Asociace malého fotbalu české republiky

„Z hrušky dolů, chlapci“, to jsou slova trenéra Pokorného po přípravném zápase v Chorvatsku

25. 09. | 13

Také dnes vynecháme pravidelný informační servis z oblastních svazů malého fotbalu V ČR, abychom se blíže podívali na přípravný zápas naší reprezentace v chorvatském Záhřebu. Širší kádr české reprezentace v malém fotbale absolvoval o víkendu přátelské utkání v Chorvatsku.

Také dnes vynecháme pravidelný informační servis z oblastních svazů malého fotbalu V ČR, abychom se blíže podívali na přípravný zápas naší reprezentace v chorvatském Záhřebu. Širší kádr české reprezentace v malém fotbale absolvoval o víkendu přátelské utkání v Chorvatsku. Jeho cílem bylo zejména prověřit jednotlivé hráče v mezinárodní konkurenci a doplnit tak zatím prázdná okénka v nominaci pro nadcházející Mistrovství Evropy v Řecku. Do Záhřebu byli povoláni:

Brankáři: Tomáš Hoda (Brno), Ondřej Fišer (Milovice)

Obránci: Petr Šmeral (Pardubice), Jan Vrátil (Most), Sergej Vlačiha, Milan Karásek (oba Milovice)

Útočníci: Aleš Vlach (Brno), Matěj Novotný (Milovice), Robin Demeter (Jihlava), David Haviar (Chomutov), Martin Lafek (Praha)

Utkání proběhlo v městečku Ivanič Grad vzdáleném asi 40 kilometrů od Záhřebu. Organizace zápasu z chorvatské strany měla značné trhliny a je vidět, že jsou s pořádáním podobných akcí teprve na začátku. Společná šatna s Chorvaty, odložený začátek zápasu, nedokončená hymna České republiky, rozhodčí bez dresu – to je jen pár příkladů toho, že u nás je úroveň organizace malého fotbalu rozhodně vyšší. Ke všemu ještě začalo silně pršet, což náladě našich hráčů také příliš neprospělo. Po opatrném začátku a vzájemném oťukávání bylo jasné, že ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu. Náš tým měl drobnou územní převahu a vypracoval si několik slibných šancí, bohužel však žádnou neproměnil. Chorvaté byli nebezpeční zejména z brejků, ale kýžený gól z nich vytěžit nedokázali, neboť je vždy vychytal Hoda. První poločas tak skončil bez branek. Náš tým byl značně nervózní a působil nesehraně. Bohužel nám uskakoval míč a nešla nám finální přihrávka.

Ve druhém poločase se hra značně přiostřila, začalo přibývat nedovolených zákroků a také začaly létat žluté karty. Bylo to zejména proto, že chorvatští útočníci využívali svých tělesných proporcí pro tvrdou hru tělem, na kterou museli naši obránci reagovat fauly. Proto si žlutou kartu vysloužil, jak Vrátil, tak Šmeral – i když zde to bylo zejména za protesty proti výkonu rozhodčího. Vyzdvihnout je třeba především výkon Demetera, který se gólově prosadil a poslal náš tým do vedení. Skóroval hlavou po skvělé přihrávce Lafka. Náš tým mohl své vedení i navýšit, ale několik slibných šancí neproměnil. A tak zákonitě musela přijít odpověď na druhé straně v podobě vyrovnávací branky. Češi ale zbraně nesložili a Haviar poslal naše družstvo opět do vedení – 1:2. Pak už se ovšem prosazovali jenom Chorvaté a po našich individuálních chybách nejprve vyrovnali z velmi přísně nařízeného přímého volného kopu a pět minut před koncem zvýšili na 3:2. Naši hráči již bohužel nestačili odpovědět a závěrečná strkanice s Chorvaty jen dokladovala jejich frustraci z vývoje utkání.

Trenér Pokorný však zklamán nebyl a jasně zklamaným hráčům sdělil, že lepší je prohrát v přípravě, než na Euru. Po tom, co v klidu s hráči rozebral celé utkání, stanovil finální nominaci do Řecka. Brankářskou jedničkou bude Michal Plochý z Chomutova, jemuž bude krýt záda Vlastimil Mičjan z Pardubic. V obraně bude útočníky soupeře brousit sehraná dvojice z Brna Pavel Outrata a Rudolf Čampa spolu s loňským kapitánem reprezentace Petrem Šmeralem z Pardubic. Čtvrtým nominovaným obráncem je Jan Vrátil z Mostu. Jelikož se herně i gólově prosadili v Záhřebu, nastoupí v útoku Robin Demeter z Jihlavy a David Haviar z Chomutova. Dále trenér sází na formu tří zástupců vítězného týmu z letošního mistrovství republiky – RKM Brno, kterými jsou Aleš Vlach, Michal Drábek a Jaromír Grim. Zejména zkušenost by v útoku měli prokázat Martin Lafek a Stanislav Bejda z Prahy. Osmým útočníkem je další loňský medailista z Moldávie – Dominik Sedlář z Ostravy. Případným náhradníkem do sestavy byl určen Matěj Novotný z Milovic.

Fotografie z přípravy i samotného utkání neleznete zde: http://www.malyfotbal.cz/photogallery/ptelsk-utkn-chorvatsko-esk-republika/

Sestřih z utkání naleznete zde: http://www.eurominifootball.com/rancic-stars-as-croatia-warm-up-for-minieuro-with-a-win/

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200