Asociace malého fotbalu české republiky

Třetí Blanensko přivítá první Brno. Souboj o titul graduje na jihu Moravy

29. 04. | 17

Boskovice - Tři kola před koncem druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu už jde do tuhého. V areálu Červená zahrada v Boskovicích se v neděli od 11 hodin dopoledne před kamerami ČT sport střetnou třetí Blanensko a vedoucí Brno.

Boskovice - Tři kola před koncem druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu už jde do tuhého. V areálu Červená zahrada v Boskovicích se v neděli od 11 hodin dopoledne před kamerami ČT sport střetnou třetí Blanensko a vedoucí Brno.

Lídr soutěže vede o dva body před pražským obhájcem titulu, Blanensko je o další bod zpět. „Já i celý tým se cítíme v naprosté pohodě. Sice hrajeme s vedoucím celkem a favoritem DRFG Superligy v přímém přenosu České televize, ale máme zkušený tým, který si jde za svým cílem a dokáže se na atmosféru derby a soupeře připravit,“ zůstává v klidu před pikantní bitvou kouč domácího Blanenska Antonín Mazal.

Ve výhodnější pozici jde do souboje jedenáctého kola celostátní soutěže Brno, ale v případě prohry se na něj Blanensko bodově dotáhne. „Na televizní derby se moc těším, hraje se o čelo tabulky a toto jsou utkání, která posouvají mužstva dál. Snažím se svoje družstvo připravit co nejlépe, aby zápas úspěšně zvládlo. Napětí jistě je, ale jde spíš o očekávání i radost z toho, že jsme tři kola před koncem soutěže na prvním místě a zatím jsme na jaře odrazili útoky mužstev za námi,“ sděluje brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Na hřišti se potkají dva nejúspěšnější celky jarní část soutěže, které v normální hrací době neprohrály. Blanensko ve čtyřech duelech ještě neztratilo ani bod. „Mužstvo má velkou sílu, což prokázalo dosavadními výsledky. Otočili jsme špatně rozehraná utkání, což svědčí o soudržnosti a kvalitě týmu,“ libuje si Mazal.

Brno zaváhalo poprvé před týdnem, když na domácím trávníku podlehlo 2:3 až po pokutových kopech Praze. „Musíme odstranit individuální chyby, které Praha v první půlce nemilosrdně potrestala. Cením si však, že jsme ve druhém poločasu po přeskládání sestavy zvedli hlavu a vyrovnali. Penaltový rozstřel pouze na tři kopy už je loterie, navíc Praha měla v brance penaltového specialistu,“ vrací se ke střetnutí s obhájcem prvenství Táborský.

Nedělní televizní bitva hodně napoví, jak bude závěr celostátní soutěže vypadat. „Výsledek utkání promluví podstatně do boje o titul, naše případné zaváhání nahrává Praze a Blanensku, následovat už budou pouze dvě kola,“ uvědomuje si brněnský trenér.

Loni čtvrté Blanensko může výhra katapultovat až na čelo soutěže. „Je to určitě klíčové utkání nejen pro obě mužstva, ale pro celou špičku tabulky. Pokud se u nás povede Brnu zvítězit, jsem přesvědčený, že ho už nic nezastaví v cestě za titulem. Pokud však vyhrajeme, jsme ve hře my a hlavně Praha. Nás ovšem čekají další těžká utkání s Jihlavou a Olomoucí,“ upozorňuje blanenský kouč.

Podzimní vzájemný duel vyzněl těsně pro Brno, které na domácím hřišti zvítězilo 4:3 po pokutových kopech. „Prohráli jsme až na penalty. Navíc jsme ke konci nedokázali zužitkovat početní výhodu. Takže si přeji proměnit všechny šance, ale to by pak byl hodně divoký výsledek,“ usmívá se Mazal.

Každopádně pátý celek loňského ročníku Brno zjistilo, co na blanenský výběr platí. „Na podzim se nám podařilo eliminovat kanonýry Paděru a Koudelku, kteří neskórovali. Také jsme na konci utkání zvládli pětiminutové oslabení po vyloučení Boba Doubravského. Ve střelbě pokutových kopů jsme byli stoprocentně úspěšní a urvali dva body,“ vybavuje si Táborský.

Blanensko nejvíc hrozí ofenzivní silou, trojice českých reprezentantů Jan Koudelka, Ondřej Paděra a Jan Minx vládne střelecké produktivitě DRFG Superligy malého fotbalu. „Útočná esa soupeře nás určitě prověří, ale celé mužstvo Blanenska je výborné. Na jaře získalo plný počet bodů, my jsme ztratili pouze dva body v minulém utkání s Prahou, takže se v nedělním derby střetnou na jaře dvě bodově nejúspěšnější mužstva. Očekávám ostrý souboj a věřím, že to bude pro fanoušky na stadionu i televizní diváky řádná podívaná,“ doufá brněnský trenér.

Také jeho výběr drží několik technicky skvěle vybavených hráčů v čele s reprezentanty Patrikem Levčíkem, Bohumírem Doubravským nebo Čeňkem Cenkem. „Tak jak minulou sezonu hráli Brňané hodně individuálně, tu letošní se všichni přizpůsobili hře týmu a právě v tom je jejich obrovská síla. Doufám, že nás na domácím hřišti přijde podpořit a hnát za vítězstvím početná kulisa diváků,“ přeje si blanenský kouč.

 

Předpokládaná sestava Blanenska:

Michal Čech - Ondřej Paděra, Antonín Preč, Jan Havlíček (všichni Sadros Boskovice), Jan Koudelka, Pavel Hloch (oba SK Viktora Suchý), Lukáš Martínek (FC DYNAMO Čížovky), Jan Minx (AC Okrouhlá), Zdeněk Traxl (FC Kvasar Černá Hora), Jakub Sedlák (BC Červánky Rájec), Adam Širůček (Torpéda Vážany)

Předpokládaná sestava Brna:

Marek Gruber (RKM Tripoli Brno), Dominik Kunický - David Macko, Čeněk Cenek, Patrik Levčík, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš (všichni Gioia Brno), Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš (BKMK Werbedesign), Tomáš Mica, Bohumír Doubravský (oba RKM Tripoli Brno), Michael Kršák (Leram), Tadeáš Zezula (Sport Centrum Srbská), Tomáš Selinger (Šenk okna Raiders)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700