dostal. A vyhráli jsme,“ prohlásil talentovaný hráč.

 

Praha - Pardubice 6:2 (4:0)

Branky: 7. a 30. Kounovský, 14. a 55. Tvrzník, 8. Mišák, 39. Eliáš - 43. a 47. (PK) Rosůlek

ŽK: Procházka, Víšek (oba Praha)

Rozhodčí: Kučera - Kohout

 

Praha: Jaroslav Bellada (31. Petr Víšek) - Břetislav Tvrzník, Josef Eliáš, Tomáš Mařík, Jaroslav Procházka, Pavel Mišák, Michal Salák, Michal Uhlíř, Tomáš Kounovský, Adam Kraus, Ondřej Halbich, Martin Sus, Jiří Novák

Pardubice: Vlastimil Mičjan - Dominik Čáň, Jiří Černohubý, Tomáš Bydžovský, Zdeněk Dušek, David Šimon, Jan Rosůlek, Jan Růžička, Dominik Fejl

 

Foto: Svatopluk Samler

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700