Asociace malého fotbalu české republiky

Praha se musí obejít bez „zabijáka“ Kounovského, poprvé vyzkouší Rajnocha

28. 03. | 17

Pardubice - Ztráta nejlepšího střelce výběru a také reprezentace bolí každý tým. Stejně tak Prahu v DRFG Superlize malého fotbalu. Obávaný snajpr Tomáš Kounovský si v zimní přípravě poranil koleno a slyšel neúprosnou diagnózu: přetržené vazy a půlroční stopka.

Pardubice - Ztráta nejlepšího střelce výběru a také reprezentace bolí každý tým. Stejně tak Prahu v DRFG Superlize malého fotbalu. Obávaný snajpr Tomáš Kounovský si v zimní přípravě poranil koleno a slyšel neúprosnou diagnózu: přetržené vazy a půlroční stopka. Bez něj obhájce titulu nezvládl domácí utkání s Blanenskem a v úterý se od 16.40 hodin pokusí o nápravu v Pardubicích před kamerami ČT sport.

Kounovského absence bolí dvojnásob, protože nevynechal jedinou příležitost nastoupit za pražský výběr. A citelně bude chybět také české reprezentaci na domácím mistrovství Evropy v malém fotbalu, které od 9. do 17. června hostí Brno. „Kouny jde ještě na rezonanci, ale doktor mu řekl, že je koleno na devadesát procent urvané, rezonance to má jen potvrdit. Znamená to půl roku stopku,“ lituje kouč pražského výběru Václav Socher.

Bez Kounovského, ale také dalších elitních útočníků Stanislava Maříka s Michalem Salákem Praha podlehla Blanensku 1:5. „Vypadli nám tři reprezentační útočníci a věděli jsme už před zápasem, že tam nás bude tlačit bota. Doufali jsme, že to zvládneme kolektivním pojetím a absolutním nasazením. Taky jsme mysleli, že Blanensko nepřijede v top sestavě. Jenže jsme utkání nezvládli. Vnímali jsme, že může být problém, když nám chybí střelecký zabiják, což se vyplnilo, doma jsme dali jenom jeden gól,“ mrzelo Sochera.

Jenže s Kounovským a patrně ani Salákem na jaře počítat nemůže. Zbývá mu jen reprezentační forvard Mařík, kterého v Pardubicích nasadí. „Sice pak nebude na Příbram, což bez něj musíme zvládnout, ale na všechna další utkání bude. Pro mě je absolutní top útočník, všechno jsem stavěl na něm. Zúžíme sestavu na tři útočníky, když nebude kvalita, Standa aspoň dostane větší časový příděl, o který mě vždycky prosí, bude šťastný,“ pousmál se pražský kouč.

K Maříkovi hledá další útočníky a experimentuje. Oslovil také ghanského bijce Musu Ansumu, který oblékal dres fotbalových celků Mostu, Blšan či Vyšehradu. „Vyzkoušíme ho v zápase. Krásně se nám to bortí, naštěstí jsme byli trošku prozíraví, udělali jsme náhled do druhé ligy a rozšířili kádr, oslovili jsme taky Ansumu. Kvalitních obránců, kteří chtějí chodit, máme mraky, dopředu a uprostřed máme fakt problém,“ pronesl Socher, jemuž schází také kapitán Michal Uhlíř.

V televizním duelu se Pražanům postaví Pardubice, které v úvodním jarním kole podlehly Olomouci 1:3. „Budeme-li proměňovat vyložené šance, budeme bodovat. Je to stále to samé, opět jsme si vytvořili dostatek gólových příležitostí, ale koncovka je žalostná,“ vracel se k duelu pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Prohra pražského výběru v domácím utkání s Blanenskem jej zaskočila. „Pražané určitě přijedou s obměněným kádrem, než byl proti Blanensku. Vyhrát však chce každý tým,“ podotkl Kaluža.

Obhájce titulu přiveze na východ Čech zkušenosti v podobě bývalého reprezentanta v malém fotbalu Karla Kristena a také exreprezentanta ve velkém fotbalu Jana Rajnocha. „Musíme utkání pojmout zodpovědně, bojovně, jinak máme takové fotbalisty, že bychom si s tím měli poradit. Nervozita na nás nemá být, pořád nejde o život. V prvním utkání nám chyběla kreativita a sehranost, protože jsme sestavu slátali. Jak se pořád točí, ani standardky nejsou připravené, jak mají, kluci o sobě tolik nevědí. Momentálně je to o hledání lidí, kteří můžou na většinu zápasů, mají aktuální formu a o jejich sehrávání,“ přiblížil Socher.

Praha v zamotané tabulce spadla na čtvrtou pozici, na vedoucí Brno ztrácí dva vody. „Když jsem přicházel k výběru, nejvíc jsem se bál Brna, ještě jak jsem slyšel, že trénuje, což v malém fotbalu tým hrozně posouvá. Za zimu jsme dali dva přípravné zápasy a stejně jsme obdrželi mraky omluvenek. Kdyby nepřišli kluci z druhé ligy, kteří mají enormní zájem za výběr hrát, zase jsme to nedali dohromady. Je fajn, že Most jako konkurent odpadl, ale musíme se zabývat sebou, abychom vyhrávali, jinak nám to je k ničemu. Potřebujeme zvládnout následující dva zápasy na sto procent. Pardubice a Příbram jsou přece jen lehce výkonnostně odskočeny, jestli duely nezvládneme za šest bodů, nemáme co dělat v boji o titul. Doufáme, že za tu dobu se vystříbří sestava a do závěrečných čtyř kol půjdeme v plné palbě s hráči, o kterých jsme přesvědčení, že si zaslouží základ,“ vyhlížel pražský trenér.

Praze v Pardubicích nahrává i výsledek podzimního utkání, které favorit ovládl 7:0. „Výsledkově to byl debakl, ale herně to špatně nevypadalo. Jak jsem již zmiňoval, pokud budeme dávat góly, výsledek bude vypadat jinak,“ poznamenal pardubický kouč Kaluža.

 

Předpokládaná sestava Pardubic:

Vlastimil Mičjan (FC Laguna), Daniel Bartaloš (Zuřivá Tereza) - Miloš Chvála, Zdeněk Dušek, Dominik Čáň, Jiří Beran, Jan Šlégr, Tomáš Bydžovský (všichni TFT Antimuf Pardubice), Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, Jindřich Václavek (všichni FC Laguna), Dominik Fejl (Zuřivá Tereza), Dominik Šibal (Young Guns), Lukáš Jantovský (Bad Boys Rosice)

Předpokládaná sestava Prahy:

Jaroslav Bellada (Holosmetky FC), Petr Víšek (Klokan club Perón) - Jan Rajnoch, David Bozděch, Karel Kristen (všichni Restaurace U Pecků), František Hakl, Břetislav Tvrzník (oba Úterní hosté), Stanislav Mařík (Santa Dominica), Václav Bellada (Holosmetky FC), Jiří Vaněk (Hertha ZMZ), Lukáš Šedivý (Spoje Praha), Jiří Janoušek (Inter Lotyšák), Musa Ansuma (Audi United), Pavel Slánský (Lucián FC)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700