Asociace malého fotbalu české republiky

Výběr Jihlavy svůj první přátelský zápas zvládl na výbornou, Milovice porazil 4:1

23. 02. | 15

Původně avizovaná sestava jihlavského týmu doznala několika nucených změn. Na poslední chvíli zaznamenal trenér Lukáš Staněk tři omluvenky, na které se mu však podařilo rychle zareagovat a nahradit omluvené minimálně stejnou kvalitou.

Úvod utkání patřil Jihlavě. Rychle rozehrané autové vhazování ve 2. minutě využil Roman Dvořák k chytrému lobu a poslal hosty do vedení - 0:1. Vedoucí branka samozřejmě hrála do karet jihlavskému výběru, který zaskočené Milovice přehrával. Míč byl častěji na kopačkách hostujících hráčů, což mělo za následek druhý gól. V 17. minutě napřáhl z dálky David Klusák a nechytatelnou ranou posunul skóre na 0:2. Milovičtí zvýšili obrátky a obraz hry se změnil. Avšak zodpovědná obrana Jihlavy dlouho nepouštěla domácí do šancí. Ta největší přišla v poslední minutě první půle. Po závaru před bránou hostí vše vyřešil skvělým zákrokem Daniel Novák.

Po změně stran se Milovice snažily o korekci výsledku a byly nebezpečné. Ale výborná defenziva jihlavského celku ani tentokrát nedovolila domácím dostat se výsledkově na dostřel. Běžela 48. minuta, když Filip Toman převzal na půlce míč, obešel dva protihráče včetně brankáře a svou skvělou individuální akci zakončil brankou - 0:3. Prakticky hned po rozehrávce vhazovali domácí aut, jihlavská obrana si nepohlídala nabíhajícího domácího útočníka, který hlavou vymetl pavučinu a snížil na 1:3. Milovice v té chvíli cítily šanci na zdramatizování utkání, ale veškeré naděje pohasly v následující minutě. Nádhernou kombinaci po ose Klusák - Dvořák - Kovář zakončoval posledně jmenovaný do prázdné brány - 1:4. Domácí se stále snažili s výsledkem něco udělat, neostýchali se ani použít několik ostřejších zákroků. Rozhodčí však zápas zvládl velmi dobře a nervozitu domácích podržel na uzdě. V závěru Jihlavské několikrát podržel Radek Toman v bráně a domácí mohou být zase rádi, že se hostům nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce několik nadějných situací.

Premiérový zápas výběru Jihlavy v oficiálním přátelském utkání u příležitosti příprav na celostátní ligu tak skončil vítězstvím 4:1 nad Milovicemi. Utkání nabídlo kvalitní podívanou. Zatímco Milovice jsou již v koloběhu přípravných duelů ostříleným týmem a dá se říct, že kádr mají stabilní, Jihlava ukázala, že má rozhodně na čem stavět a je třeba s jejich výběrem počítat.