Asociace malého fotbalu české republiky

Skromnost stranou. Praha v podzimním šlágru Superligy přivítá Most

19. 10. | 16

Praha - Nejočekávanější utkání podzimu je tady. V předehrávaném duelu sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu se ve čtvrtek od 17.00 hodin představí před kamerami kanálu ČT sport úřadující šampioni z Prahy, kteří na hřišti Zákostelní v areálu TJ Sokol Vysočany přivítají vicemistry z Mostu.

Praha - Nejočekávanější utkání podzimu je tady. V předehrávaném duelu sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu se ve čtvrtek od 17.00 hodin představí před kamerami kanálu ČT sport úřadující šampioni z Prahy, kteří na hřišti Zákostelní v areálu TJ Sokol Vysočany přivítají vicemistry z Mostu.

Severočeši loňský premiérový ročník celostátní soutěže zakončili o bod za Prahou, ale do druhé sezony nevstoupili tak dobře. Ve třech zápasech posbírali pouze čtyři body a jsou pátí, Praha se drží s osmi body na druhé příčce a ztrácí jeden na vedoucí Olomouc. Oba čtvrteční soupeři však mají utkání k dobru. „Když Most porazíme, bude to mít hodně těžké, protože už poztrácel body a měl by velký hendikep. Soupeř hraje o to, zda sezona vůbec bude k něčemu, zápasů není tolik,“ přemítal pražský kouč Václav Socher.

Největšího pronásledovatele z minulého ročníku však Pražané nepodceňují. „To ani náhodou nehrozí. Nepodceňujeme ani Příbrami nebo Blanensko, vůbec nikoho, týmy mají svou kvalitu, není tu nikdo jako v minulém ročníku Milovice, které už pak zápasy pojaly zvláštně. Letos nebude nikdo takový, kdo by odpadl, natož Most, o kterém víme, že má obrovskou kvalitu. I když není tak nahoře jako minulou sezonu, pořád je hrozně dobrý, má specifický styl přes gólmana, který je asi nejplatnější hráč, protože výborně chytá a nohama je taky úžasný,“ upozornil Socher.

Navíc přichází televizní utkání, ve kterém mužstva pravidelně ukazují to nejlepší, co jejich oblastní svazy nabízí. „U televizních utkání jsou pocity vždy většinou pozitivní. Také hráči je vnímají jako svátek a možnosti ukázat své schopnosti v malém fotbalu televizním divákům si váží. Proto se u těchto zápasů tvoří nominace o poznání snadněji a také riziko omluvenek na poslední chvíli je záhadně nižší,“ pousmál se mostecký kouč Vojtěch Benda.

Most přiveze do Prahy hned šest českých reprezentantů. Jednak dvě brankářské jedničky – Ondřeje Bíra z českého áčka a Václava Šlégra z národního týmu do 21 let. V poli pak nastoupí čtveřice bronzových medailistů z posledního mistrovství Evropy v Maďarsku David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák a Tomáš Režný. „Sestavu pro střet s Prahou jsme se snažili postavit v maximální možné kvalitě. Jde o hráče, kteří osvědčují svou vysokou úroveň jak v naší domácí soutěži, tak v zápasech DRFG Superligy malého fotbalu. Jedna pětka opět bude vycházet z týmových vazeb mistrů republiky Gamblers Most, a rovněž kvalita hráčů druhé pětky má pro Prahu představovat nemalou výzvu,“ poznamenal Benda.

Jediný úplný nováček v mostecké sestavě je tentokrát Daniel Kasal a skoro nováčky budou s jedním startem Jakub Chábera a Dominik Nobst. „Jedeme na hřiště úřadujícího mistra a je jasné, že už jen z tohoto titulu neplatíme za favority. Praha bývá zejména doma mimořádně silná a rovněž u ní je o motivaci při televizním utkání postaráno. Na druhou stranu našim klukům není vlastní nějaký obranný opatrný výkon. Do Prahy jedeme tvořit hru a zvítězit,“ vyhlásil mostecký trenér.

Před pražským realizačním týmem stál obtížný úkol, protože jeho výběr sehraje čtyři superligové duely ve dvou týdnech. Už nedělní domácí triumf 4:0 nad Brnem však ukázal, že nejde o neřešitelné trable. „Na Brno bylo složité tým poskládat, měli jsme honičku, hodně omluvenek, i ve slepené sestavě se nám však duel povedl. Systém máme pořád stejný, kluci vědí co hrát, takže i když jsme o sestavě nebyli stoprocentně přesvědčení, zvládli jsme zápas úplně bezvadně. Čtvrteční utkání vysílá televize, už tím se kluci víc kousnou a máme hodně silnou sestavu, naprosto ideální. Ani si neumím představit silnější,“ podotkl pražský kouč.

V pondělí ještě zamíří obhájce titulu do Příbrami a příští neděli do Jihlavy. „To už bude zajímavé, máme hodně omluvenek do Jihlavy, do Příbrami budeme docela v pohodě. V Praze je základna větší, máme kam sahat, pro nás to není asi takový problém jako pro Příbram, kdyby se jí takhle sešly zápasy. Snad to vždycky zvládneme zalepit,“ sdělil Socher.

Na Most vyrukuje Praha s šesti seniorskými českými reprezentanty, brankáři Jaroslavem Belladou, Petrem Víškem a bronzovými medailisty z Eura v Maďarsku Stanislavem Maříkem, Michalem Uhlířem, Tomášem Kounovským a Jiří Novákem. Doplňují je dva mistři Evropy do 21 let Adam Kraus s Břetislavem Tvrzníkem. „Most bohužel nemáme tolik nakoukaný z videa jako Brno, jehož tři celé zápasy jsme měli k dispozici na internetu a krásně jsme ho přečetli, videa nám řekla hodně. U Mostu sice z aktuální sezony není nic moc k dispozici, ale známe ho, viděli jsme hráče na Lize mistrů v Mariboru a máme něco z minulého ročníku. Víme, že má pořád kvalitu,“ pravil Socher.

Severočeši si zatím v sezoně připsali jediné vítězství, když Blanensko doma smetli 9:2. Na úvod soutěže podlehli 4:7 v Brně a pak 5:6 po pokutových kopech v Jihlavě. „Televizní zápasy jsou samozřejmě v komunitě malého fotbalu značně sledované a případný neúspěch v nich bolí o to víc. Do Prahy nejedeme v úplně komfortní pozici, neboť jde shodou okolností o náš třetí výjezd na hřiště soupeře v prvních čtyřech zápasech. Máme tak zatím po třech kolech jen čtyři body. Na druhou stranu to znamená, že v druhé polovině soutěže bude většina soupeřů cestovat k nám, a věřím, že potom budeme body sbírat mnohem rychleji,“ uvažoval Benda.

Praha po úvodním triumfu 3:2 v penaltách nad Blanenskem přejela Pardubice 7:0. Ze dvojutkání s Brnem a Mostem chtěl trenér obhájce titulu aspoň čtyři body. Jihomoravany jeho výběr porazil 4:0. „To už neexistuje, chceme šest bodů. Nebereme ani remízu s Mostem. Vůbec jej nepodceňujeme, ale vyvinulo se to, šlo jenom o skromné přání před dvojzápasem. Teď jde skromnost stranou, jsme v nabité sestavě, a jakmile ztratíme nějaký bod, budeme nespokojení. Zápas bude v televizi, kluci mají absolutní motivaci dostat se také do reprezentace, máme tam spoustu takových lidí, k tomu dva reprezentanty z jedenadvacítky, kteří se rádi posunou výš. Bereme jen plný počet bodů a není třeba skromnost, když máme absolutně nejsilnější sestavu. Hlavně chceme vždycky vyhrávat,“ dodal Socher.

 

Předpokládaná sestava Prahy:

Jaroslav Bellada (Holosmetky), Petr Víšek (Klokan club Perón) - Stanislav Mařík, Michal Uhlíř, David Pozníček (všichni Santa Dominica), Michal Salák, Jiří Novák, David Bozděch (všichni Restaurace U Pecků), Ondřej Halbich (Holosmetky), Tomáš Kounovský (Smutný Potapěči), Adam Kraus (Lucián), Jiří Vaněk (Hertha ZMZ), Břetislav Tvrzník (Úterní hosté)

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro (Gamblers Most), Václav Šlégr (FC Jeptišky) - Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný (všichni Gamblers Most), Jakub Chábera, Dominik Nobst (oba Hospoda ULITA), Daniel Kasal (FC Jeptišky), Martin Boček (Inseminátors FC), Petr Bohata (GMS Most)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700