Asociace malého fotbalu české republiky

Výběr Pardubic ve své přípravné premiéře jen těsně nestačil na soupeře z Blanska

10. 03. | 15

První přípravný zápas před startem celostátní ligy sehrál výběr PAMAKO Pardubice proti výběru Blanska.

První přípravný zápas před startem celostátní ligy sehrál výběr PAMAKO Pardubice proti výběru Blanska. Už podle nahlášených předzápasových soupisek bylo jasné, že výběr Pardubic bude výrazně mladší nežli výběr hostujícího Blanska, proto domácí do zápasu vstupovali s velkým respektem ke zkušenému soupeři a všichni byli velmi zvědaví, jak se s tím pardubické dravé mladí popere.

Muller Robin 1988 útok Start Letovice
Jurka     Lukáš 1990 Útok Hasiči M.Roudka-Skočova Lho.
Fadrný Martin 1990 Útok S.t.B Jabloňany
HLAVNÍ TRENÉR Záboj  Jindřich
ASISTENT TRENÉRA Dolníček  Petr
VEDOUCÍ MUŽSTVA Dolníček Zdeněk

Úvod zápasu se nesl v opatrném tempu a obě mužstva zkoušela, co jim soupeř povolí. Postupně se Pardubičtí začali dostávat do šancí, z nichž některé byly opravdu velké. V této části utkání se několika skvělými zákroky blýsknul hostující brankář Trávníček. Pozorně bránící hosté se začali více prosazovat až kolem 20. minuty, ale za to efektivně. Po zbytečné ztrátě míče se střelou podél domácího brankáře Laksara prosadil blanenský Robin Muller - 0:1. Tato branka Pardubice trochu zaskočila a zbytek prvního poločasu patřil hostům z Blanska, kteří si vypracovali ještě jednu vyloženou šanci.

Do druhé půle vstupovali domácí s odhodláním zápas zvrátit. Hosté důsledně bránili a pro Pardubice bylo opravdu těžké se přes jejich obranu dostat až k zakončení. I přesto si domácí několik velice slibných šancí vypracovali. Ovšem opět něco ze svých nemalých kvalit předvedl hostující brankář Trávníček. Tlak Pardubických sílil a ve 45. minutě se domácí konečně prosadili, z dorážky po tvrdé střele Patrika Müllera skóroval Denis Zelinka - 1:1. Ve zbytku zápasu si oba týmy vypracovaly ještě pár šancí, ale oba brankáři chytali skvěle. Když už se schylovalo k remízovému konci utkání, udělala obrana domácích chybu a dobře napadající Pavel Bláha nepohrdl nabídnutou šancí, kterou poslal hosty v 58. minutě do vedení - 1:2. Pardubice ještě dostaly soupeře pod velký tlak, ale čas na vstřelení branky už nezbyl.

Zápas tedy nakonec vyhráli hosté z Blanska v poměru 1:2. Oba týmy se prezentovaly dosti odlišnou, ale velmi kvalitní hrou. Hostující tým dobře bránil a hlavně se mohl spolehnout na svého brankáře Marka Trávníčka, bez kterého by z Pardubic odjížděl jen těžko s vítězstvím.

Pro Pardubice to byla dobrá zkušenost zahrát si proti takovému soupeři, protože domácí tým nastoupil v tomto složení bez jediného tréninku vůbec poprvé, tudíž si hráči za předvedený výkon proti zkušenějšímu soupeři určitě zaslouží pochvalu. Potěšující byl výkon pardubických mladíků Müllera s Mužíkem, které ale nakonec zastínil blanenský gólman Trávníček.

výběr Pardubic - výběr Blanska 1:2 (0:1)

Branky: 45. Zelinka Denis - 20. Muller Robin, 58. Bláha Pavel

ŽK: hráno bez karet

Rozhodčí utkání: Oulický Václav, Kaluža Miroslav

Hráči utkání: Mužík Ladislav - Trávníček Marek

Na první dojmy po utkání jsme se zeptali přímých aktérů zápasu, konkrétně obou vedoucích mužstev, a to za výběr Blanska Zdeňka Dolníčka a výběr Pardubic Vlastimila Čáně.

Pánové, první otázka pro oba stejná. Jak hodnotíte průběh dnešního zápasu?

Zdeněk Dolníček: „Obě mužstva nastoupila do zápasu dát co nejdříve první branku, Pardubice měly ze začátku zápasu tlak, hrozily nepříjemnými střelami z dálky, kterým jsme odolali, kolem 15. minuty jsme se vymanili z tlaku a začali jsme hrát svoji hru, začali jsme kombinovat a několikrát jsme nebezpečně ohrozili domácího brankáře. Z toho jsme také ve 20. minutě vytěžili první branku. Do druhého poločasu domácí nastoupili s cílem co nejdříve vyrovnat. Podařilo se jim to ve 45. minutě. Po vyrovnávací brance jsme si vytvořili další vyložené šance, které jsme ale neproměnili. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, tak dvě minuty před koncem obránce Bláha, kterého trenéři poslali do útoku, střelou rozhodl o našem vítězství. Všichni naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon, bojovnost a dodržení pokynů, které dostali od trenérů.“

Vlastimil Čáň: „Vzhledem k tomu, že někteří naši hráči se dnes v kabině viděli vůbec poprvé, jsme i přes prohru s výkonem našeho výběru a předvedenou hrou velice spokojeni.“

Pane Čáni, Pardubice vstoupily do kolotoče příprav na celostátní ligu vůbec poprvé, jak vnímá PAMAKO a vůbec celé Pardubice vaši účast v nejvyšší soutěži malého fotbalu v ČR?

Vlastimil Čáň: „Vše je teprve v začátcích, probíhají úvodní jednání a doufám, že všichni najdeme společnou řeč a náš výběr bude dobře reprezentovat naše město a soutěže PAMAKO.“

Jaké po tomto zápase vidíte šance v celostátní lize a jak myslíte, že je vidí vaši hráči?

Vlastimil Čáň: „Těžko hodnotit. Vždyť jsme sehráli teprve náš první přípravný zápas, ale věříme, že v soutěži budeme hrát důstojnou roli. Mladí hráči, při jejich sebevědomí, myslí samozřejmě na cíle nejvyšší.“

Pane Dolníčku, váš výběr už za sebou má nějaké přípravné zápasy, máte své zastoupení i v národním týmu ČR. Jak u vás v Blansku vnímáte celostátní ligu?

Zdeněk Dolníček: „V národním týmu ČR máme tři hráče, kteří pojedou na MS do USA, což je velký úspěch, jak pro malý fotbal v Blansku, tak i pro hráče Bednáře, Koudelku a Paděru, z čehož mám velkou radost a přeji jim, aby se jim na MS dařilo a i celému národnímu týmu. Odehráli jsme tři přípravné zápasy, dva jsme vyhráli, jeden prohráli. Trenéři vyzkoušeli několik hráčů a začínají mít jasno, kdo bude tvořit kostru mužstva pro celostátní ligu. Určitě ostatní hráči do výběru dveře zavřené nemají.“

Dnes váš výběr podržel brankář Trávníček a troufám si říci, že právě jeho zásluhou si vezete domů překvapivé, ale určitě zasloužené vítězství ze zápasu s velmi kvalitním soupeřem. Takového vítězství je třeba si určitě vážit, nemá pravdu?

Zdeněk Dolníček: „Ano, určitě si tohoto vítězství vážíme, hlavně na hřišti tak kvalitního soupeře. Nás podržel brankář Trávníček, který podal dnes výborný výkon, na druhé straně jsme si vytvořily více vyložených šancí než domácí mužstvo s tím, že jsme je nevyužili.“

Přímo v areálu PAMAKO Pardubice byl tomuto zápasu přítomen i předseda řídící komise celostátní ligy Petr Brejla.

Jak Vy byste z Vaší pozice zhodnotil toto utkání?

Petr Brejla: „Toto utkání hodnotím s pozice řídícího orgánu veskrze kladně, i když malé nedokonalosti jsem zejména v propagaci směrem k médiím našel. Od Pardubic se ale jednalo o první vstup do příprav celostátní ligy, takže tam spolu v tomto smyslu ještě určitě povedeme nějaká jednání. Musím ale oba soupeře pochválit za práci se samotným týmem, protože ač ani v jednom výběru nefigurovala zvučná jména, tak se hrál opravdu velmi kvalitní zápas a v tomto ohledu se rozhodně oba svazy nemají zač stydět. Je vidět, že údajní „druhořadí“ hráči z jednotlivých svazů budou v budoucnu možná těmi hlavními v celostátní lize. Rovněž se mi velmi líbil výkon obou rozhodčích a to jak pana Olického, tak pana Kaluži. Ti mě o svých kvalitách přesvědčili už před samotným zápasem tím, jak aktivně se zajímali o výklad pravidel malého fotbalu.“