Asociace malého fotbalu české republiky

Z Eura v malém fotbalu vezou Češi bronzové medaile

30. 11. | 14

Počtvrté z pěti evropských šampionátů v malém fotbalu vybojovali čeští reprezentanti medaili. Z Černé Hory vezou bronz, v duelu o třetí místo zdolali Německo 2:1.

Hned v 1. minutě zahrozil Turtenwald po autu Kristena, který pro toto utkání nahradil Jiřího Nováka. Z protiútoku se řítil na Grubera Windecker, český gólman ale nezaváhal a míč polapil. V 6. minutě se aktivní Windecker prokličkoval středem hřiště a jeho pokus zastavila až tyč. V téže minutě se německou obranou probil Mařík, ale zamířil jen těsně vedle. Čtyři minuty nato rozehrál Kristen roh, k zakončení se dostal Turtenwald, ale jeho tečovanou ránu brankář Heinrich zázračně chytil. O chvíli později se na německou branku hnali Koudelka s Fitzelem, ale druhý jmenovaný gól nedal. Minutu před koncem poločasu nabil Kristenovi proti noze Fitzel, ale ani tento pokus neskončil v síti. První půle tedy skončila bezbrankovou remízou.

Do druhé půle nahradil Heinricha v brance soupeře Reck. Ten se zpotil již po minutě hry, kdy Koudelkovi narazil Matyska a český štírek trefil tyč. Akce na druhé straně v podání dvojice Yaglioglu - Evers skončila střelou nad Gruberovu branku. Ve 29. minutě posílal střílený centr před branku Matyska, jenže Demeter na něj ani skluzem nedosáhl, chyběly jen centimetry. Český tým poslal do vedení čtyři minuty před koncem utkání opakovanou ranou kapitán Vít Turtenwald. Hned o tři minuty později to bylo 2:0 střelou z úhlu v podání Ondřeje Paděry. Němci ještě stihli snížit zásluhou Floriana Everse, ale na víc už jim nezbyl čas. Český tým tak po loňském pátém místě o dvě příčky poskočil a hráči i celý realizační tým si domů odvezou bronzové medaile. „Oba týmy bojovaly, nám hodně pomohla šťastná branka Víta Turtenwalda. Jsem rád, že jsme získali bronz,“ pravil generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

V semifinále zastavili český národní tým po výhře 2:1 obhájci titulu Rumuni. Finále mistrovství Evropy vyznělo v jejich prospěch, když porazili Slovinsko těsně 1:0 a počtvrté za sebou mohou slavit titul.

Česká republika - Německo 2:1 (1:0)