Asociace malého fotbalu české republiky

Salák nastřílel Mostu čtyři góly a vychutnal si večeři od manželky

27. 11. | 17

Most – Jedině dobře pro Prahu, že se jeho zranění umoudřilo. Zkušený útočník Michal Salák vyrazil do Mostu s tím, že pokud na rozcvičce ucítí bolavý břišní úpon, hrát nebude. Ten se neozval a Pražané v dohrávce šestého kola Superligy malého fotbalu zvítězili na severu Čech 5:4. Salák nasázel čtyři góly a u první trefy svého týmu asistoval.

Díky jeho přídělu Praha v tabulce poskočila na druhou pozici pouze o skóre za Pivovar Černá Hora Blanensko. „Jel jsem do Mostu s tím, že nemůžu hrát, měl jsem týden klidový režim. Chtěl jsem zkusit rozcvičku, pokud by mě zranění nepustilo, je pro mě důležitější práce a futsal v Německu. Manželka by mi vynadala, kdybych hrál a bolelo mě to. Nakonec mě pochválila a uvařila mi dobrou večeři, když jsem dal čtyři branky,“ usmál se světový šampion z Tuniska Salák (na snímku u míče).

Celostátní soutěž malého fotbalu nabídne hodně atraktivní jaro, třetí Most i čtvrtá Jihlava ztrácejí na vedoucí duo pouhý bod, sedm mužstev se namačkalo do čtyřbodového rozestupu. „Z těch mančaftů může být kdokoli první. Trošku mě mrzí, že jsme neodskočili, což jsme měli v plánu, ale prostě se to tak zamotalo. Hráli jsme třikrát doma a dvakrát jsme prohráli 4:5, oba dva zápasy jsme měli vyhrát. Musíme se na jaro připravit jinak a doma to zvládat. Zvenku se nám něco daří vozit, musíme v tom pokračovat,“ nabádal mostecký kapitán Martin Boček.

Do boje o titul se opět přihlásil i brněnský obhájce titulu, ovšem historicky první mistr Superligy malého fotbalu z hlavního města jde do jara v lepší pozici. „Dva roky se hrálo skoro do posledního kola, teď to bude určitě stejné. Sedm týmů ve čtyřech bodech jsem nezažil dlouho. Bude to zajímavé pro diváky v televizi i všechny, co se budou chodit dívat na zápasy, protože se pořád bude hrát o šest bodů, každý duel rozhodne,“ měl jasno pražský útočník.

Praha skočila do zápasu perfektně, už v sedmé minutě vedla o dvě branky zásluhou Saláka a Ondřeje Kodra. „Říkali jsme, že pokud chceme na jaře hrát o titul, což chceme, musíme vyhrát. Kdybychom prohráli, pět bodů už bude velká ztráta. Dali jsme do toho všechno, vedli jsme 2:0 a vypadalo to dobře, ale pak domácí otočili,“ sdělil Salák.

Ještě do přestávky srovnali domácí zásluhou dvou tref Bočka, i když první mu sudí připsali po vlastním gólu pražského zadáka. Pak se Praha ubránila pětiminutové přesilovce po vyloučení Pavla Šultese, který nešetrně ve výskoku nohou trefil do hlavy domácího gólmana Václava Šlégra. Po pauze Severočeši odskočili brankami Dominika Nobsta a Daniela Kasala.

Jenže pak zaúřadoval ve 43. a 48. minutě opět Salák. „Nezvládli jsme to takticky. Otočili jsme zápas, vedli 4:2 a měli jsme dohrát v klidu, dokopat do konce. Hrnuli jsme se dopředu a dostali jsme góly, kdy jsme byli vzadu jeden na jednoho, což se nemělo stávat. Našimi hloupými chybami jsme dovolili Praze srovnat stav, nesmyslně jsme to otvírali. Šlo o souboj mančaftů, které do toho daly všechno, bohužel hosté byli šťastnější a vyhráli,“ posteskl si Boček, nejlepší nahrávač Superligy malého fotbalu s osmi asistencemi v šesti zápasech.

Po utkání ho štval rozhodující gól, který tři minuty před koncem zaznamenal Salák po nahrávce Jiřího Sodomy. „Nastala sporná situace, kdy jsme měli kopat evidentní roh, hráč Prahy míč tečoval metr od rozhodčího. Hosté však rychle vyhodili balon a dali nám z toho gól, což mě trochu mrzí. Nechci to svádět na rozhodčího, Praha hrála výborně, má super mančaft, fotbalově jsou hráči výborní, to si nemáme co nalhávat, ale tohle se mělo posuzovat jinak. Je to každého věc, pět minut předtím však byla situace, kdy jsme taky měli kopat roh, a já se přiznal, že jsem tečoval. Pražáci to neudělali a ještě to nemůžu skousnout,“ pronesl mostecký forvard.

Ani sporná situace nic neubrala Pražanům na radosti. „Za stavu 2:4 jsme si řekli, že takhle ne, že musíme něco změnit a přidat. Zatlačili jsme a ke konci utkání otočili. Trochu se k nám přiklonilo štěstí, i když myslím, že jsme si za vítězstvím druhou půli šli víc než Mostečáci, což nakonec rozhodlo,“ doplnil Salák.

Most ani na pátý pokus v celostátní soutěži na Prahu nevyzrál. „Je sice pozitivní, že jsme opět otočili nepříznivý vývoj utkání tak jako v letošní sezoně několikrát, ale bohužel nám to k ničemu nebylo. Za stavu 4:2 pro nás jsme měli změnit rytmus hry a víc se zaměřit na obranu, než se dál hnát za dalšími góly. Je velká škoda, že jsme nedokázali tento nadějný výsledek udržet a Prahu doma porazit. Z pěti vzájemných utkání jsme Praze pětkrát o gól podlehli a tento soupeř i nadále zůstává naše největší výzva“ uvedl mostecký trenér Vojtěch Benda.

Projekt Superligy malého fotbalu byl podpořen finančními prostředky z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - neinvestiční dotace z programu Sport.

Video z utkání:

Most – Praha 4:5 (2:2)

Branky: 17. a 19. Boček, 32. Nobst, 35. Kasal – 1., 43., 48. a 57. Salák, 7. Kodr. Rozhodčí: Pakosta – Hanusek. ŽK: Chábera, Kasal, Boček – Sodoma, Mařík. ČK: 21. Šultes (Praha).

Most: Václav Šlégr – Martin Boček, Michal Prokop, Jakub Černý, Vít Popelka, Dominik Nobst, Jakub Chábera, Daniel Kasal, Jan Pyskatý, Vladimír Pátek, Ezequiel Horacio Rosendo.

Praha: Jaroslav Bellada – Pavel Šultes, František Hakl, Břetislav Tvrzník, Ondřej Kodr, Jiří Sodoma, David Pozníček, Michal Salák, Pavel Slánský, Stanislav Mařík, Adam Kraus.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700