Asociace malého fotbalu české republiky

Pražský kouč čeká na Vánoce, přeje si mistrovský titul

07. 06. | 16

Praha - Ve středu po šesté hodině večer bude znám premiérový český šampion DRFG Superligy malého fotbalu. Televizní kamery ČT sport i nová trofej budou v pražských Vysočanech, kde domácí výběr přivítá Příbram. Utkání začíná v 17.00 hodin.

Praha - Ve středu po šesté hodině večer bude znám premiérový český šampion DRFG Superligy malého fotbalu. Televizní kamery ČT sport i nová trofej budou v pražských Vysočanech, kde domácí výběr přivítá Příbram. Utkání začíná v 17.00 hodin.

Praha vede tabulku o bod před Mostem, který ve stejnou dobu hraje doma s Pardubicemi. „Jsme strašně blízko, takže se ve mně mísí podobné pocity, jako když jsem byl malý kluk a nemohl se dočkat Vánoc. Ale zároveň jsem míval obavu, aby byl pod stromečkem vysněný dárek,“ vyhlíží duel posledního čtrnáctého kola pražský trenér David Pecka.

Jenže do Prahy přijede jediný celek, který Pražany v letošním ročníku celostátní soutěže porazil. Na konci listopadu doma Příbram zvítězila 3:2. „Proč neuspět u ní? Vím, že nejsme v dobrém rozpoložení, nedaří se nám, ale prohrou se loučit nechceme,“ podotýká příbramský trenér Marek Branžovský, jehož celek čeká na první jarní vítězství.

Středočeši prohráli všech pět jarních duelů, i když třikrát v pokutových kopech. V tabulce jim patří šestá pozice. „Chci odčinit v posledním zápase hrůzostrašné jaro, které jsme úplně zpackali,“ sděluje Branžovský.

Tomu také odpovídá sestava, kterou hodlá do Vysočan přivézt. Nominace je prošpikovaná fotbalisty, kteří posbírali desítky startů v nejvyšší české domácí soutěži. V brance Radek Sňozík, v obraně Tomáš Zápotočný, v útoku Pavel Pilík, František Rajtoral nebo Jakub Řezníček. „Příbram nepodceníme, předpokládaná sestava s ligisty v čele s Řezníčkem a Pilíkem budí dostatečný respekt,“ upozorňuje Pecka.

Praha avizuje, že se z podzimní prohry poučila. „V tom utkání se sešlo víc okolností, které dohromady měly za následek jedinou porážku v aktuálním ročníku. Domácí tým hrál velice zkušeně, snažil se nás rozhodit a odvést naši pozornost od fotbalu. Za celý zápas se nám nepodařilo dostat řádně do tempa. Po předchozích výhrách jsme podlehli uspokojení, že se nemůže nic stát. Teď něco takového nepřipadá v úvahu,“ burcuje pražský kouč.

Příbram se však neobává ani velké divácké kulisy, ani televizního přenosu. „Musíme koukat jen na sebe, zodpovědně bránit a nesoustředit se na jiné okolnosti, jako jsou televize, diváci, rozhodčí a tak podobně,“ poznamenává Branžovský.

Aby se Praha stala prvním mistrem republiky v novodobé celostátní soutěži a neohlížela se na výsledek Mostu, nesmí klopýtnout. Proto v sestavě nechybí většina českých reprezentantů. V brance Jaroslav Bellada s Petrem Víškem, v obraně Jiří Novák, Jaroslav Procházka a Michal Uhlíř, v útoku pak Adam Kraus se Stanislavem Maříkem. „Nebyl bych zde, kdybych nevěřil v úspěch našeho týmu. Pevně doufám, že budeme první, kdo bude držet pohár nad hlavou. Moc si to přeji kvůli každému hráči, který nastoupil za výběr Prahy, realizačnímu týmu a všem, kdo nám fandili a drželi palce,“ dodává Pecka.

Pro jeho protějška půjde o poslední utkání na příbramské lavičce, jeho rozhodnutí podtrhla předchozí domácí prohra 4:9 s oslabenou Jihlavou. „Říkal jsem buď výhra s Jihlavou, nebo jdu. Teď už mohu sdělit oficiálně, že v Praze je to pro mě poslední zápas v pozici hlavního trenéra. Od nové sezony tam bude stát někdo jiný. Chystám v příbramském malém fotbalu nový projekt, kterému se chci naplno věnovat. Příbram potřebuje nový impulz,“ prohlašuje Branžovský.

 

Předpokládaná sestava Prahy:

Brankáři: Jaroslav Bellada (Holosmetky), Petr Víšek (Klokan Klub Perón). Hráči do pole: Jiří Novák, Jaroslav Procházka, Pavel Mišák, Michal Salák (všichni Restaurace u Pecků), Michal Uhlíř, David Pozníček, David Brandejs, Stanislav Mařík (všichni Santa Dominica), Břetislav Tvrzník (Úterní Hosté), Martin Sus (Audi United), Tomáš Kounovský (Smutný Potapěči), Adam Kraus (Lucián)

Předpokládaná sestava Příbrami:

Brankář: Radek Sňozík (Knockout 83 team). Hráči do pole: Tomáš Zápotočný, Michal Macek, Jan Riegel, Ondřej Drašnar, Karel Krejčí (všichni Union Brdy), Pavel Pilík, Jakub Řezníček, Aleš Kočí, Josef Trefný, Michal Dražan (všichni Knockout 83 team), Aleš Bábíček, Filip Kaňa, Jakub Tošovský (všichni Dirtecho Scharks), František Rajtoral (Společenství S+S), Zdeněk Buch (FC Rychlý Válec), Lukáš Rom (Dream Team)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700