Asociace malého fotbalu české republiky

Příbramské penaltové prokletí trvá, těžily z něj Milovice

04. 05. | 16

Příbram - Po blanenském uspěl také milovický nováček na trenérské lavičce v DRFG Superlize malého fotbalu. Nový kouč středočeského celku Zdeněk Parůžek zvítězil se svými svěřenci 5:4 po pokutových kopech v Příbrami, která hostila závěrečné utkání jedenáctého kola před kamerami ČT sport.

Den po triumfu Blanenska s novým koučem Antonínem Mazalem 4:2 v Pardubicích se tak radoval i asistent reprezentačního kouče do 21 let Parůžek na lavičce Milovic, kde nahradil Vítězslava Soukala. „Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát poprvé v této sezoně na jaře. Měli jsme na to v základní hrací době, jen škoda, že jsme neudrželi vedení. Věřím, že i výhra na penalty představuje první krůček k cestě, kterou se chceme vydat,“ vyhlížel Parůžek.

Příbram na domácím trávníku opět potvrdila, jak zbytečné je v jejím podání zahrávat penalty. Nezvládla ani čtvrtý rozstřel v sezoně a nadále čeká na jarní triumf. Zatímco příbramská dvojice Zdeněk Buch s Alešem Kočím penalty proměnila, ránu brankáře Milana Vančáta vytáhl jeho protějšek v milovické brance Libor Novák na tyč.

V hostujícím dresu naopak uspěli všichni tři exekutoři - František Hakl, Jiří Beran i Miroslav Novák. „Nevím, co k tomu říct, je to prokletí. Na jaře jsme už třikrát nevyhráli na penalty, nejsme schopní to prolomit,“ kroutil hlavou příbramský kouč Marek Branžovský.

Skóre televizního utkání otevřel v páté minutě ranou pod břevno Michal Dražan, ale za osm minut hosté srovnali. Po chytře zahraném přímém kopu se prosadil Michal Dosoudil. Další dva góly padly také ze standardních situací. Po autovém vhazování se trefil domácí Filip Kaňa, na druhé straně skóroval z rohu Milan Karásek. „Byli jsme lepší, měli jsme víc ze hry, bohužel jsme dvakrát neuhlídali standardky a dostali jsme dva góly,“ mrzelo Karáska.

Milovice s novým koučem příbramský celek v prvním poločase zaskočily. „Hosté hráli dobře, byli určitě lepší a sehranější, což na nich šlo vidět. Nedařilo se nám držet balon,“ uvedl domácí útočník Aleš Kočí.

K vítězství nakročily třináct minut před koncem Milovice, když rozehrávku příbramského brankáře Vančáta zachytil jeho protějšek Libor Novák a dlouhým lobem poslal míč do sítě. Oba gólmani si tak už v DRFG Superlize malého fotbalu připsali branku. Jenže vzápětí přišel penaltový faul a Kočí z pokutového kopu srovnal.

Čtyři minuty před koncem utkání poslal domácí do vedení povedenou ranou z přímého kopu Jakub Tošovský, za dvě minuty však potrestal chybnou rozehrávku Příbrami český reprezentant do 21 let Jan Krátký přesnou střelou k tyči. V penaltovém vyvrcholení pak Milovice přidaly bonusový bod.

Z poslední příčky se přiblížily na bod Pardubicím, které sehrály ještě o utkání navíc. Příbram je šestá tři body před jejím úterním přemožitelem. „Jedeme na hřiště Blanenska, kde potřebujeme vyhrát, takhle to dál nejde. Pořád hledáme optimální sestavu,“ dodal Branžovský.

Příbram - Milovice 4:4 (2:2), na penalty 2:3

Branky: 5. Dražan, 14. Kaňa, 48. Kočí (PK), 56. Tošovský - 13. Dosoudil, 24. Karásek, 47. L. Novák, 58. Krátký, penalty proměnili: Buch, Kočí - Hakl, Horák, M. Novák, neproměnil Vančát

ŽK: Dosoudil (Milovice)

Rozhodčí: Procházka - Šťastka

Příbram: Milan Vančát - Michal Dražan, Aleš Kočí, Zdeněk Buch, Michal Macek, Tomáš Macek, Ondřej Drašnar, Václav Janů, Jakub Tošovský, Filip Kaňa, Aleš Babíček, Petr Mezera

Milovice: Libor Novák - František Hakl, Michal Kubín, Miroslav Novák, Jiří Horák, Milan Karásek, Michal Dosoudil, Petr Pánek, Roman Čadek, Marek Kropelnický, Jan Krátký