Asociace malého fotbalu české republiky

Příbram má první výhru sezony a poprvé v historii nedostala gól

10. 10. | 18

Příbram – Poprvé v historii Superligy malého fotbalu si Příbram došla pro vítězství s nulou v kolonce obdržených branek. V čele s gólmanem Davidem Bohuňkem ve čtvrtém kole překvapivě snadno zdolala na domácím hřišti Olomouc 6:0.

Vítězství si Příbram připsala poprvé od dubna, kdy rovněž na domácím hřišti porazila Blanensko. „Měl jsem z utkání respekt, pamatuji si zápas v Olomouci, kdy jsem chytal a soupeř hrál výborně. Spíš jsem čekal, že na nás hosté vlétnou, bylo vidět, že se nás nebáli. Nevím, jestli nás trošku podcenili. Od začátku to směřovalo k tomu, že kdo dá první gól, bude mít navrch. V úvodu jsme spálili tři vyložené šance, bál jsem se, aby nás to nemrzelo. Pak nám to tam spadlo a gól nás trochu uklidnil. Přišlo mi, že možná po dlouhé cestě docházely klukům z Olomouce síly,“ popsal Bohuněk.

Vítězný gól zaznamenal ve 27. minutě Lukáš Rom. „Už na cestě jsme si říkali, že na ně musíme od začátku vlétnout, ale bohužel to dopadlo spíš obráceně. Hlava šla, nohy ne, bohužel jsme se všichni do jednoho nemohli dát dohromady. Nechci se vymlouvat na cestu, i když ta nám taky nepomohla. Ze začátku jsme měli tři dobré šance, které jsme nevyužili, což se nám nesmí stávat. Naopak soupeř využil každou naši chybu,“ posteskl si olomoucký univerzál David Lošťák.

Středočeši udrželi nulu díky precizní defenzivě v čele s Bohuňkem. „Zachytal jsem si dost hlavně druhý poločas. V prvním na mě šly asi dvě složitější střely, ve druhém hrála Olomouc dobře, vlétla na nás. Zase na druhou stranu se nám nestalo co dřív, že jsme dostávali góly do prázdné, kdy někdo vyplaval na zadní tyči. V tomhle byla obrana úplně skvělá, kluci mi hodně pomohli. Střely zpoza vápna nechávali na mně a vyšlo to dobře. Asi jsem se dobře vyspal,“ usmál se příbramský gólman.

Ten se do branky vrátil po loňské odmlce zase až v této sezoně. V první duelu si vytrpěl debakl 1:9 v Brně. „Na chvíli jsem z toho vypadl, protože jsme s futsalovou Legií Příbram postoupili do druhé ligy, což pro mě byla větší priorita, k tomu velký fotbal. Ve výběru nastupovali kluci, kteří měli víc času a chuti, takže jsem se nezapojoval. Původně jsem neměl chytat ani úterní zápas, definitivně jsme se domluvili někdy v pondělí,“ řekl třiatřicetiletý Bohuněk.

Pět branek Olomouci nasázela Příbram po přestávce, dvakrát se trefil Patrik Junek, další góly přidali Martin Štochl, Petr Steinbauer a David Sandr. Hanákům po prohře patří šestá příčka tabulky. „Ztráta z Příbrami je obrovská, jelikož naše ambice míří minimálně na bednu. Jestliže budeme hrát jak teď, můžeme na naše cíle zapomenout. Věřím, že tak to určitě nebude, neboť jsme si všichni vybrali špatné utkání najednou. Musíme tohle hodit za hlavu. Víme, že máme sílu dávat góly, musíme se opět vzchopit a dát do toho vše,“ burcoval Lošťák.

Ten přitom ještě v neděli večer slavil s českou reprezentací do 21 let v Praze titul mistrů světa. V turnaji třikrát skóroval. „Přeorientovat se zpět na Superligu nebylo nic lehkého. Stal jsem se mistrem světa, takže se ode mě čekalo, že něco ukážu, ale spíš to bylo naopak. Na mistrovství světa jsme byli všichni stejně staří a věděli jsme, kde i jak máme hrát, kde kdo nabíhá a podobně. Taky jsme tam měli k dispozici tréninky a podobně, zatímco na Superligu se sejdeme vždy až na zápas. Momentálně skládáme i novou sestavu, musíme se stmelit a půjde to samo,“ vyhlížel Lošťák další olomoucké duely.

Příbram se po tříbodovém úspěchu dotáhla v tabulce hned za Hanáky, kteří však mají utkání k dobru. „Povedlo se nám najít kostru týmu, zdravé jádro, kluci jezdí pravidelně, třeba Kuba Tošovský a pár dalších nevynechají zápas. Nějak si to sedlo, v týdnu jsme si udělali tréninky, což se hned projevilo při prvním gólu, který jsme dali z nacvičeného signálu. Řekli jsme si, že když budeme trénovat, něco to přinese, což se ukázalo v prvním zápase,“ těšilo brankáře středočeského celku.

Příbram už nehodlá sezonu zakončit na poslední příčce. „Na rovinu si myslím, že když budeme pokračovat a scházet se jako v úterý, můžeme si to rozdat s každým, nemusíme se nikoho bát. První trojka tabulky je asi mimo náš dosah výkonnostně i fungováním, nejsme však úplně otloukánek. První zápasy byly hrozivé, jenže Brno je úplně někde jinde od ostatních týmů. Nechci se nikoho dotknout, s celky kromě první trojky se ovšem měřit můžeme,“ doplnil Bohuněk.

 

Příbram – Olomouc 6:0 (1:0)

Branky a nahrávky: 27. Rom (Dražan), 38. P. Junek, 51. Štochl (Havelka), 59. Steinbauer (Tošovský), 60. P. Junek (Steinbauer), 60. Sandr (Steinbauer). Rozhodčí: Kohout – Šťástka. ŽK: Tošovský (Příbram). Diváci: 23.

Příbram: David Bohuněk – Jakub Tošovský, David Sandr, Patrik Junek, Petr Steinbauer, Martin Štochl, Lukáš Havelka, Michal Dražan, Lukáš Rom, Jan Mezera, Štěpán Holý.

Olomouc: Jaroslav Běhalík – David Lošťák, Petr Krumpolc, Lukáš Hrubý, Tomáš Režný, Pavel Kryl ml., Jan Tögel, Jakub Krejčí, Aleš Zbíral, Matěj Vymětalík.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700