Asociace malého fotbalu české republiky

Příbram po vyrovnaní zlomila tečovaná rána mosteckého Pátka

19. 11. | 19

Příbram – Když se v závěru dočkala Příbram kýženého vyrovnání, obdržela hned vzápětí definitivní ránu, na kterou nenašla odpověď. Most tak v utkání devátého kola Superligy malého fotbalu vybojoval ve středu Čech vítězství 4:2.

Po posledním podzimním utkání celostátní se tak Most usadil na šesté příčce s pětibodovou ztrátou na třetí Prahu, přitom má dvě odložené duely k dobru. „Kluci prokázali svou kvalitu a výhru berou zaslouženě. Nakonec ani náš menší počet nebyl na škodu a hráči si naopak pochvalovali, že nevystydnou v zimě, která na hřišti panovala. Po podzimu máme osm bodů, což určitě mohlo být lepší, ale stejně tak jsme na tom mohli být i hůř. Je třeba vidět, že s výjimkou Brna se superligový peloton vyrovnává a o překvapení není nouze prakticky v žádném kole. Každopádně doufám, že do jara vstoupíme úspěšně a nakonec budeme hodnotit sezonu jako úspěšnou,“ pronesl vedoucí mosteckého výběru Aleš Janeček.

Naopak Příbram končí poslední devátá s jediným vítězstvím z osmi zápasů. „Nebudeme si nic nalhávat, příbramská malá kopaná je baráková liga, úroveň kluků v Superlize, ať už nastupují za Prahu, Most nebo Blanensko, je úplně někde jinde. Takové malé město, jako je Příbram, jim těžko konkuruje. Problém vidím také v nezájmu kluků. Dělám ještě velký fotbal i sálovku, napíšu do skupiny dvaceti lidem a ozve se jich pět. To si pak může těch pět kluků, kteří malý fotbal v Příbrami dělají, něco kreslit, ale když není vůle hráčů, je to hrozně složité,“ litoval příbramský gólman Marek Branžovský, který v prvním ročníku výběr trénoval. „Z časových důvodů jsem se z toho stáhnul a vždycky vyjedu, když kluci potřebují. Jsem spíš takový přítel na telefonu,“ doplnil.

V podzimní derniéře sice začali domácí tlakem, jenže Most jejich aktivitu potrestal, když se v jedenácté minutě prosadil Vladimír Pátek. „Dojeli jsme v první půli na neproměňování šancí. Běželi jsme ve třetí minutě sami na bránu, nedáme a pak dostaneme gól z toho, že vystřelím na půlce půlky, míč se odrazí od tyče na nohu hráče Mostu, který přes celé hřiště dá gól a hned prohráváme. V aktuálním příbramském rozpoložení, protože tam byla sousta nových kluků, kteří se teprve sžívají se Superligou, se s tím těžko něco dělá. Ovšem všichni kluci, kteří na zápase byli, podali dobrý výkon. Neproměňování šancí se odvíjí od toho, že nejsou zvyklí,“ líčil Branžovský.

V sedmnácté minutě ovšem potrestal tradiční hru s vysunutým mosteckým gólmanem Ondřejem Bírem z dálky Vojtěch Hájek. Těsně před koncem poločasu se trefil po přihrávce Pátka mostecký Albert Koštůr. „První gól byl důležitý, protože jsme se dostali do vedení a drželi ho až do konce zápasu. Hrálo se nám líp, že jsme pokaždé vedli, nikdy jsme neztráceli, aby se třeba Příbram zatáhla. Spíš naopak, Příbram musela hrát. Hodně jsme si pomáhali s Ondrou Bírem, nikam jsme nemuseli pospíchat. Vždycky po vyrovnávacím gólu jsme vzápětí do pár minut vrátili vedení na svou stranu,“ líčil mostecký útočník Pátek.

Po přestávce tempo opadlo, až pět minut před koncem zařídil rovnovážný stav tečovanou střelou příbramský nováček Stanislav Vokurka. Jenže hned z protiútoku se odraženého míče zmocnil Pátek, který propálil vše před sebou. „To byl rozhodující moment. Dáme na 2:2 a za minutu dostaneme gól, kdy hráč nastřeluje na zadní tyč, míč se odrazí od našeho beka do mé nohy a o tyč do brány. Podle obdržených gólů to pro nás byl hodně smolný zápas. Nechci říct, že Most neměl šance, vytvořil si jich taky dost a hrál dobře, ale doopravdy jsme nedostali normální gól. Všechno odrazy od holeně někomu proti noze,“ litoval zkušený příbramský gólman.

Výsledek pečetil minutu před koncem trefou přes celé hřiště Stanislav Levý. „Když jsme šli na rozehrávku po vyrovnání 2:2, obával jsem se, že to dotáhneme do penalt a ještě tady můžeme prohrát, což by mě mrzelo po těch šancích. Naštěstí jsme hned za minutu dali šťastný gól na 3:2, pak se trefil Standa Levý přes celé hřiště a už jsme to dohráli docela v klidu,“ oddechl si Pátek.

Most tak uzavřel podzim vítězně. „Dali jsme šťastné góly, dva přes celé hřiště, třetí dokonce po dvou tečích. Zase na druhou stranu jsme hodně šancí neproměnili, asi třikrát jsem běžel sám na gólmana a vždycky ho trefil. Příbram si vážnější příležitosti nevytvořila, trefila dvakrát tyč, jinak si nepamatuji větší závary,“ poznamenal mostecký Pátek.

 

Příbram – Most 2:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 17. Vokurka, 55. Hájek (Švestka) – 11. Pátek, 29. Koštůr (Pátek), 56. Pátek, 59. Levý. Rozhodčí: P. Kubečka – M. Kubečka. ŽK: Mezera – Fišer. Diváci: 6.

Příbram: Marek Branžovský – Ondřej Drašnar, Stanislav Vokurka, Jan Mezera, Daniel Švestka, Patrik Junek, Vojtěch Ptáček, Denis Halinský, Daniel Hájek, Michal Dražan, David Malý.

Most: Ondřej Bíro – Vít Popelka, Jakub Polák, Stanislav Levý, Vladimír Pátek, Antonín Fišer, Albert Koštůr, Daniel Rulf, Vojtěch Benda.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700