Asociace malého fotbalu české republiky

Šampiony malého fotbalu v Olomouci se stali Skunkové

25. 06. | 20

Finále olomouckého poháru v malém fotbale ovládl tým FC Skunk. Po nečekaně hladkém vítězství 9:1 nad Kafkami míří šampion do celostátního finále v Kolíně, kde se 11. července utká s vítězi z dalších regionů při Českém národním poháru. Třetí místo obsadilo mužstvo Sokola Pohořany.

Finálovým kláním předcházel zápas skupiny o umístění, který v deštivém dopoledni zvládlo lépe mužstvo Darkside a přetlačilo MK Jívovou 8:6. V následujících medailových zápasech se ukázalo hned několik hráčů z výběru reprezentujícího hanácký malý fotbal v celostátní Superlize.

V souboji o třetí místo nastoupil favorit z užší špičky první olomoucké ligy Sokol Pohořany proti jedinému semifinálovému zástupci druhé ligy, týmu Raptors. Outsider držel s favoritem dlouho krok, v poločase dokonce vedl a vyrovnaný zápas spěl k penaltovému rozstřelu. Nakonec rozhodla zkušenost a Pohořany ještě v řádné hrací době vyhrály 7:5. Raptors však svým výkonem ukázali, že mají vážně pomýšlet na postup a dlouhodobější setrvání v první lize.

Skunkové nedali oslabeným Kafkám šanci

Ve finálovém souboji, který s velkým přehledem odřídil zkušený mezinárodní rozhodčí Jiří Dolanský, chybělo Kafkám několik klíčových hráčů, a přestože prohráli rozdílem třídy, obraz hry úplně neodpovídal debaklu. Skunk vedle nesporné kvality prokázal i fyzickou převahu, kterou zúročil ve vítězství 9:1.

Nutno dodat, že poražení měli dostatek příležitostí skóre alespoň kosmeticky upravit, ale své příležitosti nevyužili, takže pohár zcela po zásluze přebírali hráči Skunku. „I přes nepřízeň počasí měly medailové zápasy vysokou kvalitu a byly pěkným vyvrcholením poháru, do kterého se navzdory krátkému přihlašovacímu termínu přihlásilo třicet mužstev. Kluci byli prostě zdravě hladoví po fotbale, a tak to má být,“ ocenil předseda MF Olomouc Zdeněk Táborský.

Olomoucká liga malého fotbalu nyní registruje okolo 2000 hráčů a píše svou historii již od roku 1971, tedy o dva roky dřív než vznikla pražská Hanspaulská liga.

Fotogalerii z poháru najdete zde:

Zápas o 3. místo:

Raptors Team – Sokol Pohořany 5:7 (4:2)

Sestavy (góly)

Raptors: Zapletal (1) – Baštan, Vymětal, Látal „C“, Hrušák (3), Pazdera, Vysoudil, Gashi (1), Kukuczka, Grofek, Straka

Sokol: Směták „C“ – Hegr (1), Kráčmar, Procházka (1), Vaida (3), Jašek, Čapek, Pešák (2)

rozhodčí: Dolanský

Finále:

RK Kafki – FC Skunk 1:9 (0:3)

Sestavy (góly)

Kafki: Pavlík – Válek, Černošek, Němec, Pola „C“ (1), Kaďorek, Zaoral

Skunk: Dědoch – Poledna (2), Houserek, Vančura, Režný (5), Dokoupil „C“ (1), Mazal (1), Svoboda

rozhodčí: Dolanský

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70