Asociace malého fotbalu české republiky

Těžká rána hned na úvod šampionátu, naše reprezentace podlehla Španělsku 0:3

27. 11. | 14

Ve středu 26. 11. 2014 bylo zahájeno Mistrovství Evropy v malém fotbale pro rok 2014, které hostí černohorský Herceg Novi. V 18:30 proběhlo slavnostní zahájení a od 20:00 hostil domácí tým Černé Hory národní mužstvo Skotska.

Ve středu 26. 11. 2014 bylo zahájeno Mistrovství Evropy v malém fotbale pro rok 2014, které hostí černohorský Herceg Novi. V 18:30 proběhlo slavnostní zahájení a od 20:00 hostil domácí tým Černé Hory národní mužstvo Skotska. Po doznění oslavných chorálů nadšeného publika nad výhrou svého celku v poměru 3:2 se na svůj první zápas chystala i česká reprezentace, jejímž soupeřem bylo Španělsko. To Španělsko, kterému loni v Řecku jen o vlásek unikl postup ze skupiny, a které přivezlo letos zcela jiný tým.

Naši nastoupili v brance s Belladou. První pětka hrála ve složení: Turtenwald (C), Uhlíř - Paděra, Fitzel, Mařík (střídající: Kristen), ta druhá potom v této sestavě: Bednář, Matyska - Demeter, Koudelka, Grim (střídající: Novák).

Úvodní minuty patřily nesmělému oťukávání soupeře, přičemž v držení míče měli navrch Španělé. První šance přišla v 6. minutě, kdy Mařík vybojoval míč a pohotově vystřelil, jenže Ruano byl připraven a míč vyrazil. Na druhé straně nebezpečně pálil Rodriguez, ale také Bellada svůj tým podržel. 10. minuta přinesla přímý kop soupeře, který rozehrál Pelaez a naše obrana měla co dělat, aby odklidila míč do bezpečí. Takové štěstí jsme již neměli o dvě minuty později, kdy se z další standartky prosadil Fuentes krásnou ranou do šibenice. V 16. minutě našel Uhlíř povedeným centrem Fitzela, jehož pokus z voleje ale skončil jen v náručí brankáře. V poslední minutě první půle ještě vyslal na španělskou branku jedovatou ránu Bednář, ale ani ta gólem neskončila. První dějství tak skončilo jednobrankovým vedením soupeře.

Čtyři minuty po změně stran předvedl krásné sólo Koudelka, ale i on si vylámal zuby na dobře chytajícím Ruanovi. O minutu později to z dálky zkoušel Matyska, míč po jeho tvrdém projektilu skončil „jen“ rohovým kopem. V probíhající 30. minutě si vyměnili míč Koudelka s Demeterem a druhý jmenovaný nastřelil tyč. Uběhlo pět minut a po dobře sehraném signálu při rohovém kopu zakončoval Turtenwald, ale míč letící do brány stihl vykopnout jeden ze španělských obránců. Ještě v téže minutě pronikl soupeř do naší rozhozené obrany a přečíslením 2 na 1 nepohrdl Fuentes, který do poloodkryté branky upravil na 2:0 pro svůj celek. Po této brance se místo Bellady dostal do hry Gruber, který je šikovný ve hře nohama a český tým začal hrát power play. To se ukázalo jako dobrý tah, ale stoupající tlak vyústil ve 38. minutě jen tyčkou v podání Grima, kterému nahrával Bednář. V té samé minutě měl Grim ještě jednu šanci po akci Koudelky, ale ani po ní se nepodařilo dostat míč do španělské branky. Lekci z produktivity předvedl našemu týmu soupeř v poslední minutě, když jednoduše rozehraný aut Pelaeze přetavil v gól Doalto. Víc se toho v utkání nestalo, a tak česká reprezentace vstoupila do turnaje krutou prohrou v poměru 0:3.

Česká republika - Španělsko 0:3 (0:1)

Branky: 12. a 35. Fuentes, 40. Doalto

ŽK: 25. Pelaez, 29. Doalto, 38. Gutierrez, 39. Pineda